"Topografia ciszy" - album Waldemara Śliwczyńskiego

Tylko do jutra można kupić album Waldemara Śliwczyńskiego "Topografia ciszy" w promocyjnej cenie. W książce znalazły się fotografie zdewastowanych i opuszczonych wielkopolskich dworków i pałaców.

"Topografia ciszy" Waldemara Śliwczyńskiego to album fotograficzny przedstawiający zdewastowane, zniszczone, często opuszczone czy zapomniane dwory i pałace wiejskie Wielkopolski.

Jak pisze Wojtek Wilczyk o "Topografi ciszy":
"(...) możemy tę opowieść czytać wielotorowo: np. jako dokumentację wyglądu ziemiańskich rezydencji z Poznańskiego w dwie dekady po transformacji ustrojowej i jako zapis skutków burzliwych procesów społecznych, które rozegrały się w dwudziestowiecznej Europie, jako wypowiedź odnoszącą się do tradycji rodzimej fotografii artystycznej, ale też serię o egzystencjalnym wydźwięku, której tematem jest po prostu... przemijanie."

Waldemar Śliwczyński jest członkiem ZPAF oraz wydawcą i redaktorem naczelnym "Kwartalnika Fotografia". Album dostępny jest w przedsprzedaży (140 zł do końca listopada) na stronie www.fotografia.net.pl. Szczegóły albumu przybliżymy wam już wkrótce.

Waldemar Śliwczyński Topografia ciszy
Liczba stron: 160
Liczba zdjęć: 70
Format: 317 x 250 mm
Oprawa twarda, płótno czarne
Rok wydania: listopad 2012
Język: polski, angielski
Nakład: 300 sztuk sygnowane

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0