Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

IXUSy nowe trzy - 800IS, 65 i 60

0

Autor: Michał Sułkiewicz

21 Luty 2006
Artykuł na: 29-37 minut
PMA 2006. W morzu dzisiejszych nowości Canon pokazał aż trzy nowe modele serii IXUS odnawiające serię tych kompaktowych cyfrówek. Najciekawszy jest model Digital IXUS 800IS wyposażony w optyczną stabilizację obrazu.

Seria IXUS zawsze cieszyła się powodzeniem wśród osób poszukujących kieszonkowych aparatów o ciekawym wzornictwie - dodatkowo miały reputację zaawansowanych technologicznie całkiem dobrze fotografujących. Zaprezentowane dzisiaj trzy nowe modele mają kontynuować tą tradycję.

Wyposażone w najnowsze technologie modele Canon Digital IXUS 800IS z optycznym stabilizatorem obrazu, Canon Digital IXUS 65 z ogromnym 3-calowym wyświetlaczem LCD i Canon Digital IXUS 60 z 2,5-calowym ekranem to z pewnością poważna konkurencja w kategorii stylowych kompaktów cyfrowych. Szczególnie ciekawa jest funkcja optycznej stabilizacji obrazu zastosowana w obiektywie modelu 800IS. Jest to bardzo podobna technologia to tej, która stosowana jest w obiektywach EF do lustrzanek EOS.

Poniżej prezentujemy najważniejsze cechy każdego z nowych modeli:

Digital IXUS 800IS:

 • matryca CCD 6,0 mln pikseli
 • 4-krotny zoom optyczny ze stabilizacją obrazu
 • czułość ISO 800 do zdjęć bez lampy błyskowej we wnętrzach i przy słabym oświetleniu

Digital IXUS 65:

 • matryca 6,0 mln pikseli
 • 3-krotny zoom optyczny z soczewką UA
 • olbrzymi monitor LCD o przekątnej 3,0" i dotykowe pokrętło kontrolne

Digital IXUS 60:

 • matryca 6,0 mln pikseli
 • 3-krotny zoom optyczny z soczewką UA
 • duży monitor LCD 2,5" z dużym kątem oglądania

Szczegóły w informacjach prasowych producenta, które cytujemy poniżej. Specyfikacje techniczne podajemy na zakończenie każdej informacji:

Digital IXUS 800IS: nowa klasa IXUS
Amstelveen, Holandia, 21 lutego 2006

Canon zaprezentował dziś aparat serii Digital IXUS, na który czekali zaawansowani fotograficy - model Digital IXUS 800IS z matrycą 6,0 mln pikseli. Określający na nowo granice wzornictwa aparatów kompaktowych ten nowy topowy model serii Digital IXUS posiada 4-krotny zoom optyczny i układ stabilizacji obrazu w wyjątkowo małym korpusie.

Digital IXUS 800IS

Zaprojektowany według wzorniczego Canonu "łuki i proste" aparat wyposażony jest w najnowocześniejsze funkcje i możliwości fotografowania, które zaspokoją najbardziej wymagających użytkowników:
- czułość ISO 800 i układ stabilizacji obrazu - do zdjęć bez lampy błyskowej w ciemnych wnętrzach
- Procesor DIGIC II, technologia iSAPS , 9-polowy AiAF
- duży monitor LCD - 2,5", który można oglądać pod szerokim kątem
- 16 trybów fotografowania
- My Colors: menu efektów specjalnych
- tryb panoramiczny 16:9
- filmy video VGA 30 kl./s

"IXUS to synonim wyróżniającego się stylu i wiodącej technologii" komentuje Mogens Jensen, szef CCI Europe. "Aparat Digital IXUS 800IS dodaje tej linii nowy wymiar za pomocą funkcjonalności, ktróra poruszy poważnych entuzjastów fotografii".

Czterokrotny zoom optyczny ze stabilizacją obrazu

Małe i lekkie korpusy są bardzo wrażliwe na drżenia powstające podczas fotografowania, zwłaszcza przy słabym świetle. Aparat Digital IXUS 800IS korzysta z tej samej technologii stabilizacji obrazu [IS] jaka użyta jest w profesjonalnych obiektywach Canon EF, która redukuje rozmycie zdjęć wywołane poruszeniem aparatu. Technologia IS pozwala otrzymać ostre zdjęcia nawet podczas fotografowania z czasem otwarcia 8-krotnie dłuższym niż to możliwe bez jej użycia. Pozwala również na otrzymanie ostrych zdjęć makro - w trybie Macro z odległości 2 cm. Aby zastosować tą technologię w tak małym korpusie, inżynierowie Canona opracowali nowy procesor układu IS. Kontroluje on precyzyjnie ruch obiektywu dając szybką i dokładną korekcję - przetwarzając ponad 4000 sygnałów w ciągu sekundy - zmniejsza to również zużycie energii.

