Sony opisuje nową matrycę CCD do kompaktów

Internetowy magazyn "CX-News" wydawany przez koncern Sony opisał nową 14-megapikselową matrycę CCD, która w najbliższym czasie będzie wykorzystywana w kompaktach tego producenta. Sensor wyróżnia się bardzo małą wielkością pojedynczego piksela i nietypowym układem mikrosoczewek.

Nowa matryca CCD firmy Sony (oznaczona symbolem ICX681SQW) została opisana przez magazyn internetowy {LNK|http://www.sony.net/Products/SC-HP/cx_news/vol60/np_icx681sqw.html;CX News. Sensor o rozmiarze 1/2,3 cala i rozdzielczości 14 megapikseli wyróżnia się wyjątkowo małymi pojedynczymi pikselami. Taki wynik jest efektem zastosowania układu dwóch mikrosoczewek. Matryca ICX681SQW trafi w pierwszej kolejności do kompaktów Sony - będzie potrafiła rejestrować filmy w rozdzielczości HD 720p, oraz osiągnie wysoką czułość i prędkość ponad 5 kl/s po zmniejszeniu rozdzielczości do 3,5 megapikseli (z wykorzystaniem sygnału z czterech sąsiednich pikseli). Poza tym nowy sensor ma być o 12% bardziej energooszczędny niż wcześniejsze.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4