Brikk Lux Nikon kit. Złoty Df dla kolekcjonerów

0

Autor: Michal Grzegorczyk

31 Październik 2014
Artykuł na: minutę
Tradycja tworzenia limitowanych, złotych edycji aparatów nie jest niczym nowym. W przypadku lustrzanki Nikon Df nie byla to jednak inicjatywa producenta, a firmy Brikk, która do tej pory specjalizowała się w produkcji luksusowych wersji smartfonów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Firma Brikk zaprezentowała limitowany zestaw Lux Nikon kit, który składa się z lustrzanki Nikon Df, obiektywu Nikkor 12-24 mm f/2,8 i specjalnej walizeczki. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa wersja specjalna pod względem technicznym nie różni się od standardowej, ale za to obudowa jest z całkiem innej bajki. Firma Brikk rozebrała korpus i obiektyw na części pierwsze. Wszystkie elementy obudowy zostały ręcznie wypolerowane, a następnie pokryte pięcioma warstwami podkładu, a następnie dwiema warstwami 24-karatowego złota o łącznej grubości wahającej się między 4 a 5 mikrometrów. Element z logo Nikon został zastąpiony logo Brikk, a fragmenty aparatu i obiektywu, które nie zostały pozłocone mają pokrycie ze skory płaszczki, cenionej ze względu na wytrzymałość i fakturę.

Powstało 77 takich zestawów. Cena każdego to dokładnie 41 395 dolarów. Zamówienia na złote Nikony Df najłatwiej składać przez stronę producenta.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
 W tym roku nie będzie już nowego aparatu Fujifilm X
W tym roku nie będzie już nowego aparatu Fujifilm X
Serwis Fuji Rumors donosi, że Fujifilm nie ma w planach wypuszczenia kolejnych aparatów systemu X w 2021 roku. Jest za to nadzieja na nowe obiektywy…
1
0
Firmware 2.0 do Leica SL2-S - nowe funkcje i zwiększona wydajność w trybie wideo
Firmware 2.0 do Leica SL2-S - nowe funkcje i zwiększona wydajność w trybie wideo
Oprogramowanie wewnętrzne 2.0 do aparatu Leica SL2-S przynosi mnóstwo nowych funkcji zarówno w zakresie autofokusa, jak i ogólnego działania aparatu. Kluczowe są jednak nowe możliwości wideo.
1
1
Bosma G1 8K - modułowa kamera od chińskiego producenta optyki
Bosma G1 8K - modułowa kamera od chińskiego producenta optyki
Bosma, mało znany w branży fotograficznej i wideo producent teleskopów astronomicznych, lornetek i lunet celowniczych zamierza wprowadzić na rynek konsumencką kamerę 8K z mocowaniem Mikro 4/3
2
0
Powiązane artykuły