196 megapikseli od Dalsy

Kanadyjska firma Dalsa - producent matryc i całych systemów obrazowania - zaprezentowała 196-megapikselowy sensor CCD, który trafi do specjalistycznych aparatów firmy Vexcel Imaging służących do fotografii powietrznej.

Z perspektywy użytkowników kompaktów i lustrzanek małoobrazkowych matryce używane w fotografii powietrznej (do fotografowania ziemi na potrzeby geodezji) są jakby z innego świata. Firma Dalsa - producent specjalistycznych systemów obrazowania - zaprezentowała 196-megapikselowy sensor CCD. W informacji prasowej nie ma danych na temat fizycznych rozmiarów matrycy, ale podano rozmiar generowanego przez nią pliku: 17,310 x 11,310 pikseli. Wysokorozdzielczy sensor Dalsy trafi do kamer należącej do Microsoftu firmy Vexcel Imaging. Posłużą one, między innymi, do rozwoju aplikacji {LNK|http://www.bing.com/maps/;Microsoft Bing.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1