Czterokrotny zoom zbudowany jest w oparciu o soczewkę wykonaną ze szkła o wysokim współczynniku refrakcji [Ultra-High Refractive Index Aspherical] co pozwala na uzyskanie zakresu ogniskowych 35-140mm [dla formatu 35mm] przy zachowaniu niewielkich rozmiarów korpusu. Aparat wyposażony jest w optyczny wizjer, który pozwala kadrować bez korzystania z monitora LCD, co dodatkowo zwiększa ilość 240 zdjęć możliwych do zrobienia bez ładowania baterii.]

4-krotny zoom optyczny

{BIT|Zwiększona czułość ISO

Aparat Digital IXUS 800IS może fotografować z czułością ISO 800, co pozwala na zrezygnowanie z użycia lampy błyskowej - idealne po fotografowania sytuacjach gdzie jest mało światła i gdzie użycie lampy błyskowej jest niepożądane [koncerty, kościoły]. Nowe ustawienie High ISO Auto automatycznie wybiera ekspozycję z użyciem najwyższej czułości skracając maksymalnie czas ekspozycji aby uniknąć rozmycia obrazu.]

{BIT|Nowy design

Nawiązując do tradycyjnej linii IXUS - Digital IXUS 800IS jest pewien sposób unikalny i wyróżnia się na tle poprzedników. Będące ewolucją linii "Perpetual curve" zastosowanej w modelu Digital IXUS 750 kontury nowego aparatu są zaakcentowane przez trójkolorowy wygląd. Srebrny "ice metal" lub "moonlight" - błyszczący i matowy oraz czerń otaczająca monitor LCD designer Kosei Takahashi nazwał tą linię "łuki i proste" odnosząc się do eliptycznych kształtów elementów kolorowych i miękkich linii połączeń segmentów.

Duży monitor LCD umieszczony z tylu aparatu można oglądać pod dużym kątem co ułatwia wspólne ogladanie zdjęć. Opcja wyświetlania siatki pomaga w kompozycji zdjęć a tryb Night Display ułatwia pracę po zmierzchu. Pokrętło trybów pracy jest zamontowane wewnątrz korpusu, co zostawia wolne miejsce na kciuk i pozwala na pewniejszy uchwyt aparatu.

Kreatywne fotografowanie

Opracowane przez Canona efekty specjalne z menu My Colors mogą być zastosowane przed i po wykonaniu zdjęcia, co daje użytkownikom więcej możliwości kreatywnego wpływu na zdjęcia bez konieczności korzystania z komputera. Aparat Digital IXUS 800IS oferuje 16 trybów fotografowania, w tym tryb ręczny. Programy tematyczne pomagają fotografować w trudnych sytuacjach oświetleniowych. Mamy tu na przykład osobny tryb do zdjęć pod woda z zastosowanie opcjonalnej obudowy wodoszczelnej. Tryby Color Accent i Color Swap pozwalają na wprowadzenie do zdjęć i filmów dramatycznych efektów specjalnych.

Nowy tryb panoramiczny [2816x1584 pikseli] daje możliwość zapisu zdjęć w formacie 16:9 - idealnym do ich oglądania na ekranie telewizora lub drukowania fotografii [10x20cm] na kompaktowych drukarkach serii SELPHY CP.

Aparat pozwala na zapis sekwencji video VGA z szybkością 30 kl./s - maksymalna wielkość pliku sięga 1GB. Tryb filmowania z szybkością 60 kl./s - QVGA jest doskonały do nagrywania szybko dziejących się wydarzeń i ich późniejszej analizy w zwolnionym tempie a wygodny tryb Compact pozwala nagrywać trwające do 3 minut małe pliki o niewielkiej rozdzielczości, które można wysyłać jako załączniki poczty elektronicznej.

Drukowanie i inne nowe funkcje

Nowe dedykowane łatwo dostępne menu Print upraszcza jednoczesne drukowanie wielu zdjęć. Pełne wsparcie standardu PictBridge umożliwia druk bezpośredni na kompatybilnych drukarkach bez konieczności stosowania komputera. Zastosowanie kompaktowych drukarek SELPHY CP pozwala na druk zdjęć identyfikacyjnych i wybranych klatek z sekwencji video. Przycisk Print/Share pozwala rozpocząć drukowanie i szybkie przesyłanie zdjęć do pamięci komputera z systemem operacyjnym Windows lub Mac.

