Fujifilm X-E2 - firmware 2.0

Autor: Michal Grzegorczyk

30 Kwiecień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Fujifilm opublikowała aktualizację oprogramowana wewnętrznego do aparatu Fujifilm X-E2. Nowa wersja firmware wprowadza cztery zmiany, o których piszemy w dalszej części wiadomości.

Firmware numer 2.0 do aparatu Fujifilm X-E2 wprowadza cztery zmiany w funkcjonowaniu aparatu. Cytujemy za producentem:

  • Udoskonalony elektroniczny wizjer z najkrótszym na świecie opóźnieniem wynoszącym 0,005 s: Aktualizacja skróci opóźnienie w wyświetlaniu obrazu przez elektroniczny wizjer aparatu X-E2 ponad 10-krotnie do rekordowego poziomu 0,005 s. Będzie to zatem ten sam doskonały wynik, jaki znany jest posiadaczom aparatu X-T1 wyposażonego w wizjer działający w czasie rzeczywistym. Ponadto zwiększy się szybkość wyświetlania klatek w wizjerze, a najwyższa szybkość będzie dostępna również przy słabym oświetleniu i podczas fotografowania nocą, co zapewni płynny podgląd obrazu na żywo.
  • Podświetlanie ostrych obszarów kadru z możliwością wyboru koloru konturów: Podświetlanie ostrych obszarów kadru to funkcja ułatwiająca ogniskowanie i podświetlająca kontury obszarów, w których fotografowane obiekty mają wysoki kontrast. Po aktualizacji oprogramowania firmware użytkownicy będą mogli oznaczać te obszary nie tylko białym kolorem, ale również niebieskim lub czerwonym. Ponadto będą mogli w zależności od indywidualnych preferencji wybrać wysokie lub niskie nasycenie tego koloru.
  • Dodatkowe funkcje, które można przypisać do przycisku funkcyjnego Fn: Użytkownicy będą mogli przypisać funkcje "Detekcja twarzy" i "Ustawienia wizjera/wyświetlacza" w trybie fotografowania do czterech przycisków funkcyjnych Fn umieszczonych u góry i z tyłu aparatu. Po przypisaniu mu funkcji "Ustawienia wizjera/wyświetlacza" przycisk ten umożliwia wybór jednego z czterech trybów: "Tryb czujnika oka" (automatyczne przełączanie między elektronicznym wizjerem a wyświetlaczem LCD po zbliżeniu oka do wizjera), "Tylko wizjer", "Tylko wyświetlacz" lub "Tylko wizjer + czujnik oka".
  • Dodatkowa opcja "Błysk wyłączony" w trybie lampy błyskowej: Po aktualizacji oprogramowania w menu lampy błyskowej będzie można wybrać tryb "Błysk wyłączony" (w którym lampa błyskowa nie jest uruchamiana nawet wtedy, gdy fotografowany obiekt jest słabo oświetlony).

Wszystkie niezbędne informacje na temat tej aktualziacji można znaleźć na stronie producenta.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
W sieci huczy od plotek na temat nadchodzącego drona DJI. Wygląda na to, że konsumencki Mavic może namieszać na rynku profesjonalnego wideo.
9
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Przyszły rok zapowiada się fascynująco. Według plotek Fujifilm ma szansę na dobre odmienić to, jak postrzegamy aparaty z segmentu APS-C i jeszcze bardziej zatrzeć...
12
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
Najnowsza kamera sportowa GoPro wprowadza wachlarz istotnych aktualizacji. Nowy procesor pozwolił na zwiększenie rozdzielczości, lepszą pracę w słabym świetle, a także...
8
Powiązane artykuły