Hasselblad H3D-31 - środkowa rozdzielczość, lepsze osiągi

0
Tomasz Gutkowski
26 Styczeń 2007
Artykuł na: 6-9 minut
Hasselblad uzupełnia najnowszą linię średnioformatowych lustrzanek cyfrowych H3D o model wyposażony w matrycę 31 Mp. Największe zalety tego produktu - poza możliwością lepszego doboru sprzętu do potrzeb - to wyższa czułość (ISO 800) i szybsza praca (0,83 kl/s). Dla polskich użytkowników Hasselblada dobrą wieścią jest też lepsza reprezentacja szwedzkiej marki w Polsce.
Hasselblad H3D-31

Hasselblad rozwija cyfrową linię 'H' od dość dawna, ale dopiero H3D nazywany jest "średnioformatową lustrzanką cyfrową". Nie chodzi tu tylko o hasło marketingowe, ale o system, który musi być dobrze przemyślany, różnorodny, i wygodny, słowem: kompletny. Nie przez przypadek też producent porównuje swoje dzieło z cyfrowymi lustrzankami (bardzo)małoobrazkowymi gdy mowa o łatwości obsługi. Jakość obrazu nie da się już porównać.

Pierwsze dwa modele linii 'H3D' to" Hasselblad H3D-22 (matryca 22 Mp, 36,7 x 49 mm) oraz H3D-39 (39 Mp, 25,7 x 49 mm). Oba oferują czułość maksymalną ISO 400 oraz prędkość na poziomie 0,55 kl/s (35 zdjęć na minutę). Natomiast Hasselblad H3D-31 wyposażony jest w matrycę o takich samych rozmiarach, ale "środkowej" rozdzielczości. W zamian użytkownik dostaje wyższą czułość i lepszą prędkość. Nikt nie zarzuci nam stronniczości jeśli przyznamy, że jest to sprzęt dla osób fotografujących szybko i wymagających profesjonalnej jakości (np. w terenie lub podczas pracy z modelem przy produkcji dużej reklamy zewnętrznej).

Pozostałe technologie zastosowane w H3D-31 są takie jak w obu bliźniaczych modelach: cyfrowa korekcja aberracji i dystorsji DAC, korekcja APO, system klasyfikacji zdjęć IAA, profil kolorystyczny HNCS, możliwość zastosowania dwóch celowników, zgodność z obiektywami Hasselblad HC i HCD i inne. Piszemy o nich w tekście poświęconych H3D-22 oraz H3D-39 i starszych tekstach na temat linii 'H'.

Na koniec słowa pochwały dla polskiego dystrybutora Hasselblada w Polsce, firmy GVP. Z dużą przyjemnością publikujemy poniżej - po raz pierwszy - polską informację prasową produktu marki Hasselblad. I to równo z premierą światową! Nasi "starzy" czytelnicy mogli śledzić jak na przełomie lat zmienia się podejście polskich przedstawicielstw (z czasem oddziałów) do komunikacji z klientem. Szybkość działania przy okazji premier nowych produktów jest jak papierek lakmusowy - im lepsza tym większa dbałość o klienta. Zresztą sam fakt, że mamy wreszcie porządną polską stronę szwedzko-duńskiego koncernu jest jaskółką lepszej przyszłości.

Informacja prasowa


Hasselblad wprowadza H3D-31, najwyższej klasy cyfrową lustrzankę, będąca idealnym rozwiązaniem dla profesjonalnych, terenowych fotografów.

Hasselblad rozszerza dziś atrakcyjność swojego sztandarowego modelu, cyfrowej lustrzanki systemowej H3D na nowa grupę użytkowników, wprowadzając Hasselblad H3D-31, 31 megapikselową wersję H3D-39 - pierwszej na świecie, 48 milimetrowej, pełnoklatkowej, cyfrowej lustrzanki systemowej. H3D-31 posiada niemal pełnoklatkową matrycę o rozmiarach 44x33mm, wzbogaconą o mikrosoczewki, by zwiększyć zakres czułości aż do poziomu ISO 800. Nowa konstrukcja aparatów systemowych H3D, umożliwiająca bardzo szybkie robienie zdjęć pozwala H3D-31 na fotografowanie z imponującą prędkością 0.83 klatki na sekundę, zarówno w trybie łączności przewodowej, jak i w trybie mobilnym. Dzięki temu, H3D-31 jest najbardziej "szybkostrzelnym" członkiem rodziny H3D, co sprawia, że jest to najlepszy wybór dla profesjonalnego, terenowego fotografa.

