HP Photosmart R725, R727, R927 - stylowy metal

0
Tomasz Gutkowski
5 Styczeń 2006
Artykuł na: 6-9 minut
CES 2006. Koncern Hewlett-Packard odnowił wszystkie trzy linie kompaktów cyfrowych Photosmart. Nowymi przedstawicielami najwyższej serii 'R' są modele Photosmart R725, R727 (oba po 6 Mp) oraz R927 (8,1 Mp). Jak zwykle charakteryzuje je nienaganna stylistyka obudowy.
CES 2006. Początek roku to zdaniem producentów idealny czas na odświeżenie oferty i wprowadzenie kilku nowych produktów naraz. Taką zasadę wyznaje także gigant branży elektronicznej Hewlett-Packard, który podczas targów CES 2006 zaprezentował aż 6 nowych aparatów kompaktowych. Trzy z nich reprezentują najbardziej stylową linię 'R'.

HP Photosmart R927

Pod względem design'u HP Photosmart R725, HP Photosmart R727 i HP Photosmart R927 charakteryzują się, znanymi z wcześniejszych modeli (np. R717) "falującymi" wykończeniami. Wyprofilowane obudowy nie tylko przyciągają oko, ale pozwalają na pewniejszy chwyt aparatu. R927 wykonany jest ze stali nierdzewnej, a R725 oraz R727 z aluminium. Te ostatnie zwracają także uwagę nietypową lokalizacją obiektywu, spotykaną czasem w aparatach typu 'slim'. Dodajmy, że wszystkie trzy nowości pod względem rozmiarów plasują się gdzieś pomiędzy kategorią kieszonkową a ultra-kompaktową.

R725 i R727 wyposażone są w sensory CCD z 6,2 milionami pikseli. Pierwszy posiada 2-calowy wyświetlacz LCD, drugi 2,5-calowy. Od tych parametrów wyraźnie odstaje model R927, który wyposażono w matrycę 8,1 Megapikseli oraz potężny 3-calowy wyświetlacz zajmujący niemal całą powierzchnię tylnej ścianki aparatu.

Podobnie jak inne aparaty HP Photosmart także te wyposażone są w zestaw technologii zebranych pod wspólnym szyldem HP Real Life. Prócz technologii optymalizacji obrazu pod kątem "doskonałego efektu końcowego" składają się na to: redukcja efektu czerwonych oczu w aparacie, unowocześniony "podpowiadacz" czyli automatyczny komentarz wskazujący błędy i podpowiadający optymalne ustawienia, funkcja automatycznego łączenia do 5 zdjęć w jedną panoramę.

Nowością jest tu HP Design Gallery. Pozwala ona na dodanie efektu bez potrzeby korzystania z komputera. Do dyspozycji są takie atrakcje jak ramki oraz filtry z efektem i kolorystyczne. Warto zwrócić uwagę, że zmieniła się nazwa systemu zarządzania plikami zdjęciowymi z poziomu aparatu - HP Instant Share zastąpił HP Photosmart Express. Zasada jest taka sama, do zdjęcia możemy przypisać adres mailowy lub adres strony, ewentualnie dysk lub drukarkę, na którą plik zostanie wysłany po podłączaniu aparatu do stacji dokowania.

Wszystkie zaprezentowane dziś aparaty HP powinny pojawić się w Polsce i sprzedaży światowej w okolicach marca-kwietnia.

Załączamy informację prasową nadesłaną przez HP Polska:

Najbardziej zaawansowane aparaty cyfrowe HP
HP wprowadza na rynek aparaty cyfrowe HP Photosmart R727 i R927 - eleganckie i o wysokiej rozdzielczości

Warszawa, 20 lutego 2006 r. - HP poinformował o wprowadzeniu na rynek nowych aparatów cyfrowych HP Photosmart R727 i R927. Obydwa modele są nie większe od talii kart, mają elegancki, atrakcyjny wygląd i są wyposażone w wiele zaawansowanych funkcji bardzo istotnych dla początkujących fotografów.

Obydwa aparaty są stylowe i mają lśniące metalowe obudowy - model HP Photosmart R927 ma obudowę ze stali nierdzewnej, a model HP Photosmart R727 z aluminium. Mogą one uchwycić nawet najdrobniejsze szczegóły fotografowanego obrazu. Dzięki trzykrotnemu powiększeniu optycznemu i rozdzielczości odpowiednio 6 oraz 8,2 megapikseli miłośnicy fotografii mogą bez pogorszenia jakości obrazu powiększyć każde interesujące zdjęcie nawet do rozmiarów plakatowego.

