Kwadrat czy prostokąt? Z Lomo'Instant Square to Ty decydujesz jakie zdjęcia wywołasz

Kwadrat czy prostokąt? Z Lomo'Instant Square to Ty decydujesz jakie zdjęcia wywołasz

Pamiętacie Lomo'Instant Square - aparat natychmiastowy stylizowany na legendarne konstrukcje miechowe? Pierwotnie miał wywoływać jedynie kwadratowe zdjęcia, jednak teraz - dzięki specjalnej przystawce Instant Mini Back - współpracuje także ze standardowymi wkładami Fujifilm Instax Mini.

Firma Lomography nie daje o sobie zapomnieć. Pod koniec ubiegłego miesiąca wystartowała na Kickstarterze z zupełnie nowym projektem. Zaprezentowany wtedy Lomo’Instant Square był „pierwszym na świecie w pełni analogowym aparatem, który współpracuje z kwadratowymi wkładami Fujifilm Instax“ - podkreślał producent.

Lomo'Instant Square szybko przypadł do gustu wielu entuzjastom fotografii natychmiastowej. Być może dlatego, że był w pełni analogowym i składanym aparatem stylizowanym na legendarne konstrukcje miechowe. W efekcie projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.

Instant Mini Back - przystawka, która zmienia oblicze gry

Do końca akcji na Kickstarterze pozostał jeszcze tydzień, ale już teraz możemy mówić o gigantycznym sukcesie. Lomography udało się zebrać ponad pół miliona dolarów (zakładana kwota wynosiła 100 tys. dolarów). Chyba przez tak duże zainteresowanie aparatem firma postanowiła zaskoczyć swoich użytkowników.

Zaprezentowała moduł Instant Mini Back, czyli specjalnie zaprojektowaną przystawkę (w kształcie tylnej ścianki aparatu), która jest kompatybilna z klasycznymi wkładami Fujifilm Instax Mini. Dzięki temu Lomo'Instant Square to pierwszy aparat natychmiastowy, który umożliwia wywoływanie zdjęć zarówno w kwadratowym, jak i prostokątnym formacie. Wszystko co musimy zrobić to wymienić plecki korpusu i włożyć odpowiedni wkład.

Reszta bez zmian

Lomo'Instant Square korzysta z obiektywu o ogniskowej 95 mm (ekwiwalent 45 mm) i przysłonie f/10. W odróżnieniu od innych aparatów Lomography nowy model korzysta ze szklanych (a nie plastikowych) soczewek. Dzięki temu zdjęcia powinny być ostrzejsze i charakteryzować się lepszą kolorystyką. Fotografować będziemy mogli w trybie „zaawansowanej automatyki“ - aparat sam dobierze optymalne parametry ekspozycji. Niemniej jednak możemy także skorzystać z manualnych ustawień, co pomoże w uchwyceniu kreatywnych ujęć.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Jeżeli model Lomo'Instant Square przypadł Wam do gustu, to może być już Was za około 150 dolarów (cena promocyjna). Pierwsze dostawy są planowane na początek 2018 roku. W normalnej sprzedaży za aparata przyjdzie zapłacić około 200 dolarów. Z kolei koszt przystawki Instant Mini Back to jedyne 15 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.lomography.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Instax Share SP-3 - test drukarki
13 Gru 2017
Instax Share SP-3 to trzecia odsłona kompaktowej drukarki, która pozwoli nam cieszyć się natychmiastowym urokiem Instaksów niezależnie od aparatu, jakim fotografujemy. Tym razem jednak w kwadratowym formacie.
1
Fujifilm X-E3 - test aparatu
7 Gru 2017
X-E3 wiele łączy z flagowymi modelami firmy, ale jednocześnie aparat prezentuje zupełnie nowe podejście do obsługi i ergonomii. Czy konstruktorom faktycznie udało się stworzyć uniwersalny i zaawansowany bezlusterkowiec dla każdego?
4
Canon PowerShot G1 X Mark III - zdjęcia przykładowe
4 Gru 2017
Canon PowerShot G1 X Mark III ma w optymalny sposób łączyć w sobie wysoką jakość obrazu, rozbudowaną ergonomię oraz wyjątkowo zwarty korpus. Zobaczcie, jak najnowszy kompakt Canona poradził sobie w praktyce.
1
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH - oficjalne zdjęcia przykładowe
30 Lis 2017
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH. to czwarta konstrukcja z rodziny Noctilux, a dopiero druga wyprodukowana w tym stuleciu. Jak zapewniają konstruktorzy, nowy obiektyw cechuje się "nienaganną pracą i wyjątkową jakością obrazowania", a także "papierową głębi ostrości, która odseparuje obiekty z niezwykłą precyzją“.
0