Canon otrzymuje trzy medale DIWA

Aż trzy aparaty firmy Canon zostały uhonorowane nagrodami DIWA. Złoty medal przyznano modelowi PowerShot Pro 1, zaś EOS 300D i PowerShot S1 IS otrzymały srebrne medale.
Dzisiaj, 23 lipca 2004, nagrody DIWA zostały przyznane aż trzem produktom firmy Canon. Model PowerShot Pro 1 otrzymał złoty medal, jako wyraz uznania ogólnej jakości reprodukcji zdjęć, osiągów oraz stosunku jakości do ceny. Dwa inne modele Canona, Powershot S1 IS i EOS 300D otrzymały srebrne medale za wyróżniającą się jakość zdjęć. Przyznane nagrody są wynikiem wnikliwych, niezależnych testów wykonanych przez ekspertów z Europy i Stanów Zjednoczonych zrzeszonych w organizacji DIWA.Canon Powershot Pro 1 zakwalifikował się do prestiżowego złotego medalu DIWA w kategorii Zaawansowany aparat cyfrowy. O przyznaniu nagrody zadecydowały takie cechy, jak: rozdzielczość na poziomie 8 milionów pikseli, wysokiej jakości obiektyw serii L z 7-krotnym zoomem optycznym, hybrydowy układ AF, doskonały tryb makro i zaawansowane, a jednocześnie łatwe w obsłudze funkcje. Jakość obrazu uznana została za jedną z najlepszych w swojej klasie, co predestynuje ten model zarówno do zastosowań amatorskich, jak i profesjonalnych.Bardziej przystępny cenowo, jednak nadal niezwykle funkcjonalny model Powershot S1 IS, również otrzymał wysokie noty w testach DIWA, które pozwoliły na przyznanie srebrnego medalu. Obiektyw charakteryzujący się 10-krotnym zoomem optycznym, światłem f/2.8-3.1 i optyczną stabilizacją obrazu to klasa sama dla siebie. Dodając do tego zastosowaną elektronikę, taką samą jak w droższych modelach Canona, zaawansowany układ AF, obracany ekran LCD, mnogość automatycznych i ręcznych ustawień aparatu oraz dobrą jakość 3-megapikselowych zdjęć, S1 IS z pewnością warty jest przyznanej nagrody.

Eksperci testujący dla DIWA orzekli także, że model Canon EOS 300D, cyfrowa lustrzanka w przystępnej cenie, również zasługuje na nagrodę. Tylko kilka punktów zabrakło do złotego medalu, jednak należy podkreślić, że ocena aparatu znacznie przekracza minimalną punktację kwalifikującą do srebra. EOS 300D był pierwszą lustrzanką cyfrową łączącą możliwość zastosowania wymiennych obiektywów z ceną, która nie odstrasza średnio zamożnych konsumentów. Mimo przystępnej ceny Canon EOS 300D oferuje profesjonalną jakość obrazu, dzięki doskonałej niskoszumowej i 6-megapikselowej matrycy CMOS. Jednocześnie jest to pełnoprawny członek rodziny lustrzanek EOS, co czyni go wydajnym narzędziem zarówno dla profesjonalistów, jak i zaawansowanych amatorów, do których przede wszystkim jest skierowany.

Kai Thon, DIWA test manager, powiedział: Canon jeszcze raz potwierdził swoją pozycję czołowego producenta aparatów cyfrowych. PowerShot Pro 1 to pierwszy aparat kompaktowy wyposażony w obiektyw profesjonalnej serii L. W połączeniu z 8-megową rozdzielczością i zaawansowanymi funkcjami, użytkownik ma wrażenie, że pracuje z w pełni profesjonalnym aparatem, zamkniętym w łatwej w obsłudze i kompaktowej obudowie.Mówiąc natomiast o modelu PowerShot S1 IS, należy wyróżnić jasny obiektyw "mega zoom" z 10-krotną ogniskową, który przydaje temu 3-megapikselowemu aparatowi dodatkowej wartości. Jednocześnie aparat oferuje wiele funkcji dostępnych tylko w bardziej zaawansowanych modelach Canona, na przykład obrotowy ekran, czy elektroniczny wizjer.

Jeżeli w testach DIWA najważniejszy byłby stosunek jakości do ceny, EOS 300D z pewnością otrzymałby najwyższą nagrodę. Mimo wszystko, srebrny medal nadany przez DIWA jest także wysokim wyróżnieniem. Co więcej, dzięki temu EOS 300D może być uważany za jedną z najlepszych lustrzanek cyfrowych na rynku, dającą użytkownikowi profesjonalną jakość zdjęć i możliwość realizacji kreatywnych pomysłów na fotografię.
kończy swoją wypowiedź Kai Thon.


O DIWA

DIWA to międzynarodowa organizacja stron WWW publikujących informacje o fotografii cyfrowej. Członkowie DIWA zostali wybrani spośród serwisów, które udowodniły swoją wiedzę na polu testów cyfrowego sprzętu fotograficznego. Do organizacji należą:
Czechy: www.fotoaparat.cz
Dania: www.digitalmagasinet.dk
Niemcy : www.digitalkamera.de
Holandia: www.letsgodigital.org
Norwegia: www.digit.no
Polska: www.fotopolis.pl
Słowenia: www.e-fotografija.com
Hiszpania: www.nuevafotografia.com
Turcja: www.diginorm.com
Wielka Brytania: www.dpnow.com
Stany Zjednoczone: www.steves-digicams.com

Cenne połączenie wiedzy, profesjonalizmu i doświadczenia członków DIWA umożliwia wybór najlepszych produktów obrazowania cyfrowego. Na bieżąco, w ciągu całego roku, korzystając z ujednoliconego systemu testów opracowanego przez DIWA, wyłaniane są aparaty cyfrowe i inne produkty pokrewne, którym przyznawane są złote, srebrne lub brązowe medale. Każda z tych nagród jest rezultatem porównania wyników testów przeprowadzonych przez strony zrzeszone w DIWA.

Dzięki standardowym procedurom testowym stosowanym przez wszystkich członków DIWA z łatwością można uniknąć sytuacji, gdy błąd w procedurze testowej lub wadliwy egzemplarz produktu mogłyby wpłynąć na decyzję o przyznaniu nagrody. Dlatego właśnie nagrody DIWA stają się najbardziej godnymi zaufania i najbardziej aktualnymi nagrodami w branży.

Strona WWW DIWA (www.diwa-awards.com) służy jako portal, na którym można znaleźć linki do testów wykonanych przez członków organizacji w kilku językach. Ponad to można przejrzeć listę przetestowanych i nagrodzonych produktów.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.

Czytaj także
Test Canon PowerShot Pro 1 czytaj...
Test Canon EOS 300D czytaj...
Test Canon PowerShot S1 IS czytaj...
Inauguracyjne nagrody Digital Imaging Websites Association (DIWA) czytaj...
Nagrody dla najdoskonalszych produktów obrazowania cyfrowego czytaj...
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1