Pomimo małej grubości (odpowiednio 23 mm i 26 mm) aparaty te są wyposażone w duże kolorowe wyświetlacze LCD o przekątnej odpowiednio 6,4 cm i 7,6 cm i kącie patrzenia 170 stopni, które jeszcze bardziej ułatwiają fotografowanie oraz przeglądanie i edytowanie zdjęć z wykorzystaniem opcji zawartych w menu.

Każdy fotograf, bez względu na swój poziom umiejętności, może korzystać z pełnego zakresu funkcji oferowanych przez najbardziej zaawansowane technologie HP Real Life, które umożliwiają wykonanie za każdym razem interesującego zdjęcia. Jedna z tych technologii to wyjątkowy system HP Image Advice, który wskazuje na błędy wymagające skorygowania, takie jak nadmierna ekspozycja. Po automatycznym przeanalizowaniu obrazu program wyświetla na ekranie wskazówki, co należy poprawić w ustawieniach, aby uzyskać zdjęcie doskonałej jakości.

Kolejną technologią HP Real Life jest wbudowana funkcja Panorama Stitching. Umożliwia ona połączenie maksymalnie 5 ujęć w jeden obraz i uzyskanie w ten sposób zdjęcia panoramicznego, które wygląda jak wykonane obiektywem szerokokątnym. Aparaty mają też wbudowaną funkcję automatycznego usuwania efektu czerwonych oczu (HP Automatic In-Camera Red-Eye Removal) i drukowania poszczególnych ujęć z sekwencji wideo (HP Video Prints). Ujęcie takie można zapisać jako zdjęcie, które następnie można udostępniać lub wydrukować.

Modele te są również wyposażone w nowe narzędzie HP Design Gallery, które zawiera zestaw efektów, takich jak 10 różnych ramek, 12 filtrów i cztery efekty kolorystyczne. Umożliwiają one personalizację zdjęć. Nie trzeba podłączać aparatu do komputera PC lub pobierać dodatkowego oprogramowania, aby używać wszystkich technologii HP Real Life oraz narzędzia Design Gallery.

Aparaty umożliwiają łatwe udostępnianie i drukowanie zdjęć. Korzystając z technologii PictBridge lub kart pamięci można drukować zdjęcia wprost z aparatu, bez pośrednictwa komputera PC. Dzięki dołączonemu do aparatu oprogramowaniu HP Photosmart Premier równie proste jest udostępnianie zdjęć. Oprogramowanie to oferuje różne opcje drukowania i umożliwia przesyłanie zdjęć do bezpiecznego serwisu internetowego, w którym rodzina i znajomi mogą je przeglądać.

Użytkownicy, których interesuje możliwość bezprzewodowego podłączania aparatów, mogą korzystać z opcjonalnej bezprzewodowej stacji dokowania HP Photosmart 6222. Umożliwia ona korzystanie w dostarczanego wraz z nią pilota zdalnego sterowania. Pilot z kolei umożliwia bezprzewodowe porządkowanie zbiorów i przeglądanie zdjęć w telewizorze.

Aparat HP Photosmart R727 jest dostępny wraz ze stacją dokowania HP Photosmart 6221 lub bez niej. Zalecana cena detaliczna wynosi odpowiednio 1049 zł brutto lub 1299 zł brutto ze stacją.

Aparat HP Photosmart R927 jest dostępny wraz ze stacją dokowania HP Photosmart 6221 lub bez niej. Zalecana cena detaliczna wynosi odpowiednio 1349 zł brutto lub 1549 zł brutto ze stacja.

Ponadto HP oferuje następujące aparaty cyfrowe:
- aparat cyfrowy HP Photosmart E327, który będzie dostępny w sprzedaży od lutego 2006 r. (zalecana cena detaliczna wynosi 499 zł brutto);
- aparat cyfrowy HP Photosmart M525, który będzie dostępny w sprzedaży od kwietnia 2006 r. (zalecana cena detaliczna wynosi 699 zł brutto);
- aparat cyfrowy HP Photosmart M527, który będzie dostępny w sprzedaży od kwietnia 2006 r. (zalecana cena detaliczna wynosi 799 zł brutto).

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Po tym jak Fujifilm w 2018 roku pokazało model X-T100, myśleliśmy, że firma nie będzie już oferować niższych modeli z segmentu “entry level”. Tymczasem otrzymujemy...
12
0
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon przedstawia swój pierwszy zestaw do filmowania aparatem bezlusterkowym, Nikon Z 6. Jak zapewnia producent, to komplet...
1
2
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Podczas gdy Hasseblad i Fujifilm ścigają się na bezlusterkowce, Phase One proponuje nieco odmienne podejście do tematu mobilnego aparatu średnioformatowego. I z...
19
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)