Fotografowanie makro smartfonem? To możliwe dzięki Blips

0
Michał Chrzanowski
17 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli lubicie fotografować świat przyrody z bliska i zawsze macie pod ręką smartfon lub tablet, to rozwiązanie Blips jest zaprojektowane z myślą właśnie o Was. Jest to zestaw dwóch mikroskopijnych soczewek, który sprawi, że smartfon zamieni się w funkcjonalne narzędzie do makrofotografii.

Fotografia mobilna rozwija się w zawrotnym tempie. W Internecie możemy znaleźć różne akcesoria - od dedykowanych obudów, przez opcjonalne oświetlenie, a na konwerterach skończywszy. Jednak wśród tych wszystkich produktów brakowało kompaktowego rozwiązania ułatwiającego fotografowanie makro świata przyrody. Na przeciw tym oczekiwaniom wyszedł włoski producent SMO SmartMicroOptics, który zaprezentował Blips - zestaw specjalnych mikroskopijnych soczewek kompatybilnych z większością smartfonów obecnie dostępnych na rynku.

 

W skład Blips wchodzą dwie miniaturowe soczewki macro (0,5 mm) i micro (1,2 mm), które w łatwy sposób możemy przymocować do smartfona. Obie są na tyle małe i płaskie, że bez problemu zmieszczą się na przykład w portfelu. Jednak niech ich ultrakompaktowy rozmiar nikogo nie zwiedzie. Soczewka Blips macro ma zagwarantować 10x powiększenie. Z kolei wersja micro aż 100x powiększenie. Oczywiście te wartości są zależne od modelu smartfona oraz wykorzystywanego obiektywu.

Jak na razie producent prowadzi bardzo skuteczną zbiórkę pieniędzy na platformie Kickcstarter. Zakładana suma 15 tysięcy euro została podwojona, do końca kampanii pozostał ponad miesiąc. Soczewki Blips w normalnej dystrybucji powinny pojawić się już w lipcu 2016 roku. W sprzedaży będą dostępne dwa zestawy: Basic Kit z dwiema soczewkami i podstawką w cenie $23 oraz Lab Kit, w którym znajdziemy dwie soczewki (micro i macro) jedną dedykowaną lampę, dwie podstawki, kompaktowy statyw oraz funkcjonalne pudełko służące do przechowywania wymienionych akcesoriów. Ten ostatni ma kosztować w okolicach $60.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie kampanii prowadzonej na www.kickstarter.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Czujecie się zawiedzeni, że wasz iPhone nie robi tak doskonałych zdjęć nocą jak flagowce Huawei czy Google? Niepotrzebnie. Zbliżone rezultaty obiecuje nowa aplikacja...
13
0