Sony VG-B50AM - grip dla A500 i A550

Koncern Sony zaprezentował uchwyt pionowy dla lustrzanek A500 i A550. Urządzenie spełnia kilka funkcji - ułatwia stabilne trzymanie lustrzanki w pionie, ma zestaw najważniejszych przycisków sterujących i pozwala na zamontowanie dwóch akumulatorów.

Sony VG-B50AM to nowy, firmowy grip przeznaczony do dwóch lustrzanek systemu Alpha: A500 i A550. Oprócz swojej podstawowej funkcji - ułatwiania pionowego chwytu (np. w fotografii portretowej) - posiada też zestaw najważniejszych przycisków sterujących. Poza tym w uchwycie znalazło się miejsce dla dwóch akumulatorów NP-FM500H. Co ważne, precyzyjne informacje na temat pozostałej energii w każdym z akumulatorów można odczytać na wyświetlaczu aparatu.


Uchwyt VG-B50AM lada moment powinien trafić do sklepów. Będzie kosztował około 1400 złotych.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8