Orbis - lampa pierścieniowa z flesza reporterskiego

0
Michal Grzegorczyk
8 Grudzień 2009
Artykuł na: minutę
Firma Enlight Photo zaprezentowała system Orbis składający się z okrągłego dyfuzora i uchwytu (tzw. bracketu), który zamienia systemowy flesz reporterski w lampę pierścieniową. Dzięki temu stosunkowo tanim kosztem możemy zrobić dobrze oświetlone zdjęcia portretowe czy produktowe bez widocznych cieni.

System Orbis pozwala na zrobienie dobrze oświetlonych zdjęć portretowych czy produktowych z wykorzystaniem zwykłej systemowej lampy błyskowej. Składa się z okrągłego dyfuzora i specjalnego uchwytu (tzw. bracketu). To rozwiązanie nieco różniące się od dotychczas spotykanych. Pytanie - czy wygodniejsze?

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0