GoPro Hero 10 Black tuż za rogiem - wyciekły zdjęcia i specyfikacja

Autor: Maciej Luśtyk

30 Sierpień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Już niebawem premiera kolejnej generacji GoPro. Do internetu trafiły już pierwsze dane na jej temat. Szykujcie się na skok rozdzielczości i filmy slow motion 4K 120 kl./s.

W ostatnich latach tempo rozwoju kamer GoPro nieco zmalało, jednak z roku na rok flagowa kamerka w wersji Black oferuje nieco więcej, stając się coraz doskonalszym urządzeniem. Po technologicznym skoku wersji 9 byliśmy ciekawi co też takiego producent przygotuje nam w kolejne odsłonie kamerki GoPro. Dziś na jej temat wiemy już całkiem sporo.

Nowy procesor i lepszy sensor zapewnić mają widoczny wzrost wydajności

Jak donosi serwis winfuture.de, główną nowością GoPro Hero 10 Black będzie nowy procesor G2 oraz nowsza matryca o wyższej rozdzielczości. Jej dokładny rozmiar nie jest znany, ale według plotek maksymalna rozdzielczość wzrosnąć ma do 23 Mp (wcześniej 20 Mp.). Zestaw ten pozwoli na filmowanie w jakości 5,3 K z prędkością 60 kl./s i - na co chyba wszyscy najbardziej czekali - do 120 kl./s w jakości 4K. Przy zejściu do 2,7K otrzymamy z kolei maksymalnie 240 kl./s. Na razie nie wiemy czy w przypadku Full HD będziemy mogli „wskoczyć” jeszcze wyżej, ale już samo to jest świetną wiadomością dla wszystkich fanów zwolnionego tempa.

Oprócz tego otrzymamy zaktualizowany układ stabilizacji HyperSmooth 4.0, który prawdopodobnie jeszcze lepiej będzie zastępował gimbala (już wcześniejsza odsłona HS była niemal doskonała) i system Time Warp 3.0, który prawdopodobnie zaoferuje nam jeszcze więcej opcji tworzenia i przetwarzania filmów poklatkowych.

 

Wszystko to oczywiście otrzymamy w akompaniamencie znanych nam funkcji, takich jak sterowanie głosowe, dotykowy ekran, zapisywanie dodatkowych metadanych, automatyczny upload filmów do chmury, opcja streamingu czy możliwości podłączenia opcjonalnych modułów (np. Mikrofon i lampka LED). Obudowa ma być wodoodporna do 10 metrów, a nowe GoPro działać będzie także w trybie kamerki internetowej.

Najważniejszym pytaniem pozostaje to czy nowy procesor pozwoli poprawić jakość obrazu. Wielu użytkowników z pewnością chętnie zrezygnowałoby z możliwości zapisu wideo w rozdzielczości 5,3K na rzecz lepszej jakości ujęć realizowanych w słabym świetle. Informacja o nowej matrycy i szybszym procesorze daje na to nadzieje. O wszystkim przekonamy się jednak dopiero po premierze urządzenia.

Premiera prawdopodobnie we wrześniu

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie powinniśmy spodziewać się oficjalnej premiery urządzenia, ale prawdopodobnie tak, jak w zeszłym roku odbędzie się ona we wrześniu. Na start, podobnie jak w przypadku modelu Hero 9, na polskim rynku należy spodziewać się ceny w okolicach 2300 zł.

Źródło: winfuture.de

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Przyszły rok zapowiada się fascynująco. Według plotek Fujifilm ma szansę na dobre odmienić to, jak postrzegamy aparaty z segmentu APS-C i jeszcze bardziej zatrzeć...
6
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
Najnowsza kamera sportowa GoPro wprowadza wachlarz istotnych aktualizacji. Nowy procesor pozwolił na zwiększenie rozdzielczości, lepszą pracę w słabym świetle, a także...
8
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon zaprezentował pierwszy typowo reporterski korpus bezlusterkowy. Aparat ma ma być nowoczesną alternatywą dla lustrzankowej serii EOS-1D X i pretenduje do miana...
11
Powiązane artykuły