Menu aparatu obejmuje teraz również język arabski. Liczba wspieranych języków wynosi teraz 23.

Dodatkowe informacje

Oprogramowanie i CANON iMAGE GATEWAY

Aparat Digital IXUS 800 IS dostarczany jest wraz następującymi programami Canon:
- ZoomBrowser EX 5.6 [Windows], ImageBrowser 5.6 [Macintosh] - służące do archiwizacji i edycji zdjęć, filmów i pokazów slajdów oraz tworzenia i drukowania albumów fotografii cyfrowej.
- PhotoStitch 3.1: do tworzenia ujęć panoramicznych składających się z
wielu połączonych zdjęć [Windows i Mac]

Zestaw programów zawiera również program do obróbki zdjęć PhotoStudio firmy ArcSoft.

Programy są kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows 98SE/ME/2000 [SP4], XP [SP1/2] oraz Macintosh MacOS X v.10.2-10.4. Aparaty wspiera protokół PTP do przesyłania danych do pamięci komputera bez konieczności instalacji sterowników [MacOS X, Windows XP].

Nabywcy aparatu uzyskują prawo rejestracji w bezpłatnym serwisie CANON iMAGE GATEWAY otrzymując dostęp do 100MB pamięci w galerii internetowej gdzie mogą prezentować swoje zdjęcia i filmy oraz udostępniać je przyjaciołom i rodzinie.]

{BIT|Akcesoria

Opcjonalna obudowa wodoszczelna [WP-DC5] pozwala fotografować na głębokości sięgającej 40m. Dostępne są specjalnie zaprojektowane odważniki [WW-DC1] pozwalające utrzymać pływalność i równowagę. Inne dostępne akcesoria to:
- lampa błyskowa HF-DC1
- miękki pokrowiec skórzany [DCC-70]
- pasek na szyję z metalowym logo IXUS
- zasilacz sieciowy [ACK-DC30]

Aparat jest kompatybilny z kartami pamięci MMC/SD i dostarczane są z kartą Canon 16 MB.]

{BIT|Specyfikacje techniczne:

