Chcesz stać się lepszym fotografem? „52 Week Challenge“ może Ci w tym pomóc

Chcesz stać się lepszym fotografem? „52 Week Challenge“ może Ci w tym pomóc

Jeśli jednym z celów na nadchodzący 2018 rok jest poprawa swojego warsztatu, to całoroczne wyzwanie fotograficzne „52 Week Challenge“ jest świetnym sposobem, by każdego tygodnia pozostać zmotywowanym do działania.

W sieci możemy natknąć się na wiele projektów, gdzie jesteśmy zobowiązani do wykonania i opublikowania zdjęcia na dany temat. Jednak do stworzenia takiego fotograficznego pamiętnika potrzeba nie lada inspiracji. Poza tym ważne jest także, by podczas realizacji projektu rozwijać swoje umiejętności.

Dla wszystkich tych, którzy chcą się sprawdzić, fotograf Dale Foshe przygotował nowe 52-tygodniowe wyzwanie fotograficzne, które trzeba zrealizować w nadchodzącym 2018 roku.

52 Week Challenge, to wyzwanie dla ambitnych

W każdy poniedziałek otrzymasz specjalne fotograficzne zadanie, na którego wykonanie masz tydzień. Pochodzić będzie ono z jednej z pięciu głównych kategorii.

  • Wizja ma na celu popchnięcie Cię poza to, co widoczne. Masz pokazać sposób w jaki widzisz świat i urzeczywistniasz go na zdjęciach.
  • Kompozycja odnosi się do sposobu, w jaki różne elementy sceny są umiejscowione w kadrze. To wyzwanie skupią się na ustawieniu ujęcia i opracowaniu naszych osobistych stylów kompozycji; style, które mogą stać się naszym znakiem rozpoznawczym.
  • Umiejętności techniczne są tak samo ważne jak twórcze inspiracje w fotografii. Ta kategoria koncentruje się przede wszystkim na poprawnym użyciu aparatu i procesach, które w nim zachodzą. Jednak uwzględnia także niektóre techniki edycji zdjęć.
  • Kreatywność to kategoria, w której możesz wyrazić siebie. Możesz zinterpretować otrzymane zadanie dosłownie lub w przenośni. Ważne, aby zdjęcie przedstawiało Twoją artystyczną wizję tematu.
  • Dzika karta umożliwia pełną dowolność. Fotografuj to co chcesz i w jaki sposób chcesz. Możesz próbować nowych technik, stylów lub zatrzymywać w kadrze rzeczy bliskie Twoim zainteresowaniom.

Pełną listę fotograficznych tematów możecie znaleźć poniżej.

  Dogwood 2018 by Michael Zhang on Scribd

 

52 Week Challenge to świetny sposób na rozwijanie swoich umiejętności. Po zrealizowaniu danego zadania, wykonane zdjęcie możesz dodać do facebookowej grupy Official Dogwood Photography Challenge lub udostępnić je na portalach społecznościowych dodając odpowiednie hashtagi: #dogwood52, #dogwood2018 i #dogwoodweek (na końcu trzeba wstawić numer tygodnia). Jednak, aby nie zapomnieć o żadnym z zadań, 52 Week Challenge możecie dodać do swojego internetowego kalendarza, dzięki czemu na urządzeniu mobilnym, co każdy poniedziałek otrzymasz powiadomienie o nowym temacie.

wykorzystane zdjęcia: www.pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13