Samsung SCH-W880 - kompakt z wbudowanym telefonem

0
Michal Grzegorczyk
29 Wrzesień 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Do tej pory spotykaliśmy się z komórkami, które miały mniej lub bardziej rozbudowane funkcje fotograficzne. Samsung SCH-W880 (AMOLED 12M) to chyba pierwsza konstrukcja wyglądająca odwrotnie: do pełnowymiarowego kompaktu dołączono telefon.

Gdy różni producenci prezentowali komórki z wbudowanymi aparatami o coraz większych rozdzielczościach pojawiały się głosy, że można by zrobić odwrotnie: do pełnoprawnego kompaktu dodać telefon komórkowy. Pierwszą firmą, która zdecydowała się na taki krok jest Samsung. Model SCH-W880 (w niektórych materiałach nazywany też AMOLED 12M). Wygląda jak zwyczajny kompakt. Ma 12-megapikselową matrycę i obiektyw z 3-krotnym zoomem. Aparat, jak każdy normalny kompakt, ma tarczę wyboru trybów i dźwignię zoomu wokół spustu migawki.

Samsung wyposażył ten model w duży, 3,3-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Pomyślano też o 4-gigabajtach pamięci wbudowanej i slocie kart microSDHC. Fotografowanie ułatwia autofokus (ustawiany poprzez dotykowy ekran), wykrywanie twarzy, stabilizacja obrazu (nie wiemy czy mechaniczna, czy cyfrowa), lampa typu Xenon i tryb Smart Auto.

Początkowo aparat będzie dostępny na rynku koreańskim. Na razie nie ma informacji kiedy pojawi się w innych krajach

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Wszystko co najlepsze z podstawowej wersji modelu M10 i monochromatyczna matryca, która zachwyci fanów czerni i bieli. W dodatku matryca nie byle jaka, bo o...
35
1
PowerVision PowerEgg X - dron, kamera, jajko!
PowerVision PowerEgg X - dron, kamera, jajko!
Czy jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego? PowerVision chce nas przekonać, że nie i prezentuje PowerEgg X - ambitny projekt, który łączy podręcznego drona i...
4
1
Insta360 One R - ta modułowa kamerka to najlepsze, co świat action camów widział od lat
Insta360 One R - ta modułowa kamerka to najlepsze, co świat action camów widział od lat
Kamera sferyczna, sportowa, a może coś bardziej zaawansowanego? Dzięki nowej modułowej kamerce Insta360 nie trzeba już będzie wybierać.
12
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)