8 megapikseli Samsunga w telefonach komórkowych

Fotopolis.pl jest magazynem o fotografii, w związku z czym doniesienia z rynku telefonii komórkowej pojawiają się tu dość rzadko. Jeśli się już pojawią, związane są oczywiście z rozwojem cyfrowych aparatów fotograficznych montowanych w telefonach. Tak też jest tym razem - koncern Samsung ogłosił, że skonstruował 8-megapikselową matrycę CMOS, która w przyszłym roku trafi do telefonów.
Co prawda już wcześniej pojawiały się informacje na temat komórek z wielomilionowymi matrycami, lecz dopiero teraz można się spodziewać, że staną sie naprawdę powszechne. Nowa matryca Samsunga fizycznymi wymiarami przypomina obecnie stosowane w telefonach sensory o rozdzielczości 3,2 megapikseli. Rozmiar całego modułu to 10,5 na 11,5 na 9,4 mm. Pierwsze aparaty z ośmioma megapikselami na pokładzie spodziewane są w pierwszej połowie przyszłego roku.Wyścig na megapiksele najlepiej podsumowuje Kaczka z komiksu What The Duck. Jakość zdjęć z telefonów komórkowych, mimo rosnącej ilości megapikseli, wciąż nie dorównuje jakości zdjęć z cyfrowych kompaktów - z drugiej strony istnieje duża grupa użytkowników, ktorzy chętnie robią zdjęcia telefonami komórkowymi. Rozwój rynku w kierunku zwiększenia ilości pikseli jest więc raczej nieunikniony.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0