Fujifilm ograniczy produkcję najtańszych kompaktów

Koncern Fujifilm zamierza ograniczyć produkcję najtańszych kompaktów - poinformował magazyn Amateur Photographer. Podobny ruch zapowiedział kilka tygodni temu Olympus. Wszystko przez smartfony.

Magazyn Amateur Photographer poinformował o planach ograniczenia produkcji najtańszych kompaktów przez firmę Fujifilm. Japoński koncern zamierza skupić się na bardziej zaawansowanych modelach, za które zbiera ostatnio bardzo dobre oceny. Wszystko za sprawą smartfonów, które coraz częściej zastępują tradycyjne aparaty w codziennej fotografii. Aparaty z najniższej półki nie mają Wi-Fi, funkcji do efektownej obróbki, a jednocześnie najczęściej nie oferują tego, co bardziej zaawansowane modele - dobrej optyki, wydajnej stabilizacji itd. Klienci wybierają smartfony, a jeśli już decydują się na zakup aparatu chcą modelu, który "zrobi różnicę".

Podobny ruch zapowiedział kilka tygodni temu Olympus - najprawdopodobniej nie zobaczymy już kolejny wersji tanich aparatów kompaktowych z linii V.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13