SanDisk Extreme III SDHC 8GB - szybka i odporna

0
Michal Grzegorczyk
17 Październik 2007
Artykuł na: 4-5 minut
Potentat na rynku kart pamięci przedstawił szybką, 8 gigabajtową kartę należącą do standardu SDHC. Nowa karta spełnia wymogi 6 klasy prędkości. Oznacza to, że potrafi zapisywać i odczytywać dane z szybkością 20 MB/s. Takie osiągi z pewnością zadowolą zaawansowanych użytkowników.
Nowy produkt koncernu SanDisk zostanie oficjalnie przedstawiony na zaczynających się już jutro targach PhotoPlus Expo w Nowym Jorku. Karty z serii Extreme charakteryzują się odpornością na ekstremalne temperatury - mogą pracować w zakresie od -20 do +85 stopni Celsjusza. Jednak najważniejszym parametrem karty jest oczywiście szybkość odczytu i zapisu danych. SanDisk Extreme III SDHC spełnia wymogi 6 klasy prędkości i osiąga 20 MB/s. Ma to niebagatelne znaczenie w czasach dużych JPEGów i jeszcze większych RAWów.

SanDisk Extreme III SDHC 8GB i dołączony czytnik

Karta będzie sprzedawana w komplecie z czytnikiem MicroMate USB 2.0. Jej cena w USA wyniesie 180 dolarów. Do sprzedaży w Stanach trafi w przeciągu miesiąca. W Europie należy jej się spodziewać nieco później.

Poniżej prezentujemy informację prasową:

SANDISK WPROWADZA 8-GIGABAJTOWĄ KARTĘ SANDISK EXTREME III SDHC PRZEZNACZONĄ DO SZYBKICH APARATÓW CYFROWYCH

Więcej miejsca na fotografie i wideoklipyWarszawa, 17 października 2007 r. - Większa pojemność i duża szybkość transmisji to najważniejsze zalety 8-gigabajtowej (GB) karty pamięci flash SDHC (SD High-Capacity) SanDisk Extreme III, która została dziś wprowadzona do sprzedaży przez SanDisk Corporation (NASDAQ: SNDK). Karta i inne produkty firmy SanDisk będą wystawiane na stoisku 1808 na targach PhotoPlus 2007 International Conference & Expo, które zaczynają się w czwartek w Jacob K. Javits Convention Center.

Do 8-gigabajtowej karty SDHC będzie dołączany czytnik SanDisk MicroMate USB 2.0 - o wartości 20 dolarów - aby użytkownicy dysponowali pojedynczym rozwiązaniem do tworzenia, przechowywania i przenoszenia fotografii. Karta i czytnik mają być dostępne w amerykańskich sklepach detalicznych w ciągu następnych 30 dni w sugerowanej cenie 179,99 dolara. Będą również dostępne w Europie.

8-gigabajtowa karta SanDisk Extreme III SDHC mieści ponad 4000 zdjęć wysokiej rozdzielczości albo nawet 16 godzin wideo MPEG4. Szybkość odczytu i zapisu wynosi 20 megabajtów na sekundę, co zapewnia szybką wymianę danych z komputerem osobistym.

"Na rynku pojawia się coraz więcej aparatów obsługujących SDHC, w tym Nikon D80 oraz Canon EOS-1D Mark II, a karta SanDisk Extreme III jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni najwyższą niezawodność, trwałość i dużą szybkość transmisji," - powiedziała Tanya Chuang, dyrektor ds. marketingu produktów detalicznych związanych z przetwarzaniem obrazu. - "Ponieważ wiele tych aparatów ma rozbudowane funkcje wideo, 8GB pojemności pozwala użytkownikom na zapisywanie dłuższych filmów."

Format SDHC zaprojektowano z myślą o pojemnościach większych niż 2GB, ale urządzenia muszą być zgodne z tym standardem, aby współpracować z kartami pamięci SDHC. W zastosowaniach wideo karty SanDisk Extreme III SDHC mają klasę szybkości 6, najwyższą spośród zdefiniowanych przez SDA, co oznacza minimalną szybkość ciągłej transmisji danych równą 6MB/sekundę.

Wszystkie karty SanDisk Extreme III oferują technologię ESP, która przyspiesza transmisję danych, oprogramowanie RescuePRO do odzyskiwania przypadkowo usuniętych plików i zdjęć, a także specjalną infolinię pomocy technicznej oraz ograniczoną gwarancję wieczystą. Karty są zaprojektowane do pracy w skrajnych temperaturach (od -25 do 85 stopni Celsjusza), na dużych wysokościach oraz w innych trudnych warunkach.

Ultraprzenośny, wydajny czytnik kart MicroMate SDHC umożliwia szybkie przenoszenie zdjęć z karty SDHC do komputera osobistego. Odczytuje zarówno standardowe karty pamięci SD, jak i SDHC. Czytnik będzie dołączany bezpłatnie do karty 8GB SanDisk Extreme III SDHC.

SanDisk jest wynalazcą kart pamięci flash i największym na świecie dostawcą kart wykorzystujących opatentowane, zaawansowane technologie pamięci i kontrolerów flash. SanDisk ma siedzibę główną w Milpitas w Kalifornii i prowadzi działalność na całym świecie; ponad połowa sprzedaży przypada na kraje poza Stanami Zjednoczonymi.
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Alotech ELEV 5800’ - plecak skrojony na miarę wymagającego fotografa
Alotech ELEV 5800’ - plecak skrojony na miarę wymagającego fotografa
Wygląda na to, że plecak Alotech ma wszystko, by przekonać do siebie fotografów dzikiej przyrody. Ergonomiczny i wygodny projekt, duża pojemność, funkcjonalne...
2
0
Wacom Cintiq 22 - tablet graficzny dla zaawansowanego hobbysty
Wacom Cintiq 22 - tablet graficzny dla zaawansowanego hobbysty
Firma Wacom zaprezentowała właśnie model Cintiq 22 - kolejny tablet graficzny ze średniej półki, który może okazać się ciekawą propozycją dla mniej wymagających...
4
1
Photon Light Module System - zamiast studia do fotografii produktowej
Photon Light Module System - zamiast studia do fotografii produktowej
Na przestrzeni lat widzieliśmy już wiele pomysłów na kompaktowe, składane namioty bezcieniowe. Photon pretenduje do miana najbardziej uniwersalnego rozwiązania tego...
4
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)