Nikon Z9 jest testowany na Olimpiadzie. Wyciekły zdjęcia nowego aparatu

Autor: Krzysztof Mularczyk

30 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Na “poligonie” w Tokio sfotografowano Nikona Z9 w akcji. Zdjęcia pokazują, jak reporterski korpus będzie wyglądał od tyłu.

Ostatnie doniesienia potwierdzają, że zapowiedziany reporterski korpus Canona jest intensywnie testowany przez fotoreporterów na odbywających się właśnie Letnich Igrzyskach Olimpijskich. O nowym Nikonie Z9 było do pory cicho, ale okazuje się prototyp tego aparatu również jest sprawdzany w Tokio. W Internecie krążą już zdjęcia nowego korpusu, choć najwyraźniej Nikon wolałby to utrzymać w tajemnicy.

Prawdopodobnie pierwszy opublikował zdjęcia Nikona Z9 na Twitterze serwis Photolari, ale zostały one usunięte. Zanim jednak zniknęły, zostały powielone przez inne serwisy, m.in. przez digicame-info.

Nikon Z9 - jakie przyciski znajdziemy na nowym aparacie

W oficjalnej informacji zapowiadającej Z9 Nikon opublikował jedynie render aparatu z przodu. Zdjęcia z Tokio pokazują natomiast, jak nowy korpus będzie wyglądał z tyłu. Oczywiście pod względem stylistycznym przypomina Nikona D6, chociażby ze względu na okrągłą muszlę wizjera i znajome oznaczenia. Przyciski zostały jednak przeorganizowanie i nie ma już pomocniczego ekranu pod głównym wyświetlaczem.

Nikon Z9 będzie miał dwa joysticki, przyciski kierunkowe, przełącznik trybu wideo, dwa przyciski info i AF-ON dla układu poziomego i pionowego, a także przyciski notatki głosowej, jakości obrazu, balansu bieli, ochrony zdjęć oraz powiększania i pomniejszania widoku zdjęć. Wcięcia nad wyświetlaczem sugerują, że będzie on odchylany.

Z kolei na górze znajdują się tradycyjne pokrętło trybów migawki i “grzybek” z przyciskami oraz monochromatyczny panel LCD.

Należy jednak zaznaczyć, że są to nieoficjalne zdjęcia prototypu. Finalna wersja aparatu może ulec zmianie, choć jeśli już, to zapewne jedynie w niewielkim stopniu.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Przyszły rok zapowiada się fascynująco. Według plotek Fujifilm ma szansę na dobre odmienić to, jak postrzegamy aparaty z segmentu APS-C i jeszcze bardziej zatrzeć...
6
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
Najnowsza kamera sportowa GoPro wprowadza wachlarz istotnych aktualizacji. Nowy procesor pozwolił na zwiększenie rozdzielczości, lepszą pracę w słabym świetle, a także...
8
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon zaprezentował pierwszy typowo reporterski korpus bezlusterkowy. Aparat ma ma być nowoczesną alternatywą dla lustrzankowej serii EOS-1D X i pretenduje do miana...
11
Powiązane artykuły