TransferJet w Sony Memory Stick

0
Michal Grzegorczyk
20 Styczeń 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Na ostatnich targach CES pojawiły się urządzenia wykorzystujące technologię bezprzewodowego transferu danych TransferJet, a wczoraj serwis Akihabara News poinformował, że japoński oddział koncernu Sony zaprezentowała 8-gigabajtową kartę Memory Stick wspierającą ten standard.
fot. Akihabara News

Dwa lata po {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=6772;premierze standardu TransferJet zaczęły się pojawiać pierwsze urządzenia wykorzystujące tę technologię. Wśród nich, jak doniósł wczoraj serwis Akihabara News, pojawiła się 8-gigabajtowa karta Sony Memory Stick PRO-HG Duo, zaprezentowana na japońskiej konferencji prasowej tego producenta. Czym jest TransferJet? Przypominamy: to technologia bezprzewodowego (radiowego) transferu danych na niewielkie (około 3 centymetrów) odległości. Maksymalna teoretyczna szybkość transferu danych to 560 MB/s - w praktyce ma ona sięgać 375 MB/s. W przeciwieństwie do Bluetootha nie będzie konieczna konfiguracja czy "parowanie" urządzeń. W założeniach wygląda to tak, że ma wystarczyć zbliżenie do siebie dwóch urządzenia wykorzystujących TransferJet i uruchomienie przesyłania. Ma więc być łatwo i szybko. Wśród firm, które zadeklarowały wsparcie dla tego standardu jest większość czołowych producentów elektroniki, w tym wszyscy najważniejsi przedstawiciele branży fotograficznej.

Oficjalna prezentacja karty ma mieć miejsce 5 lutego tego roku. Jej cena ma wynieść 100 dolarów. Na razie nie ma informacji o wersjach z inną pojemnością.]

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
26
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
56
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły