"Topografia ciszy" - album Waldemara Śliwczyńskiego

Tylko do jutra można kupić album Waldemara Śliwczyńskiego "Topografia ciszy" w promocyjnej cenie. W książce znalazły się fotografie zdewastowanych i opuszczonych wielkopolskich dworków i pałaców.

"Topografia ciszy" Waldemara Śliwczyńskiego to album fotograficzny przedstawiający zdewastowane, zniszczone, często opuszczone czy zapomniane dwory i pałace wiejskie Wielkopolski.

Jak pisze Wojtek Wilczyk o "Topografi ciszy":
"(...) możemy tę opowieść czytać wielotorowo: np. jako dokumentację wyglądu ziemiańskich rezydencji z Poznańskiego w dwie dekady po transformacji ustrojowej i jako zapis skutków burzliwych procesów społecznych, które rozegrały się w dwudziestowiecznej Europie, jako wypowiedź odnoszącą się do tradycji rodzimej fotografii artystycznej, ale też serię o egzystencjalnym wydźwięku, której tematem jest po prostu... przemijanie."

Waldemar Śliwczyński jest członkiem ZPAF oraz wydawcą i redaktorem naczelnym "Kwartalnika Fotografia". Album dostępny jest w przedsprzedaży (140 zł do końca listopada) na stronie www.fotografia.net.pl. Szczegóły albumu przybliżymy wam już wkrótce.

Waldemar Śliwczyński Topografia ciszy
Liczba stron: 160
Liczba zdjęć: 70
Format: 317 x 250 mm
Oprawa twarda, płótno czarne
Rok wydania: listopad 2012
Język: polski, angielski
Nakład: 300 sztuk sygnowane

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0