Prestiżowa agencja Stockland Martel po ponad 30 latach znika z rynku

0
Michał Chrzanowski
5 Styczeń 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Renomowana nowojorska agencja Stockland Martel, która przez 34 lata reprezentowała jednych z największych fotografów w branży ogłosiła, że wraz z końcem 2017 roku została całkowicie rozwiązana.

Nowojorska agencja fotograficzna Stockland Martel została założona w 1983 roku przez Billa Stocklanda i Maureena Martela. Pierwszym fotografem, którego reprezentowała agencja był Walter Iooss ze Sports Illustrated. Jednak szybko w szeregi SM dołączyło wielu znanych twórców z branży, między innymi Nadav Kander, Art Streiber, Nino Muñoz, Michael Muller, Miller Mobley, Lauren Greenfield, Timothy Greenfield-Sanders, Matthew Rolston, czy Jimmy Chin.

Koniec pięknej historii

Teraz po 34 latach agencja zostaje całkowicie zamknięta o czym poinformowali jej założyciele Bill Stockland i Maureen Martel. - Mieliśmy zaszczyt reprezentować najbardziej utalentowanych fotografów w branży i jesteśmy wdzięczni za zaufanie, którym nas obdarzyli. Wspólnie stworzyliśmy firmę, z której będziemy zawsze dumni, taką, która przetrwała i rozkwitła, pomimo wielu dróg, którymi fotografia komercyjna podążała od momentu naszego rozpoczęcia - czytamy w oficjalnym komunikacie.

- Po ponad trzech udanych, ekscytujących i niezapomnianych dekadach postanowiliśmy przejść na emeryturę i rozpocząć nowy rozdział w naszym życiu. Mamy nadzieję, że będziemy cieszyć się życiem w wolniejszym tempie, odkrywać nowe zainteresowania i spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. Agencja była centrum naszego życia od tak dawna, a my spotkaliśmy tak wielu wspaniałych przyjaciół po drodze. Dziękujemy wszystkim za współpracę i wsparcie na przestrzeni lat i życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

Agencja Stockland Martel przez te wszystkie lata reprezentowała dużą grupę komercyjnych fotografów. O ich przyjmowaniu decydował złożony proces selekcji, na który składały się między innymi: rygorystyczna ocena portfolio, polecenia doświadczonych i uznanych twórców, czy chociażby szczegółowe wywiady i konsultacje. Ostateczny wykaz fotografów, którzy ostatnio byli reprezentowani przez SM został opublikowany na stronie głównej agencji.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
18
0
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Jeśli myśleliście, że rynek fotograficzny dotknął już dna i w końcu przyjdzie czas na poprawę, mamy złą wiadomość. 2019 to kolejny rok z rzędu, w którym branża notuje...
22
27
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Nowe kierownictwo, nowe standardy produkcji, nowe podejście do marketingu i biznesu oraz zapowiedź odświeżonych obiektywów i zupełnie nowej linii szkieł - Meyer Optik...
12
1