Polaroid Insta-Share Moto Mod to natychmiastowa drukarka do smartfonów Motoroli

Polaroid Insta-Share Moto Mod to natychmiastowa drukarka do smartfonów Motoroli

Natychmiastowy wydruk zdjęć w technologii Zero-Ink, a także kilka dodatkowych funkcji - tak w skrócie prezentuje się Polaroid Insta-Share, czyli specjalny panel kompatybilny z modułowymi smartfonami Motoroli.

Pamiętacie modele Moto Z i Moto Z Force - modułowe smartfony, do których można podłączyć dedykowane panele MotoMods. Flagowe telefony Motoroli zostały zaprezentowane w połowie ubiegłego roku. Jednak brak dodatkowych akcesoriów zwiększających możliwości i funkcjonalność smartfonów sprawiał, że ekosystem Motoroli nie był w pełni kompletny.

Teraz jednak wygląda na to, że w jego stroną spogląda coraz więcej producentów. Jednym z nich jest Polaroid, który zaprezentował właśnie Insta-Share Moto Mod, czyli drukarkę do zdjęć natychmiastowych, którą przyczepimy do smartfonów Moto Z.

Natychmiastowy druk i nie tylko

Polaroid Insta-Share to wygląda na funkcjonalny panel, który może poprawić wygodę podczas fotografowania modułowymi smartfonami Motoroli. Nie tylko zapewnia lepszy chwyt telefonu w orientacji poziomej, lecz także urządzenie zostało wyposażone w fizyczny spust migawki, którego wciśnięcie uruchomi aplikację aparatu. Poza tym dzięki Insta-Share będziemy mogli również edytować zdjęcia przed drukiem, nakładając między innymi różnego rodzaju filtry kolorystyczne, czy ramki.

Drukarka Polaroida korzysta z autorskiej technologii Zero-Ink, która pozwala na drukowanie zdjęć cyfrowych (5 x 7.62 cm) bez wykorzystania atramentu ani tonera. Sekret tkwi w materiale, na którym powstają zdjęcia. Filmy ZINK składają się z trzech warstw, z których każda odpowiada za inny kolor. Punktowe rozgrzanie zmienia strukturę krystaliczną którejś z warstw, dzięki czemu mogą powstać kolorowe obrazy. Fotografie będziemy mogli drukować nie tylko z telefonu, lecz również z serwisów Google Photos, Instagram i Facebook.

Drukarka Polaroid Insta-Share Moto Mod powinna być dostępna w sprzedaży jeszcze w tym roku. Na razie jednak producent nie ujawnić szczegółów dotyczących ceny. Więcej informacji znajdziecie na blogu Motoroli.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
4
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1