"Topografia ciszy" - album Waldemara Śliwczyńskiego

Tylko do jutra można kupić album Waldemara Śliwczyńskiego "Topografia ciszy" w promocyjnej cenie. W książce znalazły się fotografie zdewastowanych i opuszczonych wielkopolskich dworków i pałaców.

"Topografia ciszy" Waldemara Śliwczyńskiego to album fotograficzny przedstawiający zdewastowane, zniszczone, często opuszczone czy zapomniane dwory i pałace wiejskie Wielkopolski.

Jak pisze Wojtek Wilczyk o "Topografi ciszy":
"(...) możemy tę opowieść czytać wielotorowo: np. jako dokumentację wyglądu ziemiańskich rezydencji z Poznańskiego w dwie dekady po transformacji ustrojowej i jako zapis skutków burzliwych procesów społecznych, które rozegrały się w dwudziestowiecznej Europie, jako wypowiedź odnoszącą się do tradycji rodzimej fotografii artystycznej, ale też serię o egzystencjalnym wydźwięku, której tematem jest po prostu... przemijanie."

Waldemar Śliwczyński jest członkiem ZPAF oraz wydawcą i redaktorem naczelnym "Kwartalnika Fotografia". Album dostępny jest w przedsprzedaży (140 zł do końca listopada) na stronie www.fotografia.net.pl. Szczegóły albumu przybliżymy wam już wkrótce.

Waldemar Śliwczyński Topografia ciszy
Liczba stron: 160
Liczba zdjęć: 70
Format: 317 x 250 mm
Oprawa twarda, płótno czarne
Rok wydania: listopad 2012
Język: polski, angielski
Nakład: 300 sztuk sygnowane

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0