Wyciekła specyfikacja Sony A7C II i… A7CR. Nadchodzi zupełnie nowa kompaktowa pełna klatka Sony E

Autor: Maciej Luśtyk

31 Lipiec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Druga generacja kompaktowego modelu A7C pojawia się w plotkach już od jakiegoś czasu, wygląda jednak na to, że producent zamierza także zaprezentować jej inny wariant, wyposażony w matrycę o dużej rozdzielczości. Do sieci właśnie wyciekły przypuszczalne specyfikacje nowych modeli.

O nowych kompaktowych modelach Sony usłyszeliśmy po raz pierwszy na początku czerwca, gdy to informowaliśmy Was, że producent do końca roku zamierza zaprezentować aż 4 nowe korpusy. Pierwszy z nich, Sony A6700, pojawił się raptem kilkanaście dni temu. Teraz przyszła kolej na to, co większość internautów zainteresowało wtedy najbardziej, czyli drugą generację pełnoklatkowego modelu Sony A7C. W chińskim serwisie Weibo właśnie pojawiły się pierwsze przecieki na jej temat.

Nowa kompaktowa pełna klata o wysokiej rozdzielczości - tego jeszcze nie było

Co chyba najciekawsze, wygląda na to, że w seri A7C pojawi się nie jeden, a dwa nowe aparaty. Jak się okazuje, tajemniczy nowy korpus o wysokiej rozdzielczości, także ma być reprezentantem linii C i otrzymać nazwę Sony A7CR. Na jego temat wiemy na tę chwilę na razie niewiele. Wśród plotek mowa jest jedynie o 61-megapikselowej matrycy z modelu Sony A7R V i usprawnionym systemie AF. Można się natomiast spodziewać, że tak jak oryginalny A7C był uproszczoną wersją modelu A7 III, tak możliwości A7CR będą w dużej mierze odpowiadać A7RV.

Przeczytaj także:
4 nowe aparaty Sony do końca roku? Nadchodzą długo oczekiwane modele i niespodzianki

Według najnowszych donosów, druga połowa roku upłynąć ma pod znakiem ekscytujących premier spod znaku systemu Sony E. Oto, co szykuje dla nas producent. [Czytaj więcej]

Jesteśmy bardzo ciekawi jak w tym wypadku producent zadziała z ceną. Jedyną konstrukcją w historii, odpowiadającą podobnym założeniem była kompaktowa seria Sony RX1R. Biorąc jednak pod uwagę, że od 8 lat nie doczekaliśmy się jej kontynuacji, raczej nie cieszyła się zbyt dużą popularnością. W końcu sprzedanie kompaktowego body w cenie jednego z najdroższych aparatów w systemie wydaje się dość karkołomnym zadaniem. Może więc producent postanowi jakoś widocznie uszczuplić konstrukcję i zaoferować ją w niższej cenie?

Sony A7C II, czyli A7 IV w kompaktowym i oczywiście nieco uszczuplonym body

Nieco więcej wiemy na temat standardowego modelu Sony A7C II. Oczekiwać mamy więc 33-megapikselowej matrycy z Sony A7 IV, 5-osiowej stabilizacji matrycy, najnowszego układu AF, trybu filmowego 10-bit 4K do 60 kl./s oraz trybu seryjnego do 10 kl./s. Brzmi jak idealne przełożenie możliwości uniwersalnego korpusu A7 IV.

Niestety to wszystko nadal dostarczane ma być w komplecie z lecimy 1,03-milionowym ekranem i miniaturowym 2,36-milionowym wizjerem. Jeśli jednak producentowi uda się utrzymać cenę konkurencyjną do A7 IV, nowy A7C II może okazać się bardzo popularnym aparatem wśród vlogerów i hobbystów fotografii, a także wśród osób, które oryginalnego A7 IV używały głównie do rejestrowania wideo.

Premiera jeszcze latem?

O tym wszystkim przekonamy się zapewne już niebawem. Według wcześniejszych donosów model A7C II pojawić miał się na rynku w 3 kwartale 2023 roku. Od jego premiery dzielą więc nas najwyżej 2 miesiące, ale skoro do sieci już wyciekają wstępne specyfikacje, premiera może być znacznie bliższa. Z dużym prawdopodobieństwem razem z Sony A7C II zostanie zaprezentowany też właśnie wysokorozdzielczy A7CR.

Źródło: sonyaddict.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8
Powiązane artykuły