Fujifilm ograniczy produkcję najtańszych kompaktów

Koncern Fujifilm zamierza ograniczyć produkcję najtańszych kompaktów - poinformował magazyn Amateur Photographer. Podobny ruch zapowiedział kilka tygodni temu Olympus. Wszystko przez smartfony.

Magazyn Amateur Photographer poinformował o planach ograniczenia produkcji najtańszych kompaktów przez firmę Fujifilm. Japoński koncern zamierza skupić się na bardziej zaawansowanych modelach, za które zbiera ostatnio bardzo dobre oceny. Wszystko za sprawą smartfonów, które coraz częściej zastępują tradycyjne aparaty w codziennej fotografii. Aparaty z najniższej półki nie mają Wi-Fi, funkcji do efektownej obróbki, a jednocześnie najczęściej nie oferują tego, co bardziej zaawansowane modele - dobrej optyki, wydajnej stabilizacji itd. Klienci wybierają smartfony, a jeśli już decydują się na zakup aparatu chcą modelu, który "zrobi różnicę".

Podobny ruch zapowiedział kilka tygodni temu Olympus - najprawdopodobniej nie zobaczymy już kolejny wersji tanich aparatów kompaktowych z linii V.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18