Epson Perfection V500 Photo - średnia półka

Epson prezentuje kolejny skaner płaski z serii Perfection. Model Epson Perfection V500 Photo to pierwsze urządzenie tego typu wykorzystujące czujnik CCD, w którym źródłem światła są białe diody LED. Użytkownik może skanować zarówno materiały nieprzezroczyste, jak i filmy małoobrazkowe i średnioformatowe. Rynkowa premiera Epsona Perfection V500 jest planowana na sierpień tego roku.
Najnowszy skaner z logiem Epsona jest przeznaczony dla zaawansowanych miłośników tradycyjnej fotografii na filmie, którzy szukają w miarę taniego, ale dobrego sposobu na digitalizację swoich prac. Model Perfection V500 pozwala bowiem nie tylko na skanowanie dokumentów i obrazów do rozmiaru A4, ale też materiałów transparentnych - do 12 klatek filmu małoobrazkowego naraz (2 x 6 klatek), do 4 slajdów małoobrazkowych w ramkach naraz lub średniego formatu (do wymiarów 6x12 cm). Oczywiście nie obyło się bez systemu czyszczenia kurzu i innych niedoskonałości (Digital ICE). Według zapewnień producenta, urządzenie daje rozdzielczość optyczną 6400 dpi i gęstość maksymalną na poziomie 3,4. Szybkie skanowanie mają ułatwić cztery przyciski, w tym jeden odpowiedzialny za skanowanie bezpośrednio do plików PDF. V500 łączy się z komputerem za pomocą złącza USB 2.0 Hi-Speed.

Epson Perfection V500 Photo

Epson Perfection V500 Photo to pierwszy skaner wykorzystujący technologię CCD z białymi diodami LED jako źródłem światła, dzięki czemu możliwy jest niemal błyskawiczny "start" urządzenia (czas gotowości do pracy) - firma chwali się imponującym wynikiem 1 s. Epson podkreśla jednak nie tylko osiągi związane z jakością i szybkością skanowania, ale też niskim poborem mocy nowego urządzenia. Duża wydajność sprawia, że jest ono zgodne ze standardem Energy Star, co oznacza zmniejszoną szkodliwość dla środowiska.

W zestawie z opisywanym skanerem znajdziemy dość bogaty pakiet oprogramowania: Epson Scan 3.2, Epson Creativity Suite, Digital ICE, Adobe Elements 4 (PC) lub 3 (Mac), ABBYY FineReader Sprint 6 Plus1.

Epson Perfection V500 Photo powinien trafić do sprzedaży już we wrześniu bieżącego roku. Europejską cenę ustalono na poziomie ok. 270 euro.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0