Ogromna wpadka Vanity Fair - Reese Witherspoon i Oprah Winfrey z „dodatkowymi kończynami“

2
Michał Chrzanowski
29 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Vanity Fair opublikowało coroczne wydanie „The Hollywood portfolio“. Na fotografii wykonanej przez legendarną Annie Leibovitz znaleźli się między innymi Robert De Niro, Tom Hanks, Harrison Ford, Reese Witherspoon czy Oprah Winfrey. Zdjęcie to wywołało spore zamieszanie nie z powodu licznych gwiazd, ale ze względu na to, że Reese Witherspoon otrzymała dodatkową nogę, zaś Oprah Winfrey trzecią rękę.

Photoshop często okazuje się największym przyjacielem gwiazd i celebrytów. Jednak równie często może też być ich wrogiem - zdjęcia muszą być edytowane niemal natychmiastowo, a jak wiadomo szybkość nie zawsze idzie w parze z dokładnością. Przekonał się o tym boleśnie zespół Vanity Fair.

W najnowszym dorocznym wydaniu The Hollywood portfolio mamy do czynienia z prawdziwą plejadą światowych gwiazd. Przed obiektywem Annie Leibovitz stanęli między innymi Robert De Niro, Tom Hanks, Harrison Ford, Reese Witherspoon czy Oprah Winfrey. I to właśnie portrety tych dwóch ostatnich przykuły największą uwagę internautów. Na grupowym zdjęciu możemy zauważyć „trzecią nogę“ Reese Witherspoon oraz „dodatkową rękę“ Oprah Winfrey.

 

Poniżej możecie zobaczyć wycinek powyższego grupowego zdjęcia Vanity Fair „The Hollywood portfolio“.

Vanity Fair, 2018 Hollywood (okładka), fotografia autorstwa Annie Leibovitz

Reakcja internautów była natychmiastowa. Na portalach społecznościowych zaczęli oni zwracać uwagę, że Reese Witherspoon wygląda jakby miała trzecią nogę. Jednak również zdjęcie wykonane przez Matthiasa Gaggla, które ukazuje kulisy sesji, także zaciekawiło spostrzegawczego  widza. Na tej fotografii możemy zauważyć Oprah Winfrey, która swoją „trzecią rękę“ obejmuje Reese Witherspoon.

Na odpowiedź gwiazd nie trzeba było długo czekać. - Więc… teraz już każdy wie, że… mam trzy nogi. Mam nadzieję, że będziecie mnie akceptować taką jaką jestem - skomentowała Reese Witherspoon. - Akceptuję twoją trzecią nogę, bo wiem, że ty akceptujesz moją trzecią rękę - wtórowała jej Oprah Winfrey.

Jednak okazuje się, że w przypadku Reese Witherspoon możemy mieć do czynienia z iluzją optyczną, a dokładniej niefortunnym oświetleniem jej sukni - o czym zresztą przekonuje Vanity Fair. Natomiast magazyn nie miał nic na obronę w kontekście zdjęcia Oprah Winfrey. To typowa wpadka w Photoshopie, która została szybko poprawiona. 

Całe zdjęcie okładkowe wydania Vanity Fair Hollywood możecie zobaczyć na stronie www.vanityfair.com. Przyglądajcie się uważnie - być może sami odnajdziecie jakieś kolejne „photoshopowe kwiatki“. Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
18
0
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Jeśli myśleliście, że rynek fotograficzny dotknął już dna i w końcu przyjdzie czas na poprawę, mamy złą wiadomość. 2019 to kolejny rok z rzędu, w którym branża notuje...
22
27
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Nowe kierownictwo, nowe standardy produkcji, nowe podejście do marketingu i biznesu oraz zapowiedź odświeżonych obiektywów i zupełnie nowej linii szkieł - Meyer Optik...
12
1