Nikon D4S, Coolpix AW110 i L820 - nowy firmware

0
Michal Grzegorczyk
22 Kwiecień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Koncern Nikon zaktualizował oprogramowanie profesjonalnej lustrzanki D4S oraz dwóch kompaktów Coolpix: AW110 i L820. O wszystkich zmianach piszemy w dalszej części wiadomości.

Firmware typu C numer 1.01 do aparatu Nikon D4S wprowadza kilka zmian:
  • Gdy dla ustawienia osobistego f1 (Środek wybieraka wielofunkcyjnego) > Tryb odtwarzania wybrano opcję Wyświetl histogramy, histogram zdjęcia odtwarzanego na monitorze nie był wyświetlany poprawnie nawet w przypadku naciśnięcia środkowego przycisku wybieraka wielofunkcyjnego, o ile były spełnione wymienione wyżej warunki. Ten problem został rozwiązany.- Dla opcji Jakość zdjęcia wybrano wartość NEF (RAW) + JPEG fine, NEF (RAW) + JPEG normal lub NEF (RAW) + JPEG basic.- Dla informacji o zdjęciu wyświetlanych podczas odtwarzania pełnoekranowego wybrano opcję inną niż Dane ogólne lub Histogram RGB.
  • W przypadku odtwarzania zdjęć w widoku pełnoekranowym z wybraną opcją Obszary prześwietlone lub Histogram RGB chrominancja zdjęcia (nasycenie) zmieniała się wraz z miganiem obszarów prześwietlonych. Ten problem został rozwiązany.
  • Powiększanie zdjęć wykonanych z ustawieniem Adobe RGB dla opcji Przestrzeń barw podczas odtwarzania na monitorze powodowało zmianę chrominancji (nasycenia). Ten problem został rozwiązany.
  • Po włączeniu opcji Obracaj pionowe w menu odtwarzania zdjęcie wykonane w orientacji pionowej (portretowej) było nieco powiększone (jedno- lub dwukrotne naciśnięcie przycisku powiększenia w trybie odtwarzania) podczas odtwarzania na monitorze, a samo zdjęcie wyglądało na nieostre lub niewyraźne. Ten problem został rozwiązany.
  • W przypadku wykonania zdjęcia w formacie RAW z ustawieniem Skompresowane, a następnie zdjęcia w formacie RAW z ustawieniem Skompresowane bezstratnie i opcją Jakość zdjęcia z ustawieniem NEF (RAW), aparat nie zawsze poprawnie rejestrował drugie zdjęcie w formacie RAW. Ten problem został rozwiązany.
Firmware numer 1.1 do aparatu Coolpix AW110 wprowadza trzy zmiany:
  • Rozwiązano problem braku synchronizacji między obrazem i dźwiękiem.
  • Usunięto błąd, który powodował, że wartości długości i szerokości geograficznej wyświetlane w opcji Naniesienie informacji były niepoprawne.
  • Rozwiązano problem, który w sporadycznych przypadkach powodował zablokowanie aparatu podczas fotografowania w związku z pobieraniem pozycji GPS.
Firmware numer 1.1 do aparatu Coolpix L820 wprowadza jedną zmianę: rozwiązano problem braku synchronizacji między obrazem i dźwiękiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
8
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
6
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1