Epson Perfection V500 Photo - średnia półka

Epson prezentuje kolejny skaner płaski z serii Perfection. Model Epson Perfection V500 Photo to pierwsze urządzenie tego typu wykorzystujące czujnik CCD, w którym źródłem światła są białe diody LED. Użytkownik może skanować zarówno materiały nieprzezroczyste, jak i filmy małoobrazkowe i średnioformatowe. Rynkowa premiera Epsona Perfection V500 jest planowana na sierpień tego roku.
Najnowszy skaner z logiem Epsona jest przeznaczony dla zaawansowanych miłośników tradycyjnej fotografii na filmie, którzy szukają w miarę taniego, ale dobrego sposobu na digitalizację swoich prac. Model Perfection V500 pozwala bowiem nie tylko na skanowanie dokumentów i obrazów do rozmiaru A4, ale też materiałów transparentnych - do 12 klatek filmu małoobrazkowego naraz (2 x 6 klatek), do 4 slajdów małoobrazkowych w ramkach naraz lub średniego formatu (do wymiarów 6x12 cm). Oczywiście nie obyło się bez systemu czyszczenia kurzu i innych niedoskonałości (Digital ICE). Według zapewnień producenta, urządzenie daje rozdzielczość optyczną 6400 dpi i gęstość maksymalną na poziomie 3,4. Szybkie skanowanie mają ułatwić cztery przyciski, w tym jeden odpowiedzialny za skanowanie bezpośrednio do plików PDF. V500 łączy się z komputerem za pomocą złącza USB 2.0 Hi-Speed.

Epson Perfection V500 Photo

Epson Perfection V500 Photo to pierwszy skaner wykorzystujący technologię CCD z białymi diodami LED jako źródłem światła, dzięki czemu możliwy jest niemal błyskawiczny "start" urządzenia (czas gotowości do pracy) - firma chwali się imponującym wynikiem 1 s. Epson podkreśla jednak nie tylko osiągi związane z jakością i szybkością skanowania, ale też niskim poborem mocy nowego urządzenia. Duża wydajność sprawia, że jest ono zgodne ze standardem Energy Star, co oznacza zmniejszoną szkodliwość dla środowiska.

W zestawie z opisywanym skanerem znajdziemy dość bogaty pakiet oprogramowania: Epson Scan 3.2, Epson Creativity Suite, Digital ICE, Adobe Elements 4 (PC) lub 3 (Mac), ABBYY FineReader Sprint 6 Plus1.

Epson Perfection V500 Photo powinien trafić do sprzedaży już we wrześniu bieżącego roku. Europejską cenę ustalono na poziomie ok. 270 euro.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0