196 megapikseli od Dalsy

Kanadyjska firma Dalsa - producent matryc i całych systemów obrazowania - zaprezentowała 196-megapikselowy sensor CCD, który trafi do specjalistycznych aparatów firmy Vexcel Imaging służących do fotografii powietrznej.

Z perspektywy użytkowników kompaktów i lustrzanek małoobrazkowych matryce używane w fotografii powietrznej (do fotografowania ziemi na potrzeby geodezji) są jakby z innego świata. Firma Dalsa - producent specjalistycznych systemów obrazowania - zaprezentowała 196-megapikselowy sensor CCD. W informacji prasowej nie ma danych na temat fizycznych rozmiarów matrycy, ale podano rozmiar generowanego przez nią pliku: 17,310 x 11,310 pikseli. Wysokorozdzielczy sensor Dalsy trafi do kamer należącej do Microsoftu firmy Vexcel Imaging. Posłużą one, między innymi, do rozwoju aplikacji {LNK|http://www.bing.com/maps/;Microsoft Bing.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13