Trzy skanery płaskie Epson Perfection

Epson wprowadza do sprzedaży trzy skanery płaskie, z których dwa, V100 Photo i V350 Photo, mogą zainteresować fotoamatorów. Poza skanowaniem zdjęć i dokumentów posiadają funkcję skanowania błon filmowych lub oprawionych diapozytywów.
Epson Perfection V350 Photo

Epson Perfection V10 to prosty skaner płaski przeznaczony dla mniej wymagających użytkowników. Natomiast Epson Perfection V100 Photo oraz Epson Perfection V350 Photo oferują skanowanie pasków błon filmowych (35 mm x 6 klatek) i slajdów (do 4 oprawionych klatek). Model V350 jest bogatszy o automatyczny podajnik i ma wyższą rozdzielczość, 4800 dpi (przy 3200 dpi w V100).

Więcej informacji w poniższym komunikacie prasowym.

Domowa digitalizacja fotografii i klisz za pomocą trzech nowych, płaskich skanerów firmy Epson

Epson wprowadza innowacyjne funkcje do serii kompaktowych skanerów z czujnikiem CCD Matrix (tm), które zapewniają najwyższą jakość użytkownikom o różnorodnych potrzebach

Warszawa, 6 września 2006 r.
Firma Epson wprowadza na rynek trzy nowe skanery A4. Modelem klasy podstawowej jest Epson Perfection V10 przeznaczony dla użytkowników domowych oraz osób kupujących skaner po raz pierwszy. Epson Perfection V100 Photo opracowano z myślą o potrzebach entuzjastów fotografii, a Epson Perfection V350 Photo jest idealny dla fotografów-amatorów. Wszystkie trzy modele mają nową, smukłą konstrukcję i oferują najwyższą jakość skanowania typową dla unikatowej technologii CCD Matrix firmy Epson. Nowoczesne srebrne wykończenie gwarantuje, że będą dobrze prezentowały się na biurku. Zatem bez względu na to, czy użytkownik szuka skanera do domu, biura, studia czy klasy, Epson może zaoferować mu produkt spełniający jego potrzeby.

Epson wyposażył wszystkie trzy skanery w kilka nowych funkcji oraz niespotykanych dotąd rozwiązań technologicznych.


Pion lub poziom
Każdy z nowych skanerów oferuje innowacyjną opcję skanowania pionowego lub poziomego, więc można wybrać preferowany sposób użycia skanera i jak najefektywniej wykorzystać miejsce na biurku. Nowa konstrukcja zawiasu pozwala otworzyć pokrywę do kąta 90 lub 180? podczas skanowania książek i grubszych obiektów, a przy zamkniętej pokrywie można skanować dokumenty o grubości 25 mm.

CCD montowany bezpośrednio
W dotychczasowych konstrukcjach skanerów CCD stosowano tradycyjną metodę montażu układów elektronicznych, w tym sensora CCD. W nowym skanerze zastosowano metodę powierzchniowego montażu układu CCD. Zaletą nowego rozwiązania jest łatwiejszy i szybszy montaż, a potem łatwiejsze serwisowanie oraz niższe koszty produkcji. Warto również wspomnieć o zaoszczędzeniu przestrzeni w wewnętrznej konstrukcji skanera (mniejsze wymiary na zewnątrz).

4 lustra oraz krótsza ścieżka światła
Standardowo w skanerach tego typu używa się 5 lub 6 luster w celu doprowadzenia skanowanego obrazu do układu CCD. Niestety wadą takiego rozwiązania jest utrata światła jakie dotrze do sensora. W nowych skanerach Epson zastosowano tylko 4 lustra, dzięki czemu ograniczono ścieżkę światła, skrócono czas skanowania oraz poprawiono jakość obrazu, który dociera do sensora CCD.

Inne udogodnienia
Oprogramowanie Epson Easy Photo Fix umożliwia korekcję obrazów przed skanowaniem i po nim. Oferuje funkcję usuwania zabrudzeń, a także korekcji podświetlenia, która automatycznie ulepsza i koryguje jasność, ostrość, nasycenie i balans kolorów.

Model klasy podstawowej, Epson Perfection V10, oferuje wysoką rozdzielczość optyczną równą 3200 dpi. Cztery przyciski na panelu przednim zapewniają natychmiastowy dostęp do najczęściej używanych funkcji: start, skanowanie do poczty e-mail, kopiowanie oraz skanowanie do pliku PDF. Urządzenie może skanować dokumenty i fotografie do formatu A4.

Epson Perfection V100 Photo jest wyposażony we wbudowaną jednostkę do skanowania błon filmowych oraz slajdów 35 mm, co ułatwia skanowanie, kopiowanie i regenerowanie zdjęć i klisz.

Epson Perfection V350 Photo ma bardzo wysoką rozdzielczość: 4800 dpi. Jest również wyposażony w automatyczny podajnik klisz: wystarczy umieścić kliszę 35 mm w podajniku, nacisnąć jeden przycisk, a skaner zrobi całą resztę. Można skanować paski błony filmowej 35 mm o długości sześciu klatek.


Epson Perfection V10, Epson Perfection V100 Photo oraz Epson Perfection V350 Photo - kluczowe cechy i funkcje:
- Doskonała technologia Matrix? CCD w nowej, smukłej obudowie;
- Szybkie i łatwe skanowanie dokumentów formatu A4, zdjęć oraz klisz 35 mm (tylko w modelach V100 oraz V350);
- Wysoka jakość obrazu dzięki wysokiej rozdzielczości optycznej (3200 dpi w przypadku modeli V10 i V100 oraz 4800 dpi w przypadku V350) i 48-bitowej głębi koloru;
- Opcja skanowania w położeniu poziomym i pionowym;
- Nowa konstrukcja zawiasu - pokrywa otwierana pod kątem 90 oraz 180? w celu łatwego skanowania książek i czasopism;
- Szybkie skanowanie dzięki łączu USB 2.0;
- Zgodność z komputerami Mac i PC;
- Dołaczone oprogramowanie: Epson Scan, Epson Creativity Suite, ArcSoft PhotoImpression 5, ABBYY FineReader Sprint 6, ABBYY FineReader Sprint 5 for Mac.


Epson Perfection V100 Photo - dodatkowe funkcje:
- Skanuje paski błony filmowej (35 mm x 6 klatek) oraz slajdy (35 mm x 4 klatki) za pomocą ramek na klisze;
- Zawiera pojemnik do przechowywania ramek na klisze.


Epson Perfection V350 Photo - dodatkowe funkcje:
- Automatyczny podajnik upraszcza skanowanie klisz 35 mm;
- Skanuje paski błony filmowej (35 mm x 3 klatek) oraz slajdy (35 mm x 2 klatki) za pomocą ramek na klisze;
- Zawiera pojemnik do przechowywania ramek na klisze.


Ceny i dostępność:
- Epson Perfection V10 - zalecana cena detaliczna wraz z podatkiem VAT to 349 złotych, dostępny w sprzedaży na terenie Polski od 6 września 2006 r.;
- Epson Perfection V100 Photo - zalecana cena detaliczna wraz z podatkiem VAT to 429 złotych, dostępny w sprzedaży na terenie Polski od 6 września 2006 r.;
- Epson Perfection V350 Photo - zalecana cena detaliczna wraz z podatkiem VAT to 596 złotych, dostępny w sprzedaży na terenie Polski od października 2006 r.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0