Christian Poulsen, dyrektor generalny firmy Hasselblad: "Jak dotąd, wprowadziliśmy modele H3D-39 i H3D-22, ustanawiając nowe standardy w jakości zdjęć i pracy obiektywów w lustrzankach cyfrowych. Dzięki pełnoklatkowym, 48x36mm matrycom i unikatowym funkcjom, takim jak profil kolorystyczny HNCS (Hasselblad Natural Color Solution), Cyfrowa Korekcja APO (DAC) i system IAA (Instant Approval Architecture), H3D-39 i H3D-22 zapewniają niespotykaną wcześniej jakość zdjęć - oferując pozbawione efektu mory odzwierciedlenie kolorów, stając się tym samym wzorcowym sprzętem w zawodowej fotografii. Staramy się zaspokoić potrzeby profesjonalnych fotografów terenowych, którzy w swej pracy, niezależnie od fotografowanego obiektu, oczekują jakości jeszcze wyższej, niż oferowana przez najlepsze lustrzanki cyfrowe. Jesteśmy przekonani, że jeszcze większa wszechstronność modelu H3D-31, m.in. zwiększona maksymalna czułość ISO i "szybkostrzelność" znajdzie uznanie w oczach profesjonalistów pracujących nie tylko w studio, ale przede wszystkim w terenie."

Stworzony na bazie zupełnie nowego układu cyfrowego, H3D ustala nowe standardy w ostrości zdjęć i pracy obiektywów. Poprzez skupienie się wyłącznie na konstrukcji aparatów cyfrowych, Hasselblad może zaoferować fotografom to, co najlepsze w profesjonalnych, średnioformatowych lustrzankach cyfrowych, w połączeniu z łatwością obsługi najlepszych lustrzanek małoobrazkowych. W porównaniu z najlepszymi cyfrowymi lustrzankami 35mm, Hasselblad oferuje bezkonkurencyjną rozdzielczość, lepsze odzwierciedlenie kolorów i detali oraz szereg wizjerów, rozszerzających możliwości kompozycji kadru. H3D-22, tak jak jego o niemal dwukrotnie większej rozdzielczości odpowiednik, H3D-39, jest pełnoklatkową, 48 milimetrową lustrzanką, wyposażoną w matrycę o rozmiarach 36x48mm. Oba te aparaty cechuje maksymalna czułość na poziomie ISO 400 i szybkość 0,7 klatki na sekundę. H3D-22 i H3D-39 stanowią idealny wybór dla profesjonalnych, zawodowych fotografów.

Konstrukcja H3D umożliwiła również zastosowanie nowego, 28 milimetrowego obiektywu, zaprojektowanego i zoptymalizowanego specjalnie pod kątem zdjęć cyfrowych. Jakość zdjęć została podwyższona do poziomu niespotykanego wcześniej w fotografii cyfrowej, również dzięki zastosowaniu cyfrowej korekcji aberracji chromatycznej i dystorsji (DAC) (sprawdź jakość zdjęć na
www.hasselblad.com/products/hasselblad-star-quality). W efekcie, profesjonalny fotograf uzyskuje nowy wachlarz możliwości, takich jak możliwość wyboru wizjera poziomego (pryzmatu) i pionowego (kominka), obiektywy obsługujące Cyfrową Korekcję APO i klasyfikacja zdjęć na bieżąco. H3D umożliwia fotografom pracę z wykorzystaniem filmu (do zdjęć w ekstremalnie trudnych warunkach), jak również, wykorzystując profil kolorystyczny HNCS, pozwala osiągnąć doskonałą, niespotykaną gdzie indziej jakość, możliwą do uzyskania tylko w najwyższej klasy systemie fotografii cyfrowej.

Dystrybutor Hasselblad w Polsce GVP Sp. z o.o. - www.hasselblad.com.pl


Nazwa

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Po tym jak Fujifilm w 2018 roku pokazało model X-T100, myśleliśmy, że firma nie będzie już oferować niższych modeli z segmentu “entry level”. Tymczasem otrzymujemy...
12
0
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon przedstawia swój pierwszy zestaw do filmowania aparatem bezlusterkowym, Nikon Z 6. Jak zapewnia producent, to komplet...
1
2
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Podczas gdy Hasseblad i Fujifilm ścigają się na bezlusterkowce, Phase One proponuje nieco odmienne podejście do tematu mobilnego aparatu średnioformatowego. I z...
19
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)