TransferJet w Sony Memory Stick

0
Michal Grzegorczyk
20 Styczeń 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Na ostatnich targach CES pojawiły się urządzenia wykorzystujące technologię bezprzewodowego transferu danych TransferJet, a wczoraj serwis Akihabara News poinformował, że japoński oddział koncernu Sony zaprezentowała 8-gigabajtową kartę Memory Stick wspierającą ten standard.
fot. Akihabara News

Dwa lata po {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=6772;premierze standardu TransferJet zaczęły się pojawiać pierwsze urządzenia wykorzystujące tę technologię. Wśród nich, jak doniósł wczoraj serwis Akihabara News, pojawiła się 8-gigabajtowa karta Sony Memory Stick PRO-HG Duo, zaprezentowana na japońskiej konferencji prasowej tego producenta. Czym jest TransferJet? Przypominamy: to technologia bezprzewodowego (radiowego) transferu danych na niewielkie (około 3 centymetrów) odległości. Maksymalna teoretyczna szybkość transferu danych to 560 MB/s - w praktyce ma ona sięgać 375 MB/s. W przeciwieństwie do Bluetootha nie będzie konieczna konfiguracja czy "parowanie" urządzeń. W założeniach wygląda to tak, że ma wystarczyć zbliżenie do siebie dwóch urządzenia wykorzystujących TransferJet i uruchomienie przesyłania. Ma więc być łatwo i szybko. Wśród firm, które zadeklarowały wsparcie dla tego standardu jest większość czołowych producentów elektroniki, w tym wszyscy najważniejsi przedstawiciele branży fotograficznej.

Oficjalna prezentacja karty ma mieć miejsce 5 lutego tego roku. Jej cena ma wynieść 100 dolarów. Na razie nie ma informacji o wersjach z inną pojemnością.]

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły