Sony opisuje nową matrycę CCD do kompaktów

Internetowy magazyn "CX-News" wydawany przez koncern Sony opisał nową 14-megapikselową matrycę CCD, która w najbliższym czasie będzie wykorzystywana w kompaktach tego producenta. Sensor wyróżnia się bardzo małą wielkością pojedynczego piksela i nietypowym układem mikrosoczewek.

Nowa matryca CCD firmy Sony (oznaczona symbolem ICX681SQW) została opisana przez magazyn internetowy {LNK|http://www.sony.net/Products/SC-HP/cx_news/vol60/np_icx681sqw.html;CX News. Sensor o rozmiarze 1/2,3 cala i rozdzielczości 14 megapikseli wyróżnia się wyjątkowo małymi pojedynczymi pikselami. Taki wynik jest efektem zastosowania układu dwóch mikrosoczewek. Matryca ICX681SQW trafi w pierwszej kolejności do kompaktów Sony - będzie potrafiła rejestrować filmy w rozdzielczości HD 720p, oraz osiągnie wysoką czułość i prędkość ponad 5 kl/s po zmniejszeniu rozdzielczości do 3,5 megapikseli (z wykorzystaniem sygnału z czterech sąsiednich pikseli). Poza tym nowy sensor ma być o 12% bardziej energooszczędny niż wcześniejsze.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13