TransferJet w Sony Memory Stick

Autor: Michal Grzegorczyk

20 Styczeń 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Na ostatnich targach CES pojawiły się urządzenia wykorzystujące technologię bezprzewodowego transferu danych TransferJet, a wczoraj serwis Akihabara News poinformował, że japoński oddział koncernu Sony zaprezentowała 8-gigabajtową kartę Memory Stick wspierającą ten standard.
fot. Akihabara News

Dwa lata po {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=6772;premierze standardu TransferJet zaczęły się pojawiać pierwsze urządzenia wykorzystujące tę technologię. Wśród nich, jak doniósł wczoraj serwis Akihabara News, pojawiła się 8-gigabajtowa karta Sony Memory Stick PRO-HG Duo, zaprezentowana na japońskiej konferencji prasowej tego producenta. Czym jest TransferJet? Przypominamy: to technologia bezprzewodowego (radiowego) transferu danych na niewielkie (około 3 centymetrów) odległości. Maksymalna teoretyczna szybkość transferu danych to 560 MB/s - w praktyce ma ona sięgać 375 MB/s. W przeciwieństwie do Bluetootha nie będzie konieczna konfiguracja czy "parowanie" urządzeń. W założeniach wygląda to tak, że ma wystarczyć zbliżenie do siebie dwóch urządzenia wykorzystujących TransferJet i uruchomienie przesyłania. Ma więc być łatwo i szybko. Wśród firm, które zadeklarowały wsparcie dla tego standardu jest większość czołowych producentów elektroniki, w tym wszyscy najważniejsi przedstawiciele branży fotograficznej.

Oficjalna prezentacja karty ma mieć miejsce 5 lutego tego roku. Jej cena ma wynieść 100 dolarów. Na razie nie ma informacji o wersjach z inną pojemnością.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Profoto A2 - głowica oświetleniowa, którą zmieścisz w kieszeni
Profoto A2 - głowica oświetleniowa, którą zmieścisz w kieszeni
Profoto prezentuje najmniejszą głowice w swoim systemie. Lampa o mocy 100 Ws ma rozmiar puszki napoju i na jednym ładowaniu pozwoli wykonać do 400 błysków.
6
Godox R200 - zamień lampę AD200 w ring flash
Godox R200 - zamień lampę AD200 w ring flash
Godox prezentuje nowe akcesorium, które zamieni lampy AD200 i AD200 Pro w lampę typu ring flash. To lżejsza alternatywa dla samodzielnej lampy AR400.
4
BenQ PD2705U i PD3205U - nowe monitory graficzne 4K z 99% pokryciem sRGB i certyfikatem Pantone
BenQ PD2705U i PD3205U - nowe monitory graficzne 4K z 99% pokryciem sRGB i certyfikatem Pantone
Nowe monitory BenQ oferują rozdzielczość 4K na dużych 27- i 32-calowych matrycach, zachowując przystępną cenę i oferując szereg funkcji dodatkowych.
4
Powiązane artykuły