Brikk Lux Nikon kit. Złoty Df dla kolekcjonerów

0
Michal Grzegorczyk
31 Październik 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Tradycja tworzenia limitowanych, złotych edycji aparatów nie jest niczym nowym. W przypadku lustrzanki Nikon Df nie byla to jednak inicjatywa producenta, a firmy Brikk, która do tej pory specjalizowała się w produkcji luksusowych wersji smartfonów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Firma Brikk zaprezentowała limitowany zestaw Lux Nikon kit, który składa się z lustrzanki Nikon Df, obiektywu Nikkor 12-24 mm f/2,8 i specjalnej walizeczki. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa wersja specjalna pod względem technicznym nie różni się od standardowej, ale za to obudowa jest z całkiem innej bajki. Firma Brikk rozebrała korpus i obiektyw na części pierwsze. Wszystkie elementy obudowy zostały ręcznie wypolerowane, a następnie pokryte pięcioma warstwami podkładu, a następnie dwiema warstwami 24-karatowego złota o łącznej grubości wahającej się między 4 a 5 mikrometrów. Element z logo Nikon został zastąpiony logo Brikk, a fragmenty aparatu i obiektywu, które nie zostały pozłocone mają pokrycie ze skory płaszczki, cenionej ze względu na wytrzymałość i fakturę.

Powstało 77 takich zestawów. Cena każdego to dokładnie 41 395 dolarów. Zamówienia na złote Nikony Df najłatwiej składać przez stronę producenta.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
18
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Nowy korpus Sigmy to z pewnością nie pozycja dla wszystkich, ale wielu zachwyci. Wiemy już ile za aparat zapłacimy na polskim rynku.
17
0
Powiązane artykuły