Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Podejmij wyzwanie „52 Week Challenge“ i szlifuj swój fotograficzny warsztat

3

Autor: Michał Chrzanowski

2 Styczeń 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli jednym z celów na rozpoczęty 2019 rok jest poprawa fotograficznych umiejętności, to całoroczne wyzwanie „52 Week Challenge“ jest świetnym sposobem, by każdego tygodnia pobudzać kreatywność i pozostać zmotywowanym do działania.

Chcesz stać się lepszym fotografem? A może potrzebujesz inspiracji do wyjęcia aparatu z plecaka i chwytania w kadrze ciekawych tematów? Jeśli odpowiedź brzmi „tak“, to tegoroczny „Dogwood 52 Week Photography Challenge“ jest tym czego potrzebujesz.

Wyzwanie dla ambitnych

Opracowane przez fotografa Dale Foshe wyzwania pomogą Ci rozwijać umiejętności. W każdy poniedziałek otrzymasz specjalne fotograficzne zadanie, na którego wykonanie masz tydzień. Przez cały rok będą przewijać się trzy główne kategorie: opowiadanie historii (otrzymywane zadania będzie trzeba przedstawić jako fotograficzną opowieść), kompozycja i oko (stosowanie reguł kompozycji do trenowania oka i rejestracji lepszych ujęć) i inspiracje (przy użyciu prostej inspiracji dany temat będzie trzeba przedstawić tak twórczo, jak tylko możliwe).

Po zrealizowaniu danego zadania, wykonane zdjęcie możesz dodać do facebookowej grupy Official Dogwood Photography Challenge lub udostępnić je na portalach społecznościowych dodając odpowiednie hashtagi: #dogwood52, #dogwood2018 i #dogwoodweek (na końcu trzeba wstawić numer tygodnia).

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
110
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Ceny filmów Kodak w 2021 znów wzrosną. Warto kupić na zapas?
Ceny filmów Kodak w 2021 znów wzrosną. Warto kupić na zapas?
Kodak Alaris zapowiada podniesienie od nowego roku cen materiałów światłoczułych o nawet 20 procent. Tłumaczy to wzrostem kosztów spowodowanych przez światową pandemią...
6
0