Zmarła Zofia Nasierowska

Dziś zmarła Zofia Nasierowska. Kojarzona głównie z fotografią portretową artystka miała 73 lata.

W wieku 73 lat zmarła dziś Zofia Nasierowska.

Artystka urodziła się w 1938 roku, w Łomiankach. Już w wieku 7 lat zaczęła fotografować, a jako jedenastolatka wzięła udział w swojej pierwszej wystawie. W 1956 roku została członkiem ZPAF. Studiowała w łódzkiej "filmówce" na wydziale operatorskim, gdzie poznała swojego męża - Janusza Majewskiego. Popularność zyskała tworząc portrety sławnych ludzi. Przed obiektywem jej aparatu pojawili się: Roman Polański, Krystyna Janda i Krystyna Zachwatowicz z Andrzejem Wajdą. Oprócz czarno-białych portretów artystów wykonywała także reportaże i krajobrazy.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2