Fujfilm zapowiada 40-megapikselowy model X-H2 i 3 nowe stałki

Autor: Maciej Luśtyk

31 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Oprócz dzisiejszych fascynujących premier, producent zapowiedział czego możemy spodziewać się w ciągu nadchodzących miesięcy. Już we wrześniu światło dzienne ujrzy wyposażony w matrycę o wysokiej rozdzielczości X-H2, a niebawem ujrzymy też 3 nowe obiektywy.

Dzisiejsze premiery aparatu Fujifilm X-H2S i obiektywów Fujinon XF 150-600 mm f/5.6-8 LM OIS WR oraz Fujinon XF 18–120 mm f/4 LM PZ WR to jedne z najważniejszych premier w systemie X od lat, które mogą okazać się najmocniejszym dotychczasowym argumentem na przyciągnięcie do niego fotografów, którzy do tej pory oglądali się na pełną klatkę. Niemniej to nie jedynie ciekawe wiadomości, jakie usłyszeliśmy od przedstawicieli producenta podczas Fujifilm X Summit 2022.

Pod koniec prezentacji producent zdradził informację o kolejnym nadchodzącym aparacie. Będzie nim Fujifilm X-H2, który otrzyma nową 40-megapikselową matrycę X-Trans CMOS 5 HR. Co prawda nie będzie to sensor warstwowy, jak w przypadku pokazanego dzisiaj X-H2S, ale będzie to dotychczasowy rekord w segmencie aparatów APS-C, który stanie się kolejnym powodem do niezadowolenia wśród producentów pełnych klatek.

Oprócz tego, producent zapowiedział także 3 nowe obiektywy. Jeszcze w 2022 zobaczyć mamy portretówkę Fujinon XF 56 mm f/1.2 oraz obiektyw makro Fujinon XF 30 mm f/2.8 Macro. Z kolei w przyszłym roku na rynku pojawi się model Fujinon XF 8 mm f/3.5, czyli najszerszy do tej pory obiektyw stałoogniskowy w systemie (ekwiwalent 12 mm).

Jednym słowem przyszłość systemu X zapowiada się fascynująco.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z30 - kompaktowy bezlusterkowiec dla vlogerów i początkujących twórców
Nikon Z30 - kompaktowy bezlusterkowiec dla vlogerów i początkujących twórców
Nikon Z30 ma być idealną propozycją na pierwszy aparat po przesiadce ze smartfona. Kompaktowe body, niezła specyfikacja i konstrukcja przystosowana do filmowania to...
9
Sony A1 otrzymuje kluczowe usprawnienie
Sony A1 otrzymuje kluczowe usprawnienie
Po 1,5 roku od premiery flagowy model Sony otrzymuje nowy firmware wprowadzający funkcję, jakiej aparatowi brakowało najbardziej.
7
Najdroższy aparat świata - prototypowa Leica Oskara Barnacka sprzedana za 15 mln dolarów
Najdroższy aparat świata - prototypowa Leica Oskara Barnacka sprzedana za 15 mln dolarów
Na niedawnej aukcji, aparat Leica z prototypowej linii 0-series został wylicytowany za niebotyczną kwotę 15 mln dolarów, stając się najdrożej sprzedanym aparatem w...
9
Powiązane artykuły