Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nikon świętuje 100 urodziny

0

Autor: Michał Chrzanowski

25 Lipiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Z okazji 100 urodzin Nikon publikuje serię wyjątkowych materiałów: kultowe zdjęcia, opowieści i porady fotografów z całego świata, którzy pomogli ukształtować bogatą historię marki. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na specjalnej jubileuszowej stronie.

Dokładnie 25 lipca 1917 roku na świat przyszła nowa firma - Nippon Kogaku Kogyo. W ciągu 100 lat istnienia japońskie przedsiębiorstwo stało się jednym z wiodących i bardziej rozpoznawalnych producentów branży foto-optycznej. Dziś wszyscy znamy go jako Nikon.

- W imieniu pracowników i twórców Nikona, firma serdecznie dziękuje wszystkim, którzy byli częścią tej podróży, za ich wsparcie w trakcie jej 100-letniej historii - czytamy w informacji prasowej.

 

Z okazji 100 urodzin Nikon zaprezentował całą masę ciekawych materiałów, które przybliżają bogatą historię firmy. Na specjalnej jubileuszowej stronie znajdziecie między innymi ikoniczne fotografie, porady oraz opowieści wybitnych fotografów z całego świata, informacje dotyczące branżowych trendów oraz opinie sławnych użytkowników Nikona. Znajdziecie tam także wirtualną wycieczkę do Muzeum Nikona w Tokio, podczas której będzie można zobaczyć niedostępne na co dzień eksponaty. Zobaczyć będzie można także humorystyczny film, który powstał z okazji 100-lecia firmy.

 

Firma przygotowała także specjalny konkurs na Instagramie dla fanów i entuzjastów marki Nikon z całej Europy. Aby wziąć w nim udział, należy zrobić zdjęcie własnego odbicia, na którym widoczny będzie aparat Nikona i w opisie dać #LookBackAtNikon. Uczestnicy, którzy zrobią najlepszy autoportret przed lustrem lub taki, gdzie ich sylwetka odbija się w szybie, kałuży lub w innym podobnym obiekcie, mają szansę zdobyć wiele atrakcyjnych nagród, w tym m.in. aparaty Nikon D500 i D7500. Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie www.nikon.pl/LookBackAtNikon.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Na polskim rynku agencyjno-produkcyjnym dochodzi do ciekawej fuzji. Od teraz LAF AM i Masik Production bedą działać pod wspólnym szyldem Visual Crafters, który ma być...
3
0
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
33
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0