8 megapikseli Samsunga w telefonach komórkowych

Fotopolis.pl jest magazynem o fotografii, w związku z czym doniesienia z rynku telefonii komórkowej pojawiają się tu dość rzadko. Jeśli się już pojawią, związane są oczywiście z rozwojem cyfrowych aparatów fotograficznych montowanych w telefonach. Tak też jest tym razem - koncern Samsung ogłosił, że skonstruował 8-megapikselową matrycę CMOS, która w przyszłym roku trafi do telefonów.
Co prawda już wcześniej pojawiały się informacje na temat komórek z wielomilionowymi matrycami, lecz dopiero teraz można się spodziewać, że staną sie naprawdę powszechne. Nowa matryca Samsunga fizycznymi wymiarami przypomina obecnie stosowane w telefonach sensory o rozdzielczości 3,2 megapikseli. Rozmiar całego modułu to 10,5 na 11,5 na 9,4 mm. Pierwsze aparaty z ośmioma megapikselami na pokładzie spodziewane są w pierwszej połowie przyszłego roku.Wyścig na megapiksele najlepiej podsumowuje Kaczka z komiksu What The Duck. Jakość zdjęć z telefonów komórkowych, mimo rosnącej ilości megapikseli, wciąż nie dorównuje jakości zdjęć z cyfrowych kompaktów - z drugiej strony istnieje duża grupa użytkowników, ktorzy chętnie robią zdjęcia telefonami komórkowymi. Rozwój rynku w kierunku zwiększenia ilości pikseli jest więc raczej nieunikniony.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8