NazwaCanon Digital IXUS 800 IS
Typamatorski cyfrowy aparat kieszonkowy
Efektywna rozdzielczość6,0 Mp
Sensor
 • 1/2,5 cala CCD
 • 6,0 megapikseli
 • filtr kolorów podstawowych
PamięćSecure Digital (SD/MMC), karta 16MB w zestawie
Rozdzielczość
 • 2816 x 2112
 • 2816 x 1584 (16:9)
 • 2272 x 1704
 • 1600 x 1200
 • 640 x 480
Formaty zapisu obrazuJPEG (Exif 2.2, DCF, DPOF 1.1), AVI (Motion JPEG + WAVE), WAVE (mono)
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresji
 • Superfine
 • Fine
 • Normal
Obiektyw
 • 35 - 140 mm (nominalna: 5,8 - 23,2 mm), 4x
 • F2.8 - F5.5
 • 7 elementów w 5 grupach (2 elementy asferyczne w tym 1 UA)
 • stabilizacja optyczna (typu shift)
Stabilizacja obrazutak, optyczna
Zoom cyfrowyokolo 4x
PrzysłonaF2.8 - F5.5
Migawka
 • 15 s - 1/1600 s
 • czasy od 1,3 s z redukcją szumów
 • czasy od 1 s dostępne tylko w trybie długiego otwarcia migawki (Long Shutter) z automatyczną redukcją szumów
 • migawka mechaniczno-elektroniczna
Tryby ekspozycji
 • Auto
 • Manual
 • cyfrowe makro
 • asystent panoram
 • portret
 • nocna fotka
 • programy tematyczne:{LST
Pomiar światła
 • ewaluacyjny
 • centralno-ważony
 • punktowy (czujnik środkowy)
Kompensacja ekspozycji+/- 2 EV co 1/3 EV
Blokada ekspozycjipo naciśnięciu spustu do połowy
Autobracketingb.d.
Metody pomiaru ostrościauto, TTL pomiar kontrastu
Tryby pracy autofocusa
 • tryby: normalny, makro, nieskończoność
 • 9-punktowy AiAF, punktowy (czujnik centralny)
 • najmniejsza odległość makro: 2 cm
 • wspomaganie (lampa)
Manual focusbrak
Blokada ostrościpo naciśnięciu spustu do połowy
Podgląd głębin.d.
Czułość
 • Auto
 • High ISO Auto
 • ISO 80
 • ISO 100
 • ISO 200
 • ISO 400
 • ISO 800
Balans bieli
 • Auto
 • światło dzienne
 • chmury
 • światło żarowe
 • światło jarzeniowe (x 2)
 • definiowany ręcznie
Efektytryb My Colors:
 • wyłączony
 • żywe kolory
 • neutralne kolory
 • sepia
 • cz-b
 • jaśniejsza skóra
 • ciemniejsza skóra
 • slajd
 • kolor własny
Korekta obrazub.d.
Zdjęcia seryjneok. 2,1 kl./s do zapełnienia karty
Rejestracja filmu
 • 640 x 480, 30 lub 15 kl./s, maks. 1 GB
 • 320 x 240, 60, 30 lub 15 kl./s, maks. 1 GB, przy 60 kl./s maks. 60 s
 • 160 x 120, maks. 180 s
Monitor LCD
 • 2,5 cala P-Si TFT
 • ok. 173 tys. punktów
 • 15 poziomów jasności
 • pokrycie 100%
Synchronizacja z lampąb.d.
Lampa błyskowawbudowana:
 • 0,5 m - 3,5 m (W) lub 2 m (T)
zewnętrzna:
 • High Power Flash Canon HF-DC1
Kontrola błysku
 • Auto
 • redukcja czerwonych oczu
 • lampa wyłączona
 • błysk wymuszony
 • synchronizacja z długimi czasami
 • FEL
Stopka akcesoriówb.d.
Matówkan.d.
Lustron.d.
Wizjeroptyczny z zoomem
Punkt ocznyb.d.
Informacja w wizjerzeb.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowaWAVE, maks. 60 s na zdjęcie
Tryby odtwarzania
 • zoom 2 - 10x
 • pojedyncze zdjęcie
 • indeks 9 zdjęć
 • slideshow
Samowyzwalacz2 lub 10 s, ustawienie użytkownika
ZłączaUSB 2.0 High Speed (Mini-B, PTP), wyjście AV (PAL/NTSC)
Pilotb.d.
Zasilanieakumulator litowo-jonowy NB-5L, zasilacz ACK-DC30 (opcja)
Wydajność zasilania (zdjęcia)ok. 240 zdjęć lub 360 min. odtwarzania
Funkcje indywidualneb.d.
Warunki atmosferyczne0 - 40 stopni Celsjusza, wilgotność 10 - 90 %
Gwint statywutak, 1/4
Obudowametal
Wymiary90,4 x 56,5 x 26,4 mm
Waga165 g
Akcesoriaw zestawie:
 • akumulator NB-5L
 • ładowarka
 • pasek na rękę
 • karta SD 16MB
 • CD-ROM z oprogramowaniem
 • kabel USB
 • kabel AV
 • instrukcja obsługi
opcjonalne:
 • lampa błyskowa HF-DC1
 • pokrowiec skórzany DCC-70
 • pasek na szyję IXUS
 • zasilacz ACK-DC30
 • obudowa wodoszczelna WP-DC5
Oprogramowanie
 • ZoomBrowser EX 5.6 (Win)
 • ImageBrowser 5.6 (Mac)
 • PhotoStitch 3.1 (Win, Mac)
Uwagi
 • procesor DIGIC II z technologią iSAPS
 • PictBridge
 • histogram na żywo
 • czujnik pozycji aparatu
 • menu po polsku
 • personalizacja obrazka startowego i dżwięków
Artykuł na Fotopolis3951

Canon rozszerza znaczenie wzornictwa za pomocą dwóch nowych aparatów IXUS
Amstelveen, Holandia, 21 lutego 2006

Canon zapowiedział dziś premierą dwóch nowych aparatów będących uzupełnieniem linii Digital IXUS - modeli Digital IXUS 60 oraz Digital IXUS 65. Oba nowe aparaty kontynuują tradycję linii IXUS polegającą na łączeniu najnowocześniejszych technologii i doskonałej jakości wykonania z fascynującym wzornictwem.

Canon Digital IXUS 60

Wyposażony w monitor LCD wysokiej rozdzielczości o przekątnej 2,5 cala stalowy korpus Digital IXUS 60 wywodzi się z oryginalnej koncepcji wzorniczej linii IXUS: "pudełko i kółko", którą stworzył Yasushi Shiotani, dzięki czemu ma on klasycznie elegancki wygląd. Innowacyjny aparat Digital IXUS 65 wyposażony w duży 3-calowy monitor LCD i unikalne dotykowe pokrętło sterujące wykonane jest z dwukolorowym srebrno-czarnym wykończeniu powierzchni.

