Prestiżowa agencja Stockland Martel po ponad 30 latach znika z rynku

Prestiżowa agencja Stockland Martel po ponad 30 latach znika z rynku

Renomowana nowojorska agencja Stockland Martel, która przez 34 lata reprezentowała jednych z największych fotografów w branży ogłosiła, że wraz z końcem 2017 roku została całkowicie rozwiązana.

Nowojorska agencja fotograficzna Stockland Martel została założona w 1983 roku przez Billa Stocklanda i Maureena Martela. Pierwszym fotografem, którego reprezentowała agencja był Walter Iooss ze Sports Illustrated. Jednak szybko w szeregi SM dołączyło wielu znanych twórców z branży, między innymi Nadav Kander, Art Streiber, Nino Muñoz, Michael Muller, Miller Mobley, Lauren Greenfield, Timothy Greenfield-Sanders, Matthew Rolston, czy Jimmy Chin.

Koniec pięknej historii

Teraz po 34 latach agencja zostaje całkowicie zamknięta o czym poinformowali jej założyciele Bill Stockland i Maureen Martel. - Mieliśmy zaszczyt reprezentować najbardziej utalentowanych fotografów w branży i jesteśmy wdzięczni za zaufanie, którym nas obdarzyli. Wspólnie stworzyliśmy firmę, z której będziemy zawsze dumni, taką, która przetrwała i rozkwitła, pomimo wielu dróg, którymi fotografia komercyjna podążała od momentu naszego rozpoczęcia - czytamy w oficjalnym komunikacie.

- Po ponad trzech udanych, ekscytujących i niezapomnianych dekadach postanowiliśmy przejść na emeryturę i rozpocząć nowy rozdział w naszym życiu. Mamy nadzieję, że będziemy cieszyć się życiem w wolniejszym tempie, odkrywać nowe zainteresowania i spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. Agencja była centrum naszego życia od tak dawna, a my spotkaliśmy tak wielu wspaniałych przyjaciół po drodze. Dziękujemy wszystkim za współpracę i wsparcie na przestrzeni lat i życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

Agencja Stockland Martel przez te wszystkie lata reprezentowała dużą grupę komercyjnych fotografów. O ich przyjmowaniu decydował złożony proces selekcji, na który składały się między innymi: rygorystyczna ocena portfolio, polecenia doświadczonych i uznanych twórców, czy chociażby szczegółowe wywiady i konsultacje. Ostateczny wykaz fotografów, którzy ostatnio byli reprezentowani przez SM został opublikowany na stronie głównej agencji.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12