TransferJet w Sony Memory Stick

Na ostatnich targach CES pojawiły się urządzenia wykorzystujące technologię bezprzewodowego transferu danych TransferJet, a wczoraj serwis Akihabara News poinformował, że japoński oddział koncernu Sony zaprezentowała 8-gigabajtową kartę Memory Stick wspierającą ten standard.
fot. Akihabara News

Dwa lata po {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=6772;premierze standardu TransferJet zaczęły się pojawiać pierwsze urządzenia wykorzystujące tę technologię. Wśród nich, jak doniósł wczoraj serwis Akihabara News, pojawiła się 8-gigabajtowa karta Sony Memory Stick PRO-HG Duo, zaprezentowana na japońskiej konferencji prasowej tego producenta. Czym jest TransferJet? Przypominamy: to technologia bezprzewodowego (radiowego) transferu danych na niewielkie (około 3 centymetrów) odległości. Maksymalna teoretyczna szybkość transferu danych to 560 MB/s - w praktyce ma ona sięgać 375 MB/s. W przeciwieństwie do Bluetootha nie będzie konieczna konfiguracja czy "parowanie" urządzeń. W założeniach wygląda to tak, że ma wystarczyć zbliżenie do siebie dwóch urządzenia wykorzystujących TransferJet i uruchomienie przesyłania. Ma więc być łatwo i szybko. Wśród firm, które zadeklarowały wsparcie dla tego standardu jest większość czołowych producentów elektroniki, w tym wszyscy najważniejsi przedstawiciele branży fotograficznej.

Oficjalna prezentacja karty ma mieć miejsce 5 lutego tego roku. Jej cena ma wynieść 100 dolarów. Na razie nie ma informacji o wersjach z inną pojemnością.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8