Chcesz stać się lepszym fotografem? „52 Week Challenge“ może Ci w tym pomóc

Chcesz stać się lepszym fotografem? „52 Week Challenge“ może Ci w tym pomóc

Jeśli jednym z celów na nadchodzący 2018 rok jest poprawa swojego warsztatu, to całoroczne wyzwanie fotograficzne „52 Week Challenge“ jest świetnym sposobem, by każdego tygodnia pozostać zmotywowanym do działania.

W sieci możemy natknąć się na wiele projektów, gdzie jesteśmy zobowiązani do wykonania i opublikowania zdjęcia na dany temat. Jednak do stworzenia takiego fotograficznego pamiętnika potrzeba nie lada inspiracji. Poza tym ważne jest także, by podczas realizacji projektu rozwijać swoje umiejętności.

Dla wszystkich tych, którzy chcą się sprawdzić, fotograf Dale Foshe przygotował nowe 52-tygodniowe wyzwanie fotograficzne, które trzeba zrealizować w nadchodzącym 2018 roku.

52 Week Challenge, to wyzwanie dla ambitnych

W każdy poniedziałek otrzymasz specjalne fotograficzne zadanie, na którego wykonanie masz tydzień. Pochodzić będzie ono z jednej z pięciu głównych kategorii.

  • Wizja ma na celu popchnięcie Cię poza to, co widoczne. Masz pokazać sposób w jaki widzisz świat i urzeczywistniasz go na zdjęciach.
  • Kompozycja odnosi się do sposobu, w jaki różne elementy sceny są umiejscowione w kadrze. To wyzwanie skupią się na ustawieniu ujęcia i opracowaniu naszych osobistych stylów kompozycji; style, które mogą stać się naszym znakiem rozpoznawczym.
  • Umiejętności techniczne są tak samo ważne jak twórcze inspiracje w fotografii. Ta kategoria koncentruje się przede wszystkim na poprawnym użyciu aparatu i procesach, które w nim zachodzą. Jednak uwzględnia także niektóre techniki edycji zdjęć.
  • Kreatywność to kategoria, w której możesz wyrazić siebie. Możesz zinterpretować otrzymane zadanie dosłownie lub w przenośni. Ważne, aby zdjęcie przedstawiało Twoją artystyczną wizję tematu.
  • Dzika karta umożliwia pełną dowolność. Fotografuj to co chcesz i w jaki sposób chcesz. Możesz próbować nowych technik, stylów lub zatrzymywać w kadrze rzeczy bliskie Twoim zainteresowaniom.

Pełną listę fotograficznych tematów możecie znaleźć poniżej.

  Dogwood 2018 by Michael Zhang on Scribd

 

52 Week Challenge to świetny sposób na rozwijanie swoich umiejętności. Po zrealizowaniu danego zadania, wykonane zdjęcie możesz dodać do facebookowej grupy Official Dogwood Photography Challenge lub udostępnić je na portalach społecznościowych dodając odpowiednie hashtagi: #dogwood52, #dogwood2018 i #dogwoodweek (na końcu trzeba wstawić numer tygodnia). Jednak, aby nie zapomnieć o żadnym z zadań, 52 Week Challenge możecie dodać do swojego internetowego kalendarza, dzięki czemu na urządzeniu mobilnym, co każdy poniedziałek otrzymasz powiadomienie o nowym temacie.

wykorzystane zdjęcia: www.pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0