Wyjątkowo małe korpusy obu aparatów zawierają najnowocześniejsze technologie:
- matrycę o rozdzielczości 6,0 mln pikseli
- trzykrotny zoom optyczny 35-105mm [dla formatu 35mm] z soczewką UA
- DIGIC II, iSAPS i 9-polowy AiAF prowadzące do ostrych i wyraźnych zdjęć
- 16 trybów fotografowania
- My Colors: efekty specjalne dostępne z poziomu menu aparatu
- dźwiękowe klipy video [30 kl/sek]
- wysoka czułość matrycy [ISO Auto i ISO800] pozwalająca na fotografowanie we
wnętrzach bez użycia lampy błyskowej
- zapis zdjęć w formacie panoramicznym 16:9

Aparaty Digital IXUS 60 i Digital IXUS 65 plasują się w linii Digital IXUS powyżej modelu Digital IXUS 55 i przeznaczone SA dla poszukujących stylowych rozwiązań odbiorców, dla których liczy się duży monitor, zaawansowana funkcjonalność, doskonała jakość zdjęć i niewielkie rozmiary eleganckiego korpusu.

"Nowe dodatki do linii IXUS są przykładem najważniejszych cech tej linii - wiodącego wzornictwa, innowacyjnych technologii i doskonałej jakości" powiedział Mogens Jansen, szef CCI Europe.]

Canon Digital IXUS 65

{BIT|Duży monitor

Zastosowany w modelu Digital IXUS 60 monitor o przekątnej 2,5 cala pozwala na łatwą kompozycję i oglądanie zapisanych zdjęć bez konieczności wysilania wzroku. Szeroki kąt oglądania monitora pozwala na wspólne jego oglądanie w kilka osób. Głośnik i przełącznik trybu pracy umieszczono teraz w innym miejscu, co zwiększa pewność chwytu a podstawa przełącznik trybu pracy może służyć jako miejsce spoczynku kciuka, co zwiększa komfort pracy.

Olbrzymi monitor LCD o przekątnej 3 cale - największy jaki kiedykolwiek zastosowano w kompaktowym aparacie marki Canon - jest tylko jednym z kilku wyróżników innowacyjnego aparatu Digital IXUS 65. Nowe "dotykowe pokrętło kontrolne" zastępuje tradycyjny przełącznik trybu pracy - dotknięcie pokrętła powoduje wyświetlenia na monitorze LCD ikony trybu pracy, co ułatwia i przyspiesza obsługę aparatu - zwłaszcza po zmroku. Pokrętło to może być również używane do przewijania zapisanych zdjęć podczas ich oglądania. Nowa funkcja "Image Inspection Tool" pozwala wykorzystać duży monitor do jednoczesnego wyświetlenia całego zdjęcia oraz jego powiększonego fragmentu w celu kontroli najważniejszych detali prze opuszczeniem fotografowanej sceny. Powiększony fragment można powiązać z jednym z aktywnych punktów układu AF, można też nim być każda część zdjęcia.

Zwiększona czułość ISO

Stylowe aparaty kompaktowe SA najczęściej używane we wnętrzach - podczas przyjęć i w innych sytuacjach gdzie jest mało światła i gdzie użycie lampy błyskowej może zepsuć nastrój chwili. Aparaty Digital IXUS 60 i Digital IXUS 65 mogą fotografować z czułością ISO800, która pozwala zrezygnować z lampy błyskowej i minimalizuje skutki poruszenia aparatem. Nowe ustawienie High ISO Auto automatycznie wybiera ekspozycję z użyciem najwyższej czułości skracając maksymalnie czas ekspozycji aby uniknąć rozmycia obrazu. Dedykowany przycisk ISO na korpusie aparatu pozwala na szybką zmianę wybranej czułości.

Canon IXUS 65

Kreatywne fotografowanie

Opracowane przez Canona efekty specjalne z menu My Colors mogą być zastosowane przed i po wykonaniu zdjęcia, co daje użytkownikom więcej możliwości kreatywnego wpływu na zdjęcia bez konieczności korzystania z komputera. Aparaty Digital IXUS 60 i Digital IXUS 65 oferują 16 trybów fotografowania, w tym tryb ręczny pozwalający na ustawienie czułości, balansu bieli i innych parametrów. Programy tematyczne pomagają fotografować w trudnych sytuacjach oświetleniowych. Mamy tu na przykład osobny tryb do zdjęć pod woda z zastosowanie opcjonalnej obudowy wodoszczelnej. Tryby Color Accent i Color Swap pozwalają na wprowadzenie do zdjęć i filmów dramatycznych efektów specjalnych bez konieczności stosowania komputera i programów do obróbki zdjęć.

