Epson Perfection V500 Photo - średnia półka

Epson prezentuje kolejny skaner płaski z serii Perfection. Model Epson Perfection V500 Photo to pierwsze urządzenie tego typu wykorzystujące czujnik CCD, w którym źródłem światła są białe diody LED. Użytkownik może skanować zarówno materiały nieprzezroczyste, jak i filmy małoobrazkowe i średnioformatowe. Rynkowa premiera Epsona Perfection V500 jest planowana na sierpień tego roku.
Najnowszy skaner z logiem Epsona jest przeznaczony dla zaawansowanych miłośników tradycyjnej fotografii na filmie, którzy szukają w miarę taniego, ale dobrego sposobu na digitalizację swoich prac. Model Perfection V500 pozwala bowiem nie tylko na skanowanie dokumentów i obrazów do rozmiaru A4, ale też materiałów transparentnych - do 12 klatek filmu małoobrazkowego naraz (2 x 6 klatek), do 4 slajdów małoobrazkowych w ramkach naraz lub średniego formatu (do wymiarów 6x12 cm). Oczywiście nie obyło się bez systemu czyszczenia kurzu i innych niedoskonałości (Digital ICE). Według zapewnień producenta, urządzenie daje rozdzielczość optyczną 6400 dpi i gęstość maksymalną na poziomie 3,4. Szybkie skanowanie mają ułatwić cztery przyciski, w tym jeden odpowiedzialny za skanowanie bezpośrednio do plików PDF. V500 łączy się z komputerem za pomocą złącza USB 2.0 Hi-Speed.

Epson Perfection V500 Photo

Epson Perfection V500 Photo to pierwszy skaner wykorzystujący technologię CCD z białymi diodami LED jako źródłem światła, dzięki czemu możliwy jest niemal błyskawiczny "start" urządzenia (czas gotowości do pracy) - firma chwali się imponującym wynikiem 1 s. Epson podkreśla jednak nie tylko osiągi związane z jakością i szybkością skanowania, ale też niskim poborem mocy nowego urządzenia. Duża wydajność sprawia, że jest ono zgodne ze standardem Energy Star, co oznacza zmniejszoną szkodliwość dla środowiska.

W zestawie z opisywanym skanerem znajdziemy dość bogaty pakiet oprogramowania: Epson Scan 3.2, Epson Creativity Suite, Digital ICE, Adobe Elements 4 (PC) lub 3 (Mac), ABBYY FineReader Sprint 6 Plus1.

Epson Perfection V500 Photo powinien trafić do sprzedaży już we wrześniu bieżącego roku. Europejską cenę ustalono na poziomie ok. 270 euro.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8