Nikon Z9 jest testowany na Olimpiadzie. Wyciekły zdjęcia nowego aparatu

Autor: Krzysztof Mularczyk

30 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Na “poligonie” w Tokio sfotografowano Nikona Z9 w akcji. Zdjęcia pokazują, jak reporterski korpus będzie wyglądał od tyłu.

Ostatnie doniesienia potwierdzają, że zapowiedziany reporterski korpus Canona jest intensywnie testowany przez fotoreporterów na odbywających się właśnie Letnich Igrzyskach Olimpijskich. O nowym Nikonie Z9 było do pory cicho, ale okazuje się prototyp tego aparatu również jest sprawdzany w Tokio. W Internecie krążą już zdjęcia nowego korpusu, choć najwyraźniej Nikon wolałby to utrzymać w tajemnicy.

Prawdopodobnie pierwszy opublikował zdjęcia Nikona Z9 na Twitterze serwis Photolari, ale zostały one usunięte. Zanim jednak zniknęły, zostały powielone przez inne serwisy, m.in. przez digicame-info.

Nikon Z9 - jakie przyciski znajdziemy na nowym aparacie

W oficjalnej informacji zapowiadającej Z9 Nikon opublikował jedynie render aparatu z przodu. Zdjęcia z Tokio pokazują natomiast, jak nowy korpus będzie wyglądał z tyłu. Oczywiście pod względem stylistycznym przypomina Nikona D6, chociażby ze względu na okrągłą muszlę wizjera i znajome oznaczenia. Przyciski zostały jednak przeorganizowanie i nie ma już pomocniczego ekranu pod głównym wyświetlaczem.

Nikon Z9 będzie miał dwa joysticki, przyciski kierunkowe, przełącznik trybu wideo, dwa przyciski info i AF-ON dla układu poziomego i pionowego, a także przyciski notatki głosowej, jakości obrazu, balansu bieli, ochrony zdjęć oraz powiększania i pomniejszania widoku zdjęć. Wcięcia nad wyświetlaczem sugerują, że będzie on odchylany.

Z kolei na górze znajdują się tradycyjne pokrętło trybów migawki i “grzybek” z przyciskami oraz monochromatyczny panel LCD.

Należy jednak zaznaczyć, że są to nieoficjalne zdjęcia prototypu. Finalna wersja aparatu może ulec zmianie, choć jeśli już, to zapewne jedynie w niewielkim stopniu.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17
Powiązane artykuły