Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Ramki cyfrowe Parrot

0

Autor: Michal Grzegorczyk

19 Maj 2010
Artykuł na: 6-9 minut
W ofercie firmy iSource pojawiły się trzy nowe ramki cyfrowe Parrot zaprojektowane przez znanych twórców: Andrée Putman i Martina Szekely'ego. Poza niebanalnym wyglądem ramki charakteryzują się również bogatym wyposażeniem.
Grande Specchio

Ramka Specchio (z włoskiego - lustro) została zaprojektowana przez węgierskiego grafika Martina Szekely'ego. Dostępna jest w dwóch wersjach 7-calowej i 10-calowej "Grande". Wyglądem przypomina lustro i po wyłączeniu może być używana w takim celu. Ramka została wyposażona w port mini-USB, czytnik SD, Bluetooth oraz możliwość podłączenia do sieci Wi-Fi. Cena ramki Parrot Grande Specchio wynosi 2099 złotych, za model 7-calowy należy zapłacić 1499 złotych.

Parrot by Martin Szekely

Kolejną z opisywanych ramek zaprojektowała Andrée Putman - ceniona francuska projektantka wnętrz. Ramka ma przekątną 15 centymetrów, slot kart SD, złącze USB oraz możliwość kontaktu z innymi urządzeniami przez Bluetooth. Urządzenie ma wymiary 219 x 174 x 25 milimatrów i waży 695 gramów. Kosztuje 1299 złotych.

Parrot by Andrée Putman

Poniżej przytaczamy informację prasową firmy iSource:

Warszawa, 19 maja 2010

Stylowa wystawa wspomnień na nocnej szafce. Ramki cyfrowe firmy Parrot w ofercie iSource

{ITL|Firma Parrot, będąca liderem w mobilnej technologii bezprzewodowej, wprowadziła na rynek eleganckie i funkcjonalne cyfrowe ramki do zdjęć i filmów. O ich dostępnosć na polskim rynku zadba firma iSource.

Parrot to marka rozpoznawana na świecie, jako producent gadżetów nowoczesnych, eleganckich, stylowych i uprzyjemniających życie. Niedawno prezentowaliśmy designerskie głośniki ZIKMU, zaprojektowane przez Philippe Starck'a, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem wielbicieli nowości technologicznych. Nowe akcesoria Parrota to coś równie designerskiego i estetycznego, co sprawi, że nawet na nocnej szafce możesz podziwiać ulubione zdjęcie w realistycznych, bogatych barwach i najlepszej oprawie, jak w galerii.

Minimalistyczna ramka do zdjęć cyfrowych zaprojektowana została przez Andrée Putman, cenioną francuską projektantkę wnętrz, której mottem artystycznym jest zachowanie idealnej równowagi pomiędzy dyscypliną i buntem. Jest to nowoczesne, bardzo stylowe urządzenie w kolorze czarnym z ekranem LCD o przekątnej 15 cm, wyświetlającym do 262 144 odcieni kolorów. Można do niej przetransportować zdjęcia przy pomocy kart SD, poprzez łącze USB lub bezprzewodowo przez bluetooth z komputera, komórki lub aparatu cyfrowego. Ramka daje dowolność wyświetlania fotografii oraz ustawienia zdjęcia (wystarczy ustawić ramkę w poziomie lub pionie, a zdjęcie same obrócą się do prawidłowej pozycji). Ramka ma wymiary 219 mm na 174 mm i grubość 25 mm. Waży 695 gramów.

Z kolei projekt ramki Specchio stworzył Martin Szekely, węgierski grafik wysoko ceniony przez kolekcjonerów sztuki współczesnej. Dostępna jest w wersji mniejszej, o przekątnej 7" i większej (Grande, 10"). Z wyglądu przypomina lustro (specchio z wł. lustro) i gdy nie jest używana, może z powodzeniem pełnić jego funkcję. 
Po włączeniu zmienia się w gadżet wyposażony m. in. w technologię NFC (Near Field Communication), która pozwala na  komunikację bezkontaktową bliskiego zasięgu. Dzięki temu można przenieść do niej za pomocą zbliżenia telefonu lub innego urządzenia wyposażonego w podobną funkcję do ramki, bez potrzeby łączenia obu urządzeń kablem. Ponadto Parrot Specchio posiada port mini-USB, za pomocą którego przeniesiesz na nią zdjęcia ze swojego Maka lub PC, czytnik kart pamięci w formacie SD, Bluetooth oraz sieć Wi-Fi, ktora ułatwi korzystanie z internetu przy wykorzystaniu wbudowanego sterownika. Ramka ma wymiary 203 mm na 203 mm grubość 23 mm i waży 500 zaledwie gramów.

Sugerowane ceny detaliczne brutto:

Grande specchio 10" - 2099 PLN

Parrot by Martin Szekely 7" - 1499 PLN

Parrot by Andree Putman - 1299 PL

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
19
0
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. W rekordowo niskich cenach kupicie je jeszcze do końca stycznia.
34
0
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
Firma LG wprowadzi na rynek monitor graficzny UltraFine OLED Pro. Będzie miał przekątną 31.5 cale i rozdzielczość 4K.
0
0
Powiązane artykuły