Epson Perfection V500 Photo - średnia półka

Epson prezentuje kolejny skaner płaski z serii Perfection. Model Epson Perfection V500 Photo to pierwsze urządzenie tego typu wykorzystujące czujnik CCD, w którym źródłem światła są białe diody LED. Użytkownik może skanować zarówno materiały nieprzezroczyste, jak i filmy małoobrazkowe i średnioformatowe. Rynkowa premiera Epsona Perfection V500 jest planowana na sierpień tego roku.
Najnowszy skaner z logiem Epsona jest przeznaczony dla zaawansowanych miłośników tradycyjnej fotografii na filmie, którzy szukają w miarę taniego, ale dobrego sposobu na digitalizację swoich prac. Model Perfection V500 pozwala bowiem nie tylko na skanowanie dokumentów i obrazów do rozmiaru A4, ale też materiałów transparentnych - do 12 klatek filmu małoobrazkowego naraz (2 x 6 klatek), do 4 slajdów małoobrazkowych w ramkach naraz lub średniego formatu (do wymiarów 6x12 cm). Oczywiście nie obyło się bez systemu czyszczenia kurzu i innych niedoskonałości (Digital ICE). Według zapewnień producenta, urządzenie daje rozdzielczość optyczną 6400 dpi i gęstość maksymalną na poziomie 3,4. Szybkie skanowanie mają ułatwić cztery przyciski, w tym jeden odpowiedzialny za skanowanie bezpośrednio do plików PDF. V500 łączy się z komputerem za pomocą złącza USB 2.0 Hi-Speed.

Epson Perfection V500 Photo

Epson Perfection V500 Photo to pierwszy skaner wykorzystujący technologię CCD z białymi diodami LED jako źródłem światła, dzięki czemu możliwy jest niemal błyskawiczny "start" urządzenia (czas gotowości do pracy) - firma chwali się imponującym wynikiem 1 s. Epson podkreśla jednak nie tylko osiągi związane z jakością i szybkością skanowania, ale też niskim poborem mocy nowego urządzenia. Duża wydajność sprawia, że jest ono zgodne ze standardem Energy Star, co oznacza zmniejszoną szkodliwość dla środowiska.

W zestawie z opisywanym skanerem znajdziemy dość bogaty pakiet oprogramowania: Epson Scan 3.2, Epson Creativity Suite, Digital ICE, Adobe Elements 4 (PC) lub 3 (Mac), ABBYY FineReader Sprint 6 Plus1.

Epson Perfection V500 Photo powinien trafić do sprzedaży już we wrześniu bieżącego roku. Europejską cenę ustalono na poziomie ok. 270 euro.
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
0
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4