Brikk Lux Nikon kit. Złoty Df dla kolekcjonerów

Autor: Michal Grzegorczyk

31 Październik 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Tradycja tworzenia limitowanych, złotych edycji aparatów nie jest niczym nowym. W przypadku lustrzanki Nikon Df nie byla to jednak inicjatywa producenta, a firmy Brikk, która do tej pory specjalizowała się w produkcji luksusowych wersji smartfonów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Firma Brikk zaprezentowała limitowany zestaw Lux Nikon kit, który składa się z lustrzanki Nikon Df, obiektywu Nikkor 12-24 mm f/2,8 i specjalnej walizeczki. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa wersja specjalna pod względem technicznym nie różni się od standardowej, ale za to obudowa jest z całkiem innej bajki. Firma Brikk rozebrała korpus i obiektyw na części pierwsze. Wszystkie elementy obudowy zostały ręcznie wypolerowane, a następnie pokryte pięcioma warstwami podkładu, a następnie dwiema warstwami 24-karatowego złota o łącznej grubości wahającej się między 4 a 5 mikrometrów. Element z logo Nikon został zastąpiony logo Brikk, a fragmenty aparatu i obiektywu, które nie zostały pozłocone mają pokrycie ze skory płaszczki, cenionej ze względu na wytrzymałość i fakturę.

Powstało 77 takich zestawów. Cena każdego to dokładnie 41 395 dolarów. Zamówienia na złote Nikony Df najłatwiej składać przez stronę producenta.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17
Powiązane artykuły