8 megapikseli Samsunga w telefonach komórkowych

Fotopolis.pl jest magazynem o fotografii, w związku z czym doniesienia z rynku telefonii komórkowej pojawiają się tu dość rzadko. Jeśli się już pojawią, związane są oczywiście z rozwojem cyfrowych aparatów fotograficznych montowanych w telefonach. Tak też jest tym razem - koncern Samsung ogłosił, że skonstruował 8-megapikselową matrycę CMOS, która w przyszłym roku trafi do telefonów.
Co prawda już wcześniej pojawiały się informacje na temat komórek z wielomilionowymi matrycami, lecz dopiero teraz można się spodziewać, że staną sie naprawdę powszechne. Nowa matryca Samsunga fizycznymi wymiarami przypomina obecnie stosowane w telefonach sensory o rozdzielczości 3,2 megapikseli. Rozmiar całego modułu to 10,5 na 11,5 na 9,4 mm. Pierwsze aparaty z ośmioma megapikselami na pokładzie spodziewane są w pierwszej połowie przyszłego roku.Wyścig na megapiksele najlepiej podsumowuje Kaczka z komiksu What The Duck. Jakość zdjęć z telefonów komórkowych, mimo rosnącej ilości megapikseli, wciąż nie dorównuje jakości zdjęć z cyfrowych kompaktów - z drugiej strony istnieje duża grupa użytkowników, ktorzy chętnie robią zdjęcia telefonami komórkowymi. Rozwój rynku w kierunku zwiększenia ilości pikseli jest więc raczej nieunikniony.
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13