Sony opisuje nową matrycę CCD do kompaktów

Internetowy magazyn "CX-News" wydawany przez koncern Sony opisał nową 14-megapikselową matrycę CCD, która w najbliższym czasie będzie wykorzystywana w kompaktach tego producenta. Sensor wyróżnia się bardzo małą wielkością pojedynczego piksela i nietypowym układem mikrosoczewek.

Nowa matryca CCD firmy Sony (oznaczona symbolem ICX681SQW) została opisana przez magazyn internetowy {LNK|http://www.sony.net/Products/SC-HP/cx_news/vol60/np_icx681sqw.html;CX News. Sensor o rozmiarze 1/2,3 cala i rozdzielczości 14 megapikseli wyróżnia się wyjątkowo małymi pojedynczymi pikselami. Taki wynik jest efektem zastosowania układu dwóch mikrosoczewek. Matryca ICX681SQW trafi w pierwszej kolejności do kompaktów Sony - będzie potrafiła rejestrować filmy w rozdzielczości HD 720p, oraz osiągnie wysoką czułość i prędkość ponad 5 kl/s po zmniejszeniu rozdzielczości do 3,5 megapikseli (z wykorzystaniem sygnału z czterech sąsiednich pikseli). Poza tym nowy sensor ma być o 12% bardziej energooszczędny niż wcześniejsze.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1