Epson Perfection V500 Photo - średnia półka

Epson prezentuje kolejny skaner płaski z serii Perfection. Model Epson Perfection V500 Photo to pierwsze urządzenie tego typu wykorzystujące czujnik CCD, w którym źródłem światła są białe diody LED. Użytkownik może skanować zarówno materiały nieprzezroczyste, jak i filmy małoobrazkowe i średnioformatowe. Rynkowa premiera Epsona Perfection V500 jest planowana na sierpień tego roku.
Najnowszy skaner z logiem Epsona jest przeznaczony dla zaawansowanych miłośników tradycyjnej fotografii na filmie, którzy szukają w miarę taniego, ale dobrego sposobu na digitalizację swoich prac. Model Perfection V500 pozwala bowiem nie tylko na skanowanie dokumentów i obrazów do rozmiaru A4, ale też materiałów transparentnych - do 12 klatek filmu małoobrazkowego naraz (2 x 6 klatek), do 4 slajdów małoobrazkowych w ramkach naraz lub średniego formatu (do wymiarów 6x12 cm). Oczywiście nie obyło się bez systemu czyszczenia kurzu i innych niedoskonałości (Digital ICE). Według zapewnień producenta, urządzenie daje rozdzielczość optyczną 6400 dpi i gęstość maksymalną na poziomie 3,4. Szybkie skanowanie mają ułatwić cztery przyciski, w tym jeden odpowiedzialny za skanowanie bezpośrednio do plików PDF. V500 łączy się z komputerem za pomocą złącza USB 2.0 Hi-Speed.

Epson Perfection V500 Photo

Epson Perfection V500 Photo to pierwszy skaner wykorzystujący technologię CCD z białymi diodami LED jako źródłem światła, dzięki czemu możliwy jest niemal błyskawiczny "start" urządzenia (czas gotowości do pracy) - firma chwali się imponującym wynikiem 1 s. Epson podkreśla jednak nie tylko osiągi związane z jakością i szybkością skanowania, ale też niskim poborem mocy nowego urządzenia. Duża wydajność sprawia, że jest ono zgodne ze standardem Energy Star, co oznacza zmniejszoną szkodliwość dla środowiska.

W zestawie z opisywanym skanerem znajdziemy dość bogaty pakiet oprogramowania: Epson Scan 3.2, Epson Creativity Suite, Digital ICE, Adobe Elements 4 (PC) lub 3 (Mac), ABBYY FineReader Sprint 6 Plus1.

Epson Perfection V500 Photo powinien trafić do sprzedaży już we wrześniu bieżącego roku. Europejską cenę ustalono na poziomie ok. 270 euro.
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7