Andrzej Hrechorowicz zostanie szefem redakcji fotograficznej w Polskiej Agencji Prasowej

Autor: Michał Chrzanowski

23 Sierpień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Andrzej Hrechorowicz przed tygodniem zrezygnował ze stanowiska prezydenckiego fotografa. Teraz będzie kierował działem foto w Polskiej Agencji Prasowej.

Tydzień temu Andrzej Hrechorowicz za pośrednictwem Twittera podał informację o swojej rezygnacji ze stanowiska osobistego fotografa prezydenta RP. Jego fotograficzna przygoda z Andrzejem Dudą rozpoczęła się w marcu 2015 roku, kiedy to zaczął realizację projektu podczas trwania kampanii wyborczej Dudy. Następnie pełnił funkcję prezydenckiego fotografa, jednak po dwóch latach zrezygnował ze stanowiska nie podając dokładnej przyczyny. Teraz dla Hrechorowicza przyszła pora na nowe wyzwanie.

Z pałacu prezydenckiego do redakcji PAP

Andrzej Hrechorowicz obejmie funkcję redaktora naczelnego Redakcji Foto w Polskiej Agencji Prasowej. - Kierowanie jednym z największych zespołów fotografów w kraju to dla mnie niezwykle ciekawe nowe wyzwanie zawodowe. Dlatego chętnie się tego podjąłem i mam nadzieję, że PAP Foto stanie się wkrótce najlepszym źródłem zdjęć dla wszystkich polskich mediów; telewizji, portali internetowych i gazet - powiedział Andrzej Hrechorowicz w rozmowie z PAP. Jednak jak na razie nie ujawniono, kiedy dokładnie obejmie on stanowisko redaktora naczelnego działu foto. Warto przypomnieć, że nie będzie to pierwsza przygoda Hrechorowicza z PAP. Pracował już wcześniej w Polskiej Agencji Prasowej (w latach 2011-2012).

Andrzej Hrechorowicz - uznany fotoreporter z ponad 30-letnim stażem

Hrechorowicz pierwsze zdjęcia wykonywał jeszcze dla prasy podziemnej (między innymi dla PWA, Tygodnika Mazowsze). Pracował również w "Tygodniku Solidarność", w Gazecie Polskiej, Życiu Warszawy, Telewizji Republika i w Polskiej Agencji Prasowej. W swojej 30-letniej karierze był wielokrotnie nagradzany w licznych konkursach. Między innymi otrzymał I Nagrodę w konkursie Polskiej Fotografii Prasowej za fotoreportaż w kategorii "Życie codzienne" oraz nagrodę w BZ WBK Press Foto za fotoreportaż z obchodów "Dnia Żołnierzy Wyklętych“.

zdjęcie główne: fot. Andrzej Hrechorowicz

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Zastanawiacie się jak powstają zapierające dech w piersiach zdjęcia, które możemy oglądać na łamach National Geographic? W marcu na platformie Disney+ zadebiutuje nowy serial...
16
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Mogłoby się wydawać, że aktualny sposób pracy z obrazem jest optymalny i nie zmieni się nigdy. Nowy projekt Apple i Uniwersytetu Kalifornijskiego to pomysł na interfejs nowego typu,...
27
Rynek aparatów w 2023 roku - uspokojenie trendów, stały wzrost i nowe przeszkody
Rynek aparatów w 2023 roku - uspokojenie trendów, stały wzrost i nowe przeszkody
Po mocnym odbiciu w 2022 roku, rynek aparatów fotograficznych kontynuuje pozytywny trend i się stabilizuje. To dobra prognoza na najbliższe lata, choć te mogą przynieść też masę...
17
Powiązane artykuły