Seagull CM9 - cyfrowy "Rolleiflex" z projektorem

Autor: Maciej Luśtyk

9 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Chiński producent sprzętu i akcesoriów fotograficznych ma w swojej ofercie aparat CM9, będący wariacją na temat klasycznych dwuobiektywowych konstrukcji typu Rolleiflex czy Yashica. W tym wypadku za drugim obiektywem został jednak ukryty projektor, który pozwoli wyświetlić nasze zdjęcia na płaskiej powierzchni.

Klasyczne, dwuobiektywowe lustrzanki były już niejednokrotnie brane na warsztat przez współczesnych projektantów. Wystarczy chociażby wspomnieć pierwszego cyfrowego Rolleiflexa z 2003 roku czy zaprezentowany w tym roku aparat Instaflex. Produkt firmy Seagull to jednak zupełnie oryginalna konstrukcja.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Seagull CM9 otrzymał 10-megapikselową matrycę o rozmiarze 1/1.7 cala, jasny obiektyw zoom o ekwiwalencie 24-90 mm i świetle f/1.7-2.3. Obiektyw pozwoli na ostrzenie od 1 cm, a do tego wyposażono go w stabilizację obrazu. Warto też wspomnieć o trybie seryjnym 6 kl./s. Za podgląd obrazu i kontrolę ustawień odpowiada duży, 4,3-calowy tylny wyświetlacz dotykowy LCD o rozdzielczości 920 000 punktów. Kadrować możemy także przy pomocy górnego wyświetlacza o rozdzielczości 460 tys. pikseli. Dodatkowo aparat pozwoli na nagrywanie filmów w jakości Full HD 1080p, a w zestawie otrzymamy też pilota do bezprzewodowego sterowania.

Jedną z najciekawszych funkcji aparatu jest jednak wbudowany projektor o jasności 40 lumenów, który pozwoli wyświetlić nasze zdjęcia w rozdzielczości 854 x 480. Niewiele, ale w sam raz by w niecodzienny sposób podzielić się naszymi przeżyciami podczas spotkania ze znajomymi.

Aparat został wprowadzony na rynek azjatycki już w zeszłym roku, w cenie około 7500 jenów.. Wciąż nie wiadomo kiedy pojawi się na rynku europejskim

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
5
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły