HP Photosmart R967, R827, M627 i E427 - wstępnie

0
Łukasz Kacperczyk
1 Czerwiec 2006
Artykuł na: 6-9 minut
Firma HP udostępniła wstępne informacje na temat 4 nowych cyfrówek, które powinny trafić do sprzedaży jesienią tego roku. Mowa o modelach Photosmart R967, R827, M627 oraz E427. Najciekawiej zapowiada się ten pierwszy - wyposażono go w 10-megową matrycę CCD i 3-calowy wyświetlacz o dużym kącie widzialności.
HP Photosmart E427

HP Photosmart E427 to najprostszy z zapowiedzianych dziś aparatów. Jest to lekko ulepszona wersja modelu E327 zaprezentowanego w styczniu bieżącego roku. To cyfrówka z najniższej półki dla osób, którym nie zależy nawet na zoomie optycznym. E427 zapisuje zdjęcia we wbudowanej pamięci (16 MB) lub na kartach SD. Za rejestrację obrazów jest odpowiedzialny 6-megapikselowy przetwornik obrazowy, do dyspozycji użytkownika jest opcja 5-krotnego zoomu cyfrowego. W stosunku do poprzednika zmieniła się nie tylko matryca (E327 miał 5 Mp), ale też ekran LCD - teraz mamy wyświetlacz 2-calowy, oraz wymiary - E427 jest zauważalnie mniejszy i zamyka się w obudowie 95 x 24 x 55 mm. Oczywiście użytkownik ma możliwość rejestracji sekwencji wideo z dźwiękiem czy wydruku wykonanych zdjęć bez konieczności korzystania z komputera (standard PictBridge).

HP Photosmart M627

HP Photosmart M627 to również nieznacznie uaktualniony poprzednik. Jak zwykle mammy tu do czynienia ze zmianą matrycy (M627 ma 7 Mp, wcześniejszy M527 - 6 Mp) i zwiększeniem ekranu LCD na tylnej ściance - M627 ma wyświetlacz o standardowej już dziś przekątnej 2,5 cala. Nie zmienił się 3-krotny zoom optyczny, zwiększenie rozdzielczości przetwornika obrazowego pozwoliło natomiast na podniesienie krotności zoomu cyfrowego do wartości 8. Tak jak poprzednicy, Photosmart M627 to niewielki (95 x 31,7 x 62 mm), lekki (mimo że metalowy - 120 g bez akumulatora), stylowy kompakt w sam raz do damskiej torebki.

HP Photosmart R827

Przedostatnia premiera różni się od poprzednika jedną w miarę znaczącą sprawą i dwoma błahostkami. HP Photosmart R827 został wyposażony w matrycę 7,2-megapiksela (poprzednik, czyli R727 miał 6,2 Mp) - to ta ważniejsza różnica. Dwie pozostałe to minimalna zmiana grubości (marne 0,6 mm: 93 x 23,6 x 61 kontra 93 x 23 x 61 mm poprzednika) i wagi (R827 przytył w stosunku do R727 o 10 g i waży 140 g bez akumulatora). Pozostałe cechy bez zmian: 3-krotny zoom optyczny (nie wysuwający się z obudowy), 8-krotny zoom cyfrowy, 2,5-calowy ekran LCD, aluminiowa obudowa, dostęp do wysokich czułości skracających czas migawki i zamrażających ruch, kompatybilność ze stacją dokującą HP Photosmart 6221, szerokie możliwości edycyjne bezpośrednio w aparacie (np. HP Design Gallery z redukcją efektu czerwonych oczu, ramkami i "efektami artystycznymi", czy HP Photosmart Express z wysyłaniem zdjęć bezpośrednio pod jeden z 34 możliwych adresów) itp.

HP Photosmart R967

Powyższy opis funkcjonalności umożliwiającej użytkownikowi obycie się bez komputera odnosi się również do modelu Photosmart R967. Co ciekawe, do niedawna HP było firmą, która pod względem wielkości wyświetlaczy LCD stosowanych w swoich cyfrówkach zostawała nieco w tyle za konkurencją. Kiedy powszechne były ekrany o 2-calowej przekątnej, HP montowało w większości swoich modeli monitory 1,8-calowe. Tym razem jest inaczej - R967 to już druga (po modelu R927) cyfrówka w ofercie tego producenta z imponującym 3-calowym LCD, do tego z szerokim 170-stopniowym polem widzialności. Aparat ma wymiary 96 x 25,6 x 62 mm i waży 190 g bez akumulatora. Drugą cechą wyróżniającą Photosmarta R967 jest aż 10-megapikselowa matryca. Mniej oryginalny jest 3-krotny zoom optyczny (zoom cyfrowy - maks. 10x). Producent chwali się 17 trybami fotografowania, wielostrefowym systemem AF w trybie makro i wydajnym trybem zdjęć seryjnych (choć nie podaje dokładnych danych). 10-megowa rozdzielczość wymusiła zwiększenie ilości wbudowanej pamięci - w tym wypadku są to 32 MB.

