Fujfilm zapowiada 40-megapikselowy model X-H2 i 3 nowe stałki

Autor: Maciej Luśtyk

31 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Oprócz dzisiejszych fascynujących premier, producent zapowiedział czego możemy spodziewać się w ciągu nadchodzących miesięcy. Już we wrześniu światło dzienne ujrzy wyposażony w matrycę o wysokiej rozdzielczości X-H2, a niebawem ujrzymy też 3 nowe obiektywy.

Dzisiejsze premiery aparatu Fujifilm X-H2S i obiektywów Fujinon XF 150-600 mm f/5.6-8 LM OIS WR oraz Fujinon XF 18–120 mm f/4 LM PZ WR to jedne z najważniejszych premier w systemie X od lat, które mogą okazać się najmocniejszym dotychczasowym argumentem na przyciągnięcie do niego fotografów, którzy do tej pory oglądali się na pełną klatkę. Niemniej to nie jedynie ciekawe wiadomości, jakie usłyszeliśmy od przedstawicieli producenta podczas Fujifilm X Summit 2022.

Pod koniec prezentacji producent zdradził informację o kolejnym nadchodzącym aparacie. Będzie nim Fujifilm X-H2, który otrzyma nową 40-megapikselową matrycę X-Trans CMOS 5 HR. Co prawda nie będzie to sensor warstwowy, jak w przypadku pokazanego dzisiaj X-H2S, ale będzie to dotychczasowy rekord w segmencie aparatów APS-C, który stanie się kolejnym powodem do niezadowolenia wśród producentów pełnych klatek.

Oprócz tego, producent zapowiedział także 3 nowe obiektywy. Jeszcze w 2022 zobaczyć mamy portretówkę Fujinon XF 56 mm f/1.2 oraz obiektyw makro Fujinon XF 30 mm f/2.8 Macro. Z kolei w przyszłym roku na rynku pojawi się model Fujinon XF 8 mm f/3.5, czyli najszerszy do tej pory obiektyw stałoogniskowy w systemie (ekwiwalent 12 mm).

Jednym słowem przyszłość systemu X zapowiada się fascynująco.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
10
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)