Pentax K-1 w limitowanej srebrnej odsłonie

0
Michał Chrzanowski
24 Sierpień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Pentax K-1 Limited Silver to limitowana wersja pełnoklatkowej lustrzanki firmy. Na całym świecie w sprzedaży znajdzie się jedynie 2000 sztuk tego modelu.

Firma Pentax zaprezentowała limitowaną odsłonę swojej pełnoklatkowej lustrzanki. Podczas projektowania Pentax K-1 Limited Silver zadbano o charakterystyczne detale. Srebrny kolor na body oraz gripie bateryjnym odpowiada temu znanemu z obiektywów z serii Limited. Zaś na pokrywie sanek mocujących umieszczono logo Pentax K-1 Limited Silver. Poza tym w zestawie znajdą się: body z najnowszym oprogramowaniem, grip bateryjny oraz dwie baterie.

Natomiast specyfikacja limitowanej edycji jest taka sama jak w przypadku standardowego i testowanego przez nas modelu K-1. Tak więc otrzymujemy pełnoklatkową matrycę CMOS o efektywnej rozdzielczości 36,4 Mp wspomaganą procesorem obrazu PRIME IV, który pozwoli nam na fotografowanie w zakresie ISO 100-204800, z maksymalną prędkością 4,4 kl./s. Poza tym aparat wyposażono w 5-osiowy system stabilizacji matrycy oraz 33-polowy system autofokusa, gdzie 25 punktów to punkty krzyżowe. Wszystko zamknięto w uszczelnionym i magnezowym body.

Jak na razie producent nie zdradził ceny za aparat Pentax K-1 w wersji Limited Silver.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
4
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
7
1
Powiązane artykuły