Polaroid Insta-Share Moto Mod to natychmiastowa drukarka do smartfonów Motoroli

0
Michał Chrzanowski
16 Listopad 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Natychmiastowy wydruk zdjęć w technologii Zero-Ink, a także kilka dodatkowych funkcji - tak w skrócie prezentuje się Polaroid Insta-Share, czyli specjalny panel kompatybilny z modułowymi smartfonami Motoroli.

Pamiętacie modele Moto Z i Moto Z Force - modułowe smartfony, do których można podłączyć dedykowane panele MotoMods. Flagowe telefony Motoroli zostały zaprezentowane w połowie ubiegłego roku. Jednak brak dodatkowych akcesoriów zwiększających możliwości i funkcjonalność smartfonów sprawiał, że ekosystem Motoroli nie był w pełni kompletny.

Teraz jednak wygląda na to, że w jego stroną spogląda coraz więcej producentów. Jednym z nich jest Polaroid, który zaprezentował właśnie Insta-Share Moto Mod, czyli drukarkę do zdjęć natychmiastowych, którą przyczepimy do smartfonów Moto Z.

Natychmiastowy druk i nie tylko

Polaroid Insta-Share to wygląda na funkcjonalny panel, który może poprawić wygodę podczas fotografowania modułowymi smartfonami Motoroli. Nie tylko zapewnia lepszy chwyt telefonu w orientacji poziomej, lecz także urządzenie zostało wyposażone w fizyczny spust migawki, którego wciśnięcie uruchomi aplikację aparatu. Poza tym dzięki Insta-Share będziemy mogli również edytować zdjęcia przed drukiem, nakładając między innymi różnego rodzaju filtry kolorystyczne, czy ramki.

Drukarka Polaroida korzysta z autorskiej technologii Zero-Ink, która pozwala na drukowanie zdjęć cyfrowych (5 x 7.62 cm) bez wykorzystania atramentu ani tonera. Sekret tkwi w materiale, na którym powstają zdjęcia. Filmy ZINK składają się z trzech warstw, z których każda odpowiada za inny kolor. Punktowe rozgrzanie zmienia strukturę krystaliczną którejś z warstw, dzięki czemu mogą powstać kolorowe obrazy. Fotografie będziemy mogli drukować nie tylko z telefonu, lecz również z serwisów Google Photos, Instagram i Facebook.

Drukarka Polaroid Insta-Share Moto Mod powinna być dostępna w sprzedaży jeszcze w tym roku. Na razie jednak producent nie ujawnić szczegółów dotyczących ceny. Więcej informacji znajdziecie na blogu Motoroli.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
DJI Osmo Mobile 3 - czy to najbardziej zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku?
DJI Osmo Mobile 3 - czy to najbardziej zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku?
Gimbale do smartfonów w ostatnich latach przeszły widoczną ewolucję z prostych gadżetów do konstrukcji, które nie ustępują znacznie konstrukcjom przeznaczonym do...
10
1
HarmonyOS - Huawei debiutuje ze swoim autorskim systemem operacyjnym
HarmonyOS - Huawei debiutuje ze swoim autorskim systemem operacyjnym
Huawei dopiął swego i zaprezentował HarmonyOS - system operacyjny, który w przyszłości ma być uniwersalnym oprogramowaniem dla wielu „inteligentnych urządzeń“. Jednak...
14
4
Wojna na megapiksele dopiero się zaczyna. Xiaomi i Samsung zapowiadają smartfon z aparatem o rozdzielczości 100 Mp
Wojna na megapiksele dopiero się zaczyna. Xiaomi i Samsung zapowiadają smartfon z aparatem o...
Co tam Sony A7R IV, co tam Fujifilm GFX100. Prawdziwa rewolucja wkrada się do świata fotografii tylnymi drzwiami. Już niebawem w nasze ręce trafią smartfony z...
26
3
Powiązane artykuły