Wszystkie opisywane aparaty mają trafić do sprzedaży jesienią tego roku. Więcej szczegółów w miarę przekazywania ich przez producenta.

Poniżej zamieszczamy informację prasową dotyczącą modelu Photosmart R967.

Aparat fotograficzny HP o rozdzielczości 10 megapikseli ułatwia robienie wymarzonych zdjęć

W elegancki, srebrny, najlepszy w swojej klasie, niewielki aparat cyfrowy wbudowano wszystkie technologie, dzięki którym zdjęcia amatorskie wyglądają profesjonalnie


Warszawa, 18 sierpnia 2006 r. - HP poinformował o wprowadzeniu na rynek aparatu cyfrowego Photosmart R967 o rozdzielczości 10 megapikseli, z wyświetlaczem LCD o przekątnej 7,6 cm i zoomem całkowitym 30x.

Niewielki aparat HP Photosmart R967 ma najlepsze parametry w swojej klasie. Obiektyw HP Precision o zoomie całkowitym 30x (optyczny 3x, cyfrowy 10x) umożliwia robienie wyjątkowo ostrych, realistycznych zdjęć. Natomiast system antywstrząsowy HP (tryb "stabilne zdjęcie") praktycznie eliminuje problem rozmazanych zdjęć.

Technologie HP Real Life obejmują najlepszą w branży wbudowaną funkcję HP do automatycznego usuwania efektu czerwonych oczu, funkcję Adaptive Lighting Bracketing, która umożliwia rozjaśnianie szczegółów na ciemnych obszarach zdjęć o dużym kontraście, oraz możliwość tworzenia panoram złożonych z maksymalnie pięciu ujęć. Narzędzie Design Galery umożliwia twórcze przetwarzanie zdjęć - pozwala wzbogacać je o efekty artystyczne, a nawet wyszczuplać sfotografowane obiekty.

Aparat jest teraz jeszcze łatwiejszy w obsłudze dzięki wbudowanej zaawansowanej pomocy oraz ulepszonej technologii Image Advice, która na bieżąco podaje wskazówki, jak zrobić dobre zdjęcie.


Najważniejsze parametry:
 • rozdzielczość 10 megapikseli - umożliwia robienie doskonałych zdjęć, drukowanie pięknych odbitek oraz powiększanie zdjęć do rozmiaru plakatowego
 • obiektyw HP Precision z zoomem optycznym 3x i zoomem cyfrowym 10x (zoom całkowity 30x)
 • wyświetlacz LCD o przekątnej 7,6 cm i wyjątkowo szerokim kącie widzenia
 • akumulator litowy o długim czasie pracy bez ładowania
 • 32 MB pamięci wewnętrznej
 • 19 trybów robienia zdjęć wysokiej jakości w różnych warunkach, wielopunktowe automatyczne nastawianie ostrości w trybie makro i tryb zdjęć seryjnych
 • nagrywanie wysokiej jakości filmów wideo VGA z dźwiękiem, z szybkością 24 klatek na sekundę
 • oprogramowanie HP Photosmart Express ułatwiające zapisywanie, udostępnianie i drukowanie zdjęć - aparat pozwala wybrać zdjęcia i wysłać je we wskazane miejsce, np. do własnej biblioteki zdjęć na dysku twardym, załączać do wiadomości e-mail wysyłanej do przyjaciół lub do serwisu internetowego służącego do udostępniania zdjęć.
Technologie HP Real Life obejmują:
 • najlepszą w branży wbudowaną funkcję usuwania efektu czerwonych oczu
 • narzędzie HP Design Gallery, które umożliwia dodawanie efektów artystycznych - zawiera m.in. funkcję do wyszczuplania obiektów
 • funkcję Adaptive Lighting Bracketing, która umożliwia rozjaśnianie twarzy i innych szczegółów na zbyt ciemnych zdjęciach
 • wbudowaną funkcję do tworzenia zdjęć panoramicznych złożonych z maksymalnie pięciu ujęć
 • udoskonaloną technologię Image Advice, dzięki której każde zdjęcie jest lepsze od poprzedniego.
Aparat R967 pojawi się w sprzedaży prawdopodobnie w sierpniu 2006 r. Jego cena detaliczna wyniesie 399 EUR. Jest to cena sugerowana przez producenta dla regionu EMEA i może ulec zmianie. Cena obejmuje podatek VAT. Ceny w różnych krajach mogą być inne.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Po tym jak Fujifilm w 2018 roku pokazało model X-T100, myśleliśmy, że firma nie będzie już oferować niższych modeli z segmentu “entry level”. Tymczasem otrzymujemy...
12
0
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon przedstawia swój pierwszy zestaw do filmowania aparatem bezlusterkowym, Nikon Z 6. Jak zapewnia producent, to komplet...
1
2
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Podczas gdy Hasseblad i Fujifilm ścigają się na bezlusterkowce, Phase One proponuje nieco odmienne podejście do tematu mobilnego aparatu średnioformatowego. I z...
19
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)