TransferJet w Sony Memory Stick

Na ostatnich targach CES pojawiły się urządzenia wykorzystujące technologię bezprzewodowego transferu danych TransferJet, a wczoraj serwis Akihabara News poinformował, że japoński oddział koncernu Sony zaprezentowała 8-gigabajtową kartę Memory Stick wspierającą ten standard.
fot. Akihabara News

Dwa lata po {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=6772;premierze standardu TransferJet zaczęły się pojawiać pierwsze urządzenia wykorzystujące tę technologię. Wśród nich, jak doniósł wczoraj serwis Akihabara News, pojawiła się 8-gigabajtowa karta Sony Memory Stick PRO-HG Duo, zaprezentowana na japońskiej konferencji prasowej tego producenta. Czym jest TransferJet? Przypominamy: to technologia bezprzewodowego (radiowego) transferu danych na niewielkie (około 3 centymetrów) odległości. Maksymalna teoretyczna szybkość transferu danych to 560 MB/s - w praktyce ma ona sięgać 375 MB/s. W przeciwieństwie do Bluetootha nie będzie konieczna konfiguracja czy "parowanie" urządzeń. W założeniach wygląda to tak, że ma wystarczyć zbliżenie do siebie dwóch urządzenia wykorzystujących TransferJet i uruchomienie przesyłania. Ma więc być łatwo i szybko. Wśród firm, które zadeklarowały wsparcie dla tego standardu jest większość czołowych producentów elektroniki, w tym wszyscy najważniejsi przedstawiciele branży fotograficznej.

Oficjalna prezentacja karty ma mieć miejsce 5 lutego tego roku. Jej cena ma wynieść 100 dolarów. Na razie nie ma informacji o wersjach z inną pojemnością.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6