"Topografia ciszy" - album Waldemara Śliwczyńskiego

Tylko do jutra można kupić album Waldemara Śliwczyńskiego "Topografia ciszy" w promocyjnej cenie. W książce znalazły się fotografie zdewastowanych i opuszczonych wielkopolskich dworków i pałaców.

"Topografia ciszy" Waldemara Śliwczyńskiego to album fotograficzny przedstawiający zdewastowane, zniszczone, często opuszczone czy zapomniane dwory i pałace wiejskie Wielkopolski.

Jak pisze Wojtek Wilczyk o "Topografi ciszy":
"(...) możemy tę opowieść czytać wielotorowo: np. jako dokumentację wyglądu ziemiańskich rezydencji z Poznańskiego w dwie dekady po transformacji ustrojowej i jako zapis skutków burzliwych procesów społecznych, które rozegrały się w dwudziestowiecznej Europie, jako wypowiedź odnoszącą się do tradycji rodzimej fotografii artystycznej, ale też serię o egzystencjalnym wydźwięku, której tematem jest po prostu... przemijanie."

Waldemar Śliwczyński jest członkiem ZPAF oraz wydawcą i redaktorem naczelnym "Kwartalnika Fotografia". Album dostępny jest w przedsprzedaży (140 zł do końca listopada) na stronie www.fotografia.net.pl. Szczegóły albumu przybliżymy wam już wkrótce.

Waldemar Śliwczyński Topografia ciszy
Liczba stron: 160
Liczba zdjęć: 70
Format: 317 x 250 mm
Oprawa twarda, płótno czarne
Rok wydania: listopad 2012
Język: polski, angielski
Nakład: 300 sztuk sygnowane

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
2
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1