Nowy tryb panoramiczny [2816x1584 pikseli] daje możliwość zapisu zdjęć w formacie 16:9 - idealnym do ich oglądania na ekranie telewizora lub drukowania fotografii [10x20cm] na kompaktowych drukarkach serii SELPHY CP.

Aparaty pozwalają na zapis sekwencji video VGA z szybkością 30 kl./s - maksymalna wielkość pliku sięga 1GB. Tryb filmowania z szybkością 60 kl./s - QVGA jest doskonały do nagrywania szybko dziejących się wydarzeń i ich późniejszej analizy poklatkowej a wygodny tryb Compact pozwala nagrywać trwające do 3 minut niewielkie pliki o niewielkiej rozdzielczości, które można wysyłać jako załączniki poczty elektronicznej.

Drukowanie i inne nowe funkcje

Nowe dedykowane łatwo dostępne menu Print upraszcza jednoczesne drukowanie wielu zdjęć. Pełne wsparcie standardu PictBridge umożliwia druk bezpośredni na kompatybilnych drukarkach bez konieczności stosowania komputera. Zastosowanie kompaktowych drukarek SELPHY CP pozwala na druk zdjęć identyfikacyjnych i wybranych klatek z sekwencji video. Przycisk Print/Share pozwala rozpocząć drukowanie i szybkie przesyłanie zdjęć do pamięci komputera z systemem operacyjnym Windows lub Mac.

Menu aparatu obejmuje teraz również język arabski. Liczba wspieranych języków wynosi teraz 23.

Specyfikacje techniczne:

