Hasselblad H3D-31 - środkowa rozdzielczość, lepsze osiągi

0
Tomasz Gutkowski
26 Styczeń 2007
Artykuł na: 6-9 minut
Hasselblad uzupełnia najnowszą linię średnioformatowych lustrzanek cyfrowych H3D o model wyposażony w matrycę 31 Mp. Największe zalety tego produktu - poza możliwością lepszego doboru sprzętu do potrzeb - to wyższa czułość (ISO 800) i szybsza praca (0,83 kl/s). Dla polskich użytkowników Hasselblada dobrą wieścią jest też lepsza reprezentacja szwedzkiej marki w Polsce.
Hasselblad H3D-31

Hasselblad rozwija cyfrową linię 'H' od dość dawna, ale dopiero H3D nazywany jest "średnioformatową lustrzanką cyfrową". Nie chodzi tu tylko o hasło marketingowe, ale o system, który musi być dobrze przemyślany, różnorodny, i wygodny, słowem: kompletny. Nie przez przypadek też producent porównuje swoje dzieło z cyfrowymi lustrzankami (bardzo)małoobrazkowymi gdy mowa o łatwości obsługi. Jakość obrazu nie da się już porównać.

Pierwsze dwa modele linii 'H3D' to" Hasselblad H3D-22 (matryca 22 Mp, 36,7 x 49 mm) oraz H3D-39 (39 Mp, 25,7 x 49 mm). Oba oferują czułość maksymalną ISO 400 oraz prędkość na poziomie 0,55 kl/s (35 zdjęć na minutę). Natomiast Hasselblad H3D-31 wyposażony jest w matrycę o takich samych rozmiarach, ale "środkowej" rozdzielczości. W zamian użytkownik dostaje wyższą czułość i lepszą prędkość. Nikt nie zarzuci nam stronniczości jeśli przyznamy, że jest to sprzęt dla osób fotografujących szybko i wymagających profesjonalnej jakości (np. w terenie lub podczas pracy z modelem przy produkcji dużej reklamy zewnętrznej).

Pozostałe technologie zastosowane w H3D-31 są takie jak w obu bliźniaczych modelach: cyfrowa korekcja aberracji i dystorsji DAC, korekcja APO, system klasyfikacji zdjęć IAA, profil kolorystyczny HNCS, możliwość zastosowania dwóch celowników, zgodność z obiektywami Hasselblad HC i HCD i inne. Piszemy o nich w tekście poświęconych H3D-22 oraz H3D-39 i starszych tekstach na temat linii 'H'.

Na koniec słowa pochwały dla polskiego dystrybutora Hasselblada w Polsce, firmy GVP. Z dużą przyjemnością publikujemy poniżej - po raz pierwszy - polską informację prasową produktu marki Hasselblad. I to równo z premierą światową! Nasi "starzy" czytelnicy mogli śledzić jak na przełomie lat zmienia się podejście polskich przedstawicielstw (z czasem oddziałów) do komunikacji z klientem. Szybkość działania przy okazji premier nowych produktów jest jak papierek lakmusowy - im lepsza tym większa dbałość o klienta. Zresztą sam fakt, że mamy wreszcie porządną polską stronę szwedzko-duńskiego koncernu jest jaskółką lepszej przyszłości.

Informacja prasowa


Hasselblad wprowadza H3D-31, najwyższej klasy cyfrową lustrzankę, będąca idealnym rozwiązaniem dla profesjonalnych, terenowych fotografów.

Hasselblad rozszerza dziś atrakcyjność swojego sztandarowego modelu, cyfrowej lustrzanki systemowej H3D na nowa grupę użytkowników, wprowadzając Hasselblad H3D-31, 31 megapikselową wersję H3D-39 - pierwszej na świecie, 48 milimetrowej, pełnoklatkowej, cyfrowej lustrzanki systemowej. H3D-31 posiada niemal pełnoklatkową matrycę o rozmiarach 44x33mm, wzbogaconą o mikrosoczewki, by zwiększyć zakres czułości aż do poziomu ISO 800. Nowa konstrukcja aparatów systemowych H3D, umożliwiająca bardzo szybkie robienie zdjęć pozwala H3D-31 na fotografowanie z imponującą prędkością 0.83 klatki na sekundę, zarówno w trybie łączności przewodowej, jak i w trybie mobilnym. Dzięki temu, H3D-31 jest najbardziej "szybkostrzelnym" członkiem rodziny H3D, co sprawia, że jest to najlepszy wybór dla profesjonalnego, terenowego fotografa.

