Orbis - lampa pierścieniowa z flesza reporterskiego

Firma Enlight Photo zaprezentowała system Orbis składający się z okrągłego dyfuzora i uchwytu (tzw. bracketu), który zamienia systemowy flesz reporterski w lampę pierścieniową. Dzięki temu stosunkowo tanim kosztem możemy zrobić dobrze oświetlone zdjęcia portretowe czy produktowe bez widocznych cieni.

System Orbis pozwala na zrobienie dobrze oświetlonych zdjęć portretowych czy produktowych z wykorzystaniem zwykłej systemowej lampy błyskowej. Składa się z okrągłego dyfuzora i specjalnego uchwytu (tzw. bracketu). To rozwiązanie nieco różniące się od dotychczas spotykanych. Pytanie - czy wygodniejsze?
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12