Brikk Lux Nikon kit. Złoty Df dla kolekcjonerów

0

Autor: Michal Grzegorczyk

31 Październik 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Tradycja tworzenia limitowanych, złotych edycji aparatów nie jest niczym nowym. W przypadku lustrzanki Nikon Df nie byla to jednak inicjatywa producenta, a firmy Brikk, która do tej pory specjalizowała się w produkcji luksusowych wersji smartfonów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Firma Brikk zaprezentowała limitowany zestaw Lux Nikon kit, który składa się z lustrzanki Nikon Df, obiektywu Nikkor 12-24 mm f/2,8 i specjalnej walizeczki. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa wersja specjalna pod względem technicznym nie różni się od standardowej, ale za to obudowa jest z całkiem innej bajki. Firma Brikk rozebrała korpus i obiektyw na części pierwsze. Wszystkie elementy obudowy zostały ręcznie wypolerowane, a następnie pokryte pięcioma warstwami podkładu, a następnie dwiema warstwami 24-karatowego złota o łącznej grubości wahającej się między 4 a 5 mikrometrów. Element z logo Nikon został zastąpiony logo Brikk, a fragmenty aparatu i obiektywu, które nie zostały pozłocone mają pokrycie ze skory płaszczki, cenionej ze względu na wytrzymałość i fakturę.

Powstało 77 takich zestawów. Cena każdego to dokładnie 41 395 dolarów. Zamówienia na złote Nikony Df najłatwiej składać przez stronę producenta.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Pentax K-3 III - lustrzanka wiecznie żywa
Pentax K-3 III - lustrzanka wiecznie żywa
Podczas gdy większość producentów wygasza systemy lustrzankowe, Pentax szykuje się na premierę kolejnej odsłony ich popularnej serii. Czy w 2020 roku lustro i to...
57
9
Leica M10-P Reporter - kuloodporna „M-ka” z kevlarowym pancerzem
Leica M10-P Reporter - kuloodporna „M-ka” z kevlarowym pancerzem
Jak tłumaczy producent, inspiracją do stworzenia tej unikalnej konstrukcji, była historia fotografa wojennego, któremu Leica mogła uratować życie.
9
1
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
4
0
Powiązane artykuły