Christian Poulsen, dyrektor generalny firmy Hasselblad: "Jak dotąd, wprowadziliśmy modele H3D-39 i H3D-22, ustanawiając nowe standardy w jakości zdjęć i pracy obiektywów w lustrzankach cyfrowych. Dzięki pełnoklatkowym, 48x36mm matrycom i unikatowym funkcjom, takim jak profil kolorystyczny HNCS (Hasselblad Natural Color Solution), Cyfrowa Korekcja APO (DAC) i system IAA (Instant Approval Architecture), H3D-39 i H3D-22 zapewniają niespotykaną wcześniej jakość zdjęć - oferując pozbawione efektu mory odzwierciedlenie kolorów, stając się tym samym wzorcowym sprzętem w zawodowej fotografii. Staramy się zaspokoić potrzeby profesjonalnych fotografów terenowych, którzy w swej pracy, niezależnie od fotografowanego obiektu, oczekują jakości jeszcze wyższej, niż oferowana przez najlepsze lustrzanki cyfrowe. Jesteśmy przekonani, że jeszcze większa wszechstronność modelu H3D-31, m.in. zwiększona maksymalna czułość ISO i "szybkostrzelność" znajdzie uznanie w oczach profesjonalistów pracujących nie tylko w studio, ale przede wszystkim w terenie."

Stworzony na bazie zupełnie nowego układu cyfrowego, H3D ustala nowe standardy w ostrości zdjęć i pracy obiektywów. Poprzez skupienie się wyłącznie na konstrukcji aparatów cyfrowych, Hasselblad może zaoferować fotografom to, co najlepsze w profesjonalnych, średnioformatowych lustrzankach cyfrowych, w połączeniu z łatwością obsługi najlepszych lustrzanek małoobrazkowych. W porównaniu z najlepszymi cyfrowymi lustrzankami 35mm, Hasselblad oferuje bezkonkurencyjną rozdzielczość, lepsze odzwierciedlenie kolorów i detali oraz szereg wizjerów, rozszerzających możliwości kompozycji kadru. H3D-22, tak jak jego o niemal dwukrotnie większej rozdzielczości odpowiednik, H3D-39, jest pełnoklatkową, 48 milimetrową lustrzanką, wyposażoną w matrycę o rozmiarach 36x48mm. Oba te aparaty cechuje maksymalna czułość na poziomie ISO 400 i szybkość 0,7 klatki na sekundę. H3D-22 i H3D-39 stanowią idealny wybór dla profesjonalnych, zawodowych fotografów.

Konstrukcja H3D umożliwiła również zastosowanie nowego, 28 milimetrowego obiektywu, zaprojektowanego i zoptymalizowanego specjalnie pod kątem zdjęć cyfrowych. Jakość zdjęć została podwyższona do poziomu niespotykanego wcześniej w fotografii cyfrowej, również dzięki zastosowaniu cyfrowej korekcji aberracji chromatycznej i dystorsji (DAC) (sprawdź jakość zdjęć na
www.hasselblad.com/products/hasselblad-star-quality). W efekcie, profesjonalny fotograf uzyskuje nowy wachlarz możliwości, takich jak możliwość wyboru wizjera poziomego (pryzmatu) i pionowego (kominka), obiektywy obsługujące Cyfrową Korekcję APO i klasyfikacja zdjęć na bieżąco. H3D umożliwia fotografom pracę z wykorzystaniem filmu (do zdjęć w ekstremalnie trudnych warunkach), jak również, wykorzystując profil kolorystyczny HNCS, pozwala osiągnąć doskonałą, niespotykaną gdzie indziej jakość, możliwą do uzyskania tylko w najwyższej klasy systemie fotografii cyfrowej.

Dystrybutor Hasselblad w Polsce GVP Sp. z o.o. - www.hasselblad.com.pl


Nazwa

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
8
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
6
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)