Podejmij wyzwanie „52 Week Challenge“ i szlifuj swój fotograficzny warsztat

Podejmij wyzwanie „52 Week Challenge“ i szlifuj swój fotograficzny warsztat

Jeśli jednym z celów na rozpoczęty 2019 rok jest poprawa fotograficznych umiejętności, to całoroczne wyzwanie „52 Week Challenge“ jest świetnym sposobem, by każdego tygodnia pobudzać kreatywność i pozostać zmotywowanym do działania.

Chcesz stać się lepszym fotografem? A może potrzebujesz inspiracji do wyjęcia aparatu z plecaka i chwytania w kadrze ciekawych tematów? Jeśli odpowiedź brzmi „tak“, to tegoroczny „Dogwood 52 Week Photography Challenge“ jest tym czego potrzebujesz.

Wyzwanie dla ambitnych

Opracowane przez fotografa Dale Foshe wyzwania pomogą Ci rozwijać umiejętności. W każdy poniedziałek otrzymasz specjalne fotograficzne zadanie, na którego wykonanie masz tydzień. Przez cały rok będą przewijać się trzy główne kategorie: opowiadanie historii (otrzymywane zadania będzie trzeba przedstawić jako fotograficzną opowieść), kompozycja i oko (stosowanie reguł kompozycji do trenowania oka i rejestracji lepszych ujęć) i inspiracje (przy użyciu prostej inspiracji dany temat będzie trzeba przedstawić tak twórczo, jak tylko możliwe).

Po zrealizowaniu danego zadania, wykonane zdjęcie możesz dodać do facebookowej grupy Official Dogwood Photography Challenge lub udostępnić je na portalach społecznościowych dodając odpowiednie hashtagi: #dogwood52, #dogwood2018 i #dogwoodweek (na końcu trzeba wstawić numer tygodnia).

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4