Fujifilm ograniczy produkcję najtańszych kompaktów

Koncern Fujifilm zamierza ograniczyć produkcję najtańszych kompaktów - poinformował magazyn Amateur Photographer. Podobny ruch zapowiedział kilka tygodni temu Olympus. Wszystko przez smartfony.

Magazyn Amateur Photographer poinformował o planach ograniczenia produkcji najtańszych kompaktów przez firmę Fujifilm. Japoński koncern zamierza skupić się na bardziej zaawansowanych modelach, za które zbiera ostatnio bardzo dobre oceny. Wszystko za sprawą smartfonów, które coraz częściej zastępują tradycyjne aparaty w codziennej fotografii. Aparaty z najniższej półki nie mają Wi-Fi, funkcji do efektownej obróbki, a jednocześnie najczęściej nie oferują tego, co bardziej zaawansowane modele - dobrej optyki, wydajnej stabilizacji itd. Klienci wybierają smartfony, a jeśli już decydują się na zakup aparatu chcą modelu, który "zrobi różnicę".

Podobny ruch zapowiedział kilka tygodni temu Olympus - najprawdopodobniej nie zobaczymy już kolejny wersji tanich aparatów kompaktowych z linii V.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7