8 megapikseli Samsunga w telefonach komórkowych

Fotopolis.pl jest magazynem o fotografii, w związku z czym doniesienia z rynku telefonii komórkowej pojawiają się tu dość rzadko. Jeśli się już pojawią, związane są oczywiście z rozwojem cyfrowych aparatów fotograficznych montowanych w telefonach. Tak też jest tym razem - koncern Samsung ogłosił, że skonstruował 8-megapikselową matrycę CMOS, która w przyszłym roku trafi do telefonów.
Co prawda już wcześniej pojawiały się informacje na temat komórek z wielomilionowymi matrycami, lecz dopiero teraz można się spodziewać, że staną sie naprawdę powszechne. Nowa matryca Samsunga fizycznymi wymiarami przypomina obecnie stosowane w telefonach sensory o rozdzielczości 3,2 megapikseli. Rozmiar całego modułu to 10,5 na 11,5 na 9,4 mm. Pierwsze aparaty z ośmioma megapikselami na pokładzie spodziewane są w pierwszej połowie przyszłego roku.Wyścig na megapiksele najlepiej podsumowuje Kaczka z komiksu What The Duck. Jakość zdjęć z telefonów komórkowych, mimo rosnącej ilości megapikseli, wciąż nie dorównuje jakości zdjęć z cyfrowych kompaktów - z drugiej strony istnieje duża grupa użytkowników, ktorzy chętnie robią zdjęcia telefonami komórkowymi. Rozwój rynku w kierunku zwiększenia ilości pikseli jest więc raczej nieunikniony.
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4