8 megapikseli Samsunga w telefonach komórkowych

Fotopolis.pl jest magazynem o fotografii, w związku z czym doniesienia z rynku telefonii komórkowej pojawiają się tu dość rzadko. Jeśli się już pojawią, związane są oczywiście z rozwojem cyfrowych aparatów fotograficznych montowanych w telefonach. Tak też jest tym razem - koncern Samsung ogłosił, że skonstruował 8-megapikselową matrycę CMOS, która w przyszłym roku trafi do telefonów.
Co prawda już wcześniej pojawiały się informacje na temat komórek z wielomilionowymi matrycami, lecz dopiero teraz można się spodziewać, że staną sie naprawdę powszechne. Nowa matryca Samsunga fizycznymi wymiarami przypomina obecnie stosowane w telefonach sensory o rozdzielczości 3,2 megapikseli. Rozmiar całego modułu to 10,5 na 11,5 na 9,4 mm. Pierwsze aparaty z ośmioma megapikselami na pokładzie spodziewane są w pierwszej połowie przyszłego roku.Wyścig na megapiksele najlepiej podsumowuje Kaczka z komiksu What The Duck. Jakość zdjęć z telefonów komórkowych, mimo rosnącej ilości megapikseli, wciąż nie dorównuje jakości zdjęć z cyfrowych kompaktów - z drugiej strony istnieje duża grupa użytkowników, ktorzy chętnie robią zdjęcia telefonami komórkowymi. Rozwój rynku w kierunku zwiększenia ilości pikseli jest więc raczej nieunikniony.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
4
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0