Sony opisuje nową matrycę CCD do kompaktów

Internetowy magazyn "CX-News" wydawany przez koncern Sony opisał nową 14-megapikselową matrycę CCD, która w najbliższym czasie będzie wykorzystywana w kompaktach tego producenta. Sensor wyróżnia się bardzo małą wielkością pojedynczego piksela i nietypowym układem mikrosoczewek.

Nowa matryca CCD firmy Sony (oznaczona symbolem ICX681SQW) została opisana przez magazyn internetowy {LNK|http://www.sony.net/Products/SC-HP/cx_news/vol60/np_icx681sqw.html;CX News. Sensor o rozmiarze 1/2,3 cala i rozdzielczości 14 megapikseli wyróżnia się wyjątkowo małymi pojedynczymi pikselami. Taki wynik jest efektem zastosowania układu dwóch mikrosoczewek. Matryca ICX681SQW trafi w pierwszej kolejności do kompaktów Sony - będzie potrafiła rejestrować filmy w rozdzielczości HD 720p, oraz osiągnie wysoką czułość i prędkość ponad 5 kl/s po zmniejszeniu rozdzielczości do 3,5 megapikseli (z wykorzystaniem sygnału z czterech sąsiednich pikseli). Poza tym nowy sensor ma być o 12% bardziej energooszczędny niż wcześniejsze.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0