NazwaCanon Digital IXUS 65
Typamatorski cyfrowy aparat kieszonkowy
Efektywna rozdzielczość6,0 Mp
Sensor
 • 1/2,5 cala CCD
 • 6,0 megapikseli
 • filtr kolorów podstawowych
PamięćSecure Digital (SD/MMC), karta 16MB w zestawie
Rozdzielczość
 • 2816 x 2112
 • 2816 x 1584 (16:9)
 • 2272 x 1704
 • 1600 x 1200
 • 640 x 480
Formaty zapisu obrazuJPEG (Exif 2.2, DCF, DPOF 1.1), AVI (Motion JPEG + WAVE), WAVE (mono)
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresji
 • Superfine
 • Fine
 • Normal
Obiektyw
 • 35 - 105 mm (nominalna: 5,8 - 17,4 mm), 3x
 • F2.8 - F4.9
 • 6 elementów w 5 grupach (2 elementy UA)
Stabilizacja obrazubrak
Zoom cyfrowyokoło 4x
PrzysłonaF2.8 - F4.9
Migawka
 • 15 s - 1/1500 s
 • czasy od 1,3 s z redukcją szumów
 • czasy od 1 s dostępne tylko w trybie długiego otwarcia migawki (Long Shutter) z automatyczną redukcją szumów
 • migawka mechaniczno-elektroniczna
Tryby ekspozycji
 • Auto
 • Manual
 • cyfrowe makro
 • asystent panoram
 • portret
 • nocna fotka
 • programy tematyczne:{LST
Pomiar światła
 • ewaluacyjny
 • centralno-ważony
 • punktowy (czujnik środkowy)
Kompensacja ekspozycji+/- 2 EV co 1/3 EV
Blokada ekspozycjipo naciśnięciu spustu do połowy
Autobracketingb.d.
Metody pomiaru ostrościauto, TTL pomiar kontrastu
Tryby pracy autofocusa
 • tryby: normalny, makro, nieskończoność
 • 9-punktowy AiAF, punktowy (czujnik centralny)
 • najmniejsza odległość makro: 3 cm
 • wspomaganie (lampa)
Manual focusb.d.
Blokada ostrościpo naciśnięciu spustu do połowy
Podgląd głębin.d.
Czułość
 • Auto
 • High ISO Auto
 • ISO 80
 • ISO 100
 • ISO 200
 • ISO 400
 • ISO 800
Balans bieli
 • Auto
 • światło dzienne
 • chmury
 • światło żarowe
 • światło jarzeniowe (x 2)
 • definiowany ręcznie
Efektytryb My Colors:
 • wyłączony
 • żywe kolory
 • neutralne kolory
 • sepia
 • cz-b
 • jaśniejsza skóra
 • ciemniejsza skóra
 • slajd
 • kolor własny
Korekta obrazub.d.
Zdjęcia seryjneok. 2,1 kl./s do zapełnienia karty
Rejestracja filmu
 • 640 x 480, 30 lub 15 kl./s, maks. 1 GB
 • 320 x 240, 60, 30 lub 15 kl./s, maks. 1 GB, przy 60 kl./s maks. 60 s
 • 160 x 120, maks. 180 s
Monitor LCD
 • 3 cala P-Si TFT
 • ok. 173 tys. punktów
 • 15 poziomów jasności
 • pokrycie 100%
Synchronizacja z lampąb.d.
Lampa błyskowawbudowana:
 • 0,5 m - 3,5 m (W) lub 2 m (T)
zewnętrzna:
 • High Power Flash Canon HF-DC1
Kontrola błysku
 • Auto
 • redukcja czerwonych oczu
 • lampa wyłączona
 • błysk wymuszony
 • synchronizacja z długimi czasami
 • FEL
Stopka akcesoriówb.d.
Matówkan.d.
Lustron.d.
Wizjerbrak
Punkt ocznyn.d.
Informacja w wizjerzen.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowaWAVE, maks. 60 s na zdjęcie
Tryby odtwarzania
 • zoom 2 - 10x
 • pojedyncze zdjęcie
 • indeks 9 zdjęć
 • slideshow
Samowyzwalacz2 lub 10 s, ustawienie użytkownika
ZłączaUSB 2.0 High Speed (Mini-B, PTP), wyjście AV (PAL/NTSC)
Pilotb.d.
Zasilanieakumulator litowo-jonowy NB-4L, zasilacz ACK-DC10 (opcja)
Wydajność zasilania (zdjęcia)ok. 160 zdjęć lub 210 min. odtwarzania
Funkcje indywidualneb.d.
Warunki atmosferyczne0 - 40 stopni Celsjusza, wilgotność 10 - 90 %
Gwint statywutak, 1/4
Obudowametal
Wymiary90,3 x 56,8 x 20,2 mm
Waga145 g
Akcesoriaw zestawie:
 • akumulator NB-4L
 • ładowarka
 • pasek na rękę
 • karta SD 16MB
 • CD-ROM z oprogramowaniem
 • kabel USB
 • kabel AV
 • instrukcja obsługi
opcjonalne:
 • lampa błyskowa HF-DC1
 • pokrowiec skórzany DCC-60
 • pasek na szyję IXUS
 • zasilacz ACK-DC10
 • obudowa wodoszczelna WP-DC3
Oprogramowanie
 • ZoomBrowser EX 5.6 (Win)
 • ImageBrowser 5.6 (Mac)
 • PhotoStitch 3.1 (Win, Mac)
Uwagi
 • procesor DIGIC II z technologią iSAPS
 • PictBridge
 • histogram na żywo
 • czujnik pozycji aparatu
 • menu po polsku
 • personalizacja obrazka startowego i dżwięków
Artykuł na Fotopolis3951

Specyfikacje techniczne:

