SanDisk Ultra II SDHC 8 GB

0
Łukasz Kacperczyk
8 Marzec 2007
Artykuł na: 4-5 minut
PMA 2007. SanDisk prezentuje swój najnowszy produkt w pojemnym formacie SDHC. Należąca do rodziny Ultra II karta SanDisk Ultra II SDHC 8 GB umożliwia zapis danych z prędkością 9 MB/s. Będzie dostępna od czerwca 2007 r.
Rosną rozdzielczości matryc aparatów cyfrowych, a wraz z nimi pojemności nośników. Debiutujący niewiele ponad rok temu standard SDHC, umożliwiający zmieszczenie na kartach SD więcej niż na to pozwalało wcześniejsze ograniczenie (2 GB), coraz bardziej się upowszechnia, więc nikogo już nie dziwią pojemności rzędu 8 GB. Dzisiejsza premiera SanDiska umożliwia zapis danych z szybkością 9 MB/s i odczyt 10 MB/s, spełnia więc warunki klasy 4 SDHC wymagające minimalnego zapisu 4 MB/s. Ponieważ czytniki kart SD nie są kompatybilne z nowym standardem, producent postanowił dołączyć do zestawu czytnik MicroMate USB 2.0. Opisywane produkty powinny trafić do sprzedaży w czerwcu bieżącego roku w cenie ok. 300 dolarów i 121 euro (plus VAT).

karta SanDisk Ultra II SDHC 8 GB

Poniżej zamieszczamy polską informację prasową producenta.

SANDISK PRZEDSTAWIA 8-GIGABAJTOWĄ KARTĘ Ultra II SDHC, SZYBKĄ I POJEMNĄ PAMIĘĆ DO NOWYCH APARATÓW CYFROWYCH

Do kart będzie dołączany bezpłatny czytnik MicroMate USB 2.0

Warszawa, 8 marca 2007 -
Firma SanDisk Corporation (NASDAQ: SNDK) przedstawiła dziś 8-gigabajtową (GB)* kartę SanDisk Ultra II SD High Capacity (SDHC), która zaspokaja rosnący popyt na większą pamięć do aparatów i kamer. Nowe karty mieszczą ponad 4000 zdjęć wysokiej rozdzielczości albo 15 godzin wideo MPEG 4**. Wiadomość tę podano na targach Photo Marketing Association (PMA) Show w Las Vegas Convention Center, gdzie SanDisk wystawia swoje produkty fotograficzne na stoisku G191 na parterze South Hall.

SanDisk Ultra II SDHC oferuje szybkość zapisu równą 9 megabajtom (MB) na sekundę i szybkość odczytu równą 10MB/s***. Karty są przeznaczone dla entuzjastów fotografii cyfrowej, którzy mają aparaty o rozdzielczości 5 megapikseli lub większej, oraz dla posiadaczy kamer, którzy wymagają szybkich kart pamięci flash. Karta ma klasę szybkości 4****.

Czytnik SanDisk MicroMate USB 2.0, zwykle sprzedawany w cenie 19,99 dolara, będzie dołączany do karty 8GB SanDisk Ultra II SDHC bezpłatnie. Przenoszenie zdjęć z kart SDHC do komputera wymaga czytnika zgodnego z SDHC, a MicroMate współpracuje zarówno z kartami SDHC, jak i SD.


czytnik SanDisk MicroMate USB 2.0

"W miarę, jak na rynku pojawia się coraz więcej aparatów i kamer cyfrowych zgodnych ze standardem SDHC, klienci powinni wybierać karty pamięci dostosowane do potrzeb tych urządzeń" - powiedziała Anna Enerio, dyrektor ds. marketingu produktów w SanDisk. - "Kombinacja 8-gigabajtowej karty SanDisk Ultra II SDHC i czytnika MicroMate zapewnia użytkownikom wysoką pojemność, sprawdzoną wydajność oraz wygodę w bardzo przystępnej cenie".

8-gigabajtowa karta SanDisk Ultra II SDHC jest zgodna ze specyfikacją SD 2.00, nowym standardem konstrukcyjnym kart i aparatów niezbędnym do obsługi pamięci o pojemności od 4 do 32 GB. Specyfikacja została opracowana przez SD Association, branżową organizację normalizacyjną, która również zdefiniowała trzy klasy szybkości i wydajności. System pomiaru szybkości przyjęty przez SD Association ma pomóc klientom w wyborze karty najlepiej nadającej się do określonych zastosowań. Wyniki pomiaru nie wskazują, która karta pamięci jest najszybsza.

Choć standardowe karty SD i SDHC mają ten sam rozmiar i kształt, nowych kart SDHC można używać tylko w urządzeniach zgodnych z SDHC. SanDisk odróżnia nowe karty przez logo SDHC umieszczone na karcie oraz opakowaniu.


Sugerowane ceny i dostępność

;USD;Euro (bez VAT);Dostępność;Pakiet SanDisk 8GB Ultra II SDHC i MicroMate SDHC/SD;8GB + czytnik MicroMate USB 2.0;239,99;121;czerwiec 2007]
Przypisy do tekstu:
* 1 gigabajt (GB) = 1 miliard bajtów.
** Wyniki uzyskane w wewnętrznych testach SanDisk. 1 megabajt (MB) = 1 milion bajtów.
*** Wartości przybliżone oparte na następujących założeniach: skompresowane zdjęcia JPEG z aparatu o rozdzielczości 5 megapikseli; wideo Super Fine MPEG 4 (320 x 240, 385 kb/s). Rzeczywiste wyniki mogą się różnić w zależności od modelu aparatu, rozdzielczości i stopnia kompresji.
**** Klasy szybkości SDA opracowano w celu identyfikowania minimalnych wymagań dotyczących szybkości i opóźnień transmisji. Ogólnie rzecz biorąc, mają one związek z nowymi aplikacjami zapisującymi wideo w czasie rzeczywistym (na przykład w kamerach i telefonach komórkowych) na odpowiednio oznaczonej karcie SD. Natomiast specyfikacje wydajnościowe firmy SanDisk dotyczą sekwencyjnych operacji odczytu i zapisu, takich jak transmisja pliku między kartą a komputerem albo między kartą a buforem aparatu.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły