Chcesz wiedzieć jakim typem kreatywnej osoby jesteś? Wykonaj ten prosty quiz Adobe

0
Michał Chrzanowski
24 Kwiecień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Lubisz wszelkiego rodzaju testy sprawdzające osobowość? Jeśli tak to z pewnością przypadnie Ci do gustu quiz „The Creative Types“, w którym sprawdzisz jakim typem kreatywnej osoby jesteś.

Zapewne nikt nie spodziewał się tego po Adobe, ale firma przy pomocy Anyways Creative i Carolyn Gregoire, współautorki „Wired to Create: Unraveling the Mysteries of the Creative Mind“, opracowała wyjątkowo ciekawy quiz „The Creative Types“, który bazuje na badaniach psychologicznych i jest „eksploracją wielu twarzy osobowości twórczej“.

Jak zaznacza Adobe, celem tego quizu jest rozszyfrowanie jakim dokładnie typem kreatywnej osoby jesteś. Algorytm jest w stanie to wskazać na podstawie odpowiedzi, które pokażą Twoje tendencje i zachowania oraz to w jaki sposób myślisz, działasz i postrzegasz różne aspekty.

Wszystko, co musisz zrobić to odpowiedzieć na 15 prostych - choć nieco podchwytliwych, a nawet abstrakcyjnych - pytań na swój temat. Po przeanalizowaniu odpowiedzi zostaniesz przypisany do jednego z 8 typów kreatywnej osoby: artysta, myśliciel, poszukiwacz przygód, twórca, producent, marzyciel, innowator lub wizjoner.

- Te typy osobowości nie są czarno-białymi etykietami. Pomyśl o nich bardziej jako o drogowskazach wskazujących Twój pełny potencjał twórczy. Chociaż istnieje prawdopodobnie jeden podstawowy typ, który najlepiej Cię opisuje, możesz zmieniać typy w różnych punktach swojego życia i kariery, a nawet na różnych etapach procesu twórczego. Jako twórca masz w sobie trochę z wszystkich ośmiu typów - czytamy w opisie quizu.

Tak więc jeśli chcesz dowiedzieć się jakim konkretnym typem kreatywnej osoby jesteś, to odwiedź stronę mycreativetype.com. Wykonanie quizu zajmuje zaledwie kilka minut.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
7
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24