NazwaCanon Digital IXUS 60
Typamatorski cyfrowy aparat kieszonkowy
Efektywna rozdzielczość6,0 Mp
Sensor
 • 1/2,5 cala CCD
 • 6,0 megapikseli
 • filtr kolorów podstawowych
PamięćSecure Digital (SD/MMC), karta 16MB w zestawie
Rozdzielczość
 • 2816 x 2112
 • 2816 x 1584 (16:9)
 • 2272 x 1704
 • 1600 x 1200
 • 640 x 480
Formaty zapisu obrazuJPEG (Exif 2.2, DCF, DPOF 1.1), AVI (Motion JPEG + WAVE), WAVE (mono)
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresji
 • Superfine
 • Fine
 • Normal
Obiektyw
 • 35 - 105 mm (nominalna: 5,8 - 17,4 mm), 3x
 • F2.8 - F4.9
 • 6 elementów w 5 grupach (2 elementy UA)
Stabilizacja obrazubrak
Zoom cyfrowyokoło 4x
PrzysłonaF2.8 - F4.9
Migawka
 • 15 s - 1/1500 s
 • czasy od 1,3 s z redukcją szumów
 • czasy od 1 s dostępne tylko w trybie długiego otwarcia migawki (Long Shutter) z automatyczną redukcją szumów
 • migawka mechaniczno-elektroniczna
Tryby ekspozycji
 • Auto
 • Manual
 • cyfrowe makro
 • asystent panoram
 • portret
 • nocna fotka
 • programy tematyczne:{LST
Pomiar światła
 • ewaluacyjny
 • centralno-ważony
 • punktowy (czujnik środkowy)
Kompensacja ekspozycji+/- 2 EV co 1/3 EV
Blokada ekspozycjipo naciśnięciu spustu do połowy
Autobracketingb.d.
Metody pomiaru ostrościauto, TTL pomiar kontrastu
Tryby pracy autofocusa
 • tryby: normalny, makro, nieskończoność
 • 9-punktowy AiAF, punktowy (czujnik centralny)
 • najmniejsza odległość makro: 3 cm
 • wspomaganie (lampa)
Manual focustak
Blokada ostrościpo naciśnięciu spustu do połowy
Podgląd głębin.d.
Czułość
 • Auto
 • High ISO Auto
 • ISO 80
 • ISO 100
 • ISO 200
 • ISO 400
 • ISO 800
Balans bieli
 • Auto
 • światło dzienne
 • chmury
 • światło żarowe
 • światło jarzeniowe (x 2)
 • definiowany ręcznie
Efektytryb My Colors:
 • wyłączony
 • żywe kolory
 • neutralne kolory
 • sepia
 • cz-b
 • jaśniejsza skóra
 • ciemniejsza skóra
 • slajd
 • kolor własny
Korekta obrazub.d.
Zdjęcia seryjneok. 2,1 kl./s do zapełnienia karty
Rejestracja filmu
 • 640 x 480, 30 lub 15 kl./s, maks. 1 GB
 • 320 x 240, 60, 30 lub 15 kl./s, maks. 1 GB, przy 60 kl./s maks. 60 s
 • 160 x 120, maks. 180 s
Monitor LCD
 • 2,5 cala P-Si TFT
 • ok. 173 tys. punktów
 • 15 poziomów jasności
 • pokrycie 100%
Synchronizacja z lampąb.d.
Lampa błyskowawbudowana:
 • 0,5 m - 3,5 m (W) lub 2 m (T)
zewnętrzna:
 • High Power Flash Canon HF-DC1
Kontrola błysku
 • Auto
 • redukcja czerwonych oczu
 • lampa wyłączona
 • błysk wymuszony
 • synchronizacja z długimi czasami
 • FEL
Stopka akcesoriówb.d.
Matówkan.d.
Lustron.d.
Wizjeroptyczny z zoomem
Punkt ocznyn.d.
Informacja w wizjerzen.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowaWAVE, maks. 60 s na zdjęcie
Tryby odtwarzania
 • zoom 2 - 10x
 • pojedyncze zdjęcie
 • indeks 9 zdjęć
 • slideshow
Samowyzwalacz2 lub 10 s, ustawienie użytkownika
ZłączaUSB 2.0 High Speed (Mini-B, PTP), wyjście AV (PAL/NTSC)
Pilotb.d.
Zasilanieakumulator litowo-jonowy NB-4L, zasilacz ACK-DC10 (opcja)
Wydajność zasilania (zdjęcia)ok. 160 zdjęć lub 240 min. odtwarzania
Funkcje indywidualneb.d.
Warunki atmosferyczne0 - 40° C, wilgotność 10 - 90 %
Gwint statywutak, 1/4
Obudowametal
Wymiary86,0 x 53,5 x 21,7 mm
Waga140 g
Akcesoriaw zestawie:
 • akumulator NB-4L
 • ładowarka
 • pasek na rękę
 • karta SD 16MB
 • CD-ROM z oprogramowaniem
 • kabel USB
 • kabel AV
 • instrukcja obsługi
opcjonalne:
 • lampa błyskowa HF-DC1
 • pokrowiec skórzany DCC-60
 • pasek na szyję IXUS
 • zasilacz ACK-DC10
 • obudowa wodoszczelna WP-DC3
Oprogramowanie
 • ZoomBrowser EX 5.6 (Win)
 • ImageBrowser 5.6 (Mac)
 • PhotoStitch 3.1 (Win, Mac)
Uwagi
 • procesor DIGIC II z technologią iSAPS
 • PictBridge
 • histogram na żywo
 • czujnik pozycji aparatu
 • menu po polsku
 • personalizacja obrazka startowego i dżwięków
Artykuł na Fotopolis3951
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
0
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
Wyciekła informacja o dacie premiery i cenie 100-megapikselowego aparatu Fujifilm GFX 100S. Czy to możliwe, że będzie tańszy od pełnoklatkowych lustrzanek?
24
1
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Dziś Sony uchyliło wreszcie rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego drona. Airpeak to model, który ma szansę zdemokratyzować segment profesjonalnych ujęć z...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)