196 megapikseli od Dalsy

Kanadyjska firma Dalsa - producent matryc i całych systemów obrazowania - zaprezentowała 196-megapikselowy sensor CCD, który trafi do specjalistycznych aparatów firmy Vexcel Imaging służących do fotografii powietrznej.

Z perspektywy użytkowników kompaktów i lustrzanek małoobrazkowych matryce używane w fotografii powietrznej (do fotografowania ziemi na potrzeby geodezji) są jakby z innego świata. Firma Dalsa - producent specjalistycznych systemów obrazowania - zaprezentowała 196-megapikselowy sensor CCD. W informacji prasowej nie ma danych na temat fizycznych rozmiarów matrycy, ale podano rozmiar generowanego przez nią pliku: 17,310 x 11,310 pikseli. Wysokorozdzielczy sensor Dalsy trafi do kamer należącej do Microsoftu firmy Vexcel Imaging. Posłużą one, między innymi, do rozwoju aplikacji {LNK|http://www.bing.com/maps/;Microsoft Bing.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1