Nadchodzi długo wyczekiwany Nikon D850

Autor: Michał Chrzanowski

25 Lipiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Nikon oficjalnie potwierdził trwające prace nad następcą wysłużonego już modelu D810. Czy jego następca, D850 okaże się prawdziwym megapikselowym monstrum?

Już od jakiegoś czasu w sieci zaczęły się pojawiać pierwsze przesłanki o następcy uwielbianego przez fotografów studyjnych i krajobrazu Nikona D810. Ten model został zaprezentowany w 2014, więc jest już najwyższa pora, by światło dziennie ujrzał jego sukcesor.

Jednak pomimo rosnącej liczby informacji wciąż brakowało ostatecznego zapewnienia firmy o trwających pracach nad aparatem Nikon D850. Do teraz. Producent opublikował własnie zapowiedź nowej lustrzanki dla zawodowców.

 

Niestety udostępnione informacje są bardzo lakoniczne. Z powyższego filmu reklamowego możemy dowiedzieć się, że nowy D850 będzie zapewniał filmy poklatkowe w rozdzielczość 8K. Poza tym aparat ma być „potężnym narzędziem dla twórców, którzy nie chcą żadnych kompromisów pomiędzy wyjątkową jakością obrazu a wszechstronnością samego aparatu“ - obiecuje producent. Zapowiedziany D850 ma łączyć w sobie również nowe technologie, funkcje i zwiększoną wydajność, które są bezpośrednią odpowiedzią na oczekiwania użytkowników.

Jak na razie to tyle informacji, którymi podzielił się Nikon. Wciąż nie wiemy, na kiedy jest planowana premiera D850. Niemniej jednak w najbliższym czasie na dedykowanej stronie nikonusa.com/d850 ma pojawić się więcej szczegółów. A Wy czego oczekujecie od następcy D810?

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8
Powiązane artykuły