Kingston CompactFlash Ultimate - nowe karty o prędkości zapisu danych 266x

0

Autor: Paweł Ryczkowski

7 Sierpień 2007
Artykuł na: 6-9 minut
Kingston poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty kart pamięci CompactFlash Ultimate o prędkości zapisu danych na poziomie 266x. Tym samym firma dołącza do producentów, którzy w swojej ofercie mają najszybsze nośniki. Kart CF Ultimate dostępne będą w pojemnościach 2GB, 4GB oraz 8GB.

Kingston dołączył dziś do producentów oferujących jedne z najszybszych na rynku kart pamięci Compact Flash. Seria Ultimate została poszerzona o nośniki zapewniające prędkość zapisu na poziomie 266x, czyli około 40 MB/s. Poprzedni model kart tej serii osiągał prędkość 100x, tak więc przeszło dwukrotna różnica z pewnością zostanie mile przyjeta przez użytkowników. Choć takie szybkości zapisu to bardzo dobry wynik, to przyznajmy, że Sandisk karty Extreme IV o takiej samej prędkości produkuje już od przeszło roku, a Lexar chwali się kartą Professional UDMA o prędkości 300x. Dzisiejsza nowość produkowana będzie w pojemnościach 2GB, 4GB oraz 8GB, więc nabywcy powinni znaleźć nośnik odpowiedni dla siebie.

kart Kingston CompactFlash Ultimate 8GB

Do karty dołączony został program MediaRECOVER służący do odzyskiwania plików ze zdjęciami, które uległy uszkodzeniu lub skasowaniu. Program dostępny jest na stronie Kingstona zarówno na platformę MS Windows jak i Macintosh. Narzędzie to z pewnością powinien posiadać każdy fotograf, ale nikomu nie życzymy potrzeby korzystania z niego.

Inni producenci wraz z premierą szybkich nośników CF przedstawiali czytniki kart oparte na technologii FireWire, które pozwalają na pełne wykorzystanie szybkości karty podczas przenoszenia danych na komputer. Kingston nie podaje żadnych informacji o takim produkcie. Szkoda, gdyż byłby on doskonałym uzupełnieniem CF Ultimate 266x, a tak trzeba korzystać z czytników innych firm.

Nowe karty obięte są dożywotnią gwarancją, a sugerowane ceny netto nowych kart wynoszą w zależności od pojemności odpowiednio:

  • CompactFlash Ultimate 2GB 51,20 Euro
  • CompactFlash Ultimate 4GB 88,20 Euro
  • CompactFlash Ultimate 8GB 172,60 Euro

Poniżej przedstawiamy informację prasową polskiego przedstawiciela producenta.

Kingston Technology przyspiesza działanie kart CF Ultimate do 266x

Nowe, szybsze karty pamięci Kingston CompactFlash Ultimate dostępne wraz
z oprogramowaniem do odzyskiwania danych MediaRECOVER

Warszawa, sierpień 2007 - Kingston Technology Company, niezależny światowy lider na rynku produktów pamięciowych, wprowadził do swojej oferty nowe karty pamięci CompactFlash Ultimate charakteryzujące się szybkością zapisu danych na poziomie 266x. Są więc one dwukrotnie szybsze od dotychczas oferowanych przez firmę Kingston kart pamięci z linii Ultimate. Ponadto, nowe karty Kingston CF Ultimate dostarczane są wraz z programem MediaRECOVER służącym do odzyskiwania uszkodzonych lub skasowanych plików ze zdjęciami.

"Fotograficy używający cyfrowych lustrzanek wymagają od kart pamięci coraz większych szybkości zapisu, co umożliwi im uchwycenie każdej chwili bez przerywania pracy" - powiedział Paweł Śmigielski, Dyrektor Regionalny na Europę Środkową i Wschodnią w Kingston Technology. "Nowe karty pamięci Kingston CompactFlash Ultimate 266x wyraźne poprawiają szybkość pracy i wydajność nowoczesnych aparatów cyfrowych, zapewniając rewelacyjną szybkość zapisu połączoną z niebagatelną pojemnością."

"Program MediaRECOVER umożliwia fotografom skupienie się na tym co jest dla nich najważniejsze - robieniu doskonałych zdjęć" - powiedział Korey Bachelder, prezes firmy MediaRECOVER. "Nasze narzędzie do odzyskiwania danych jest łatwe w użyciu i zapewnia fotografom pewność, że ich zdjęcia są bezpieczne. Nasze partnerstwo z Kingstonem przynosi korzyść nie tylko nam, ale także naszym wspólnym klientom."

Program MediaRECOVER dostępny jest do pobrania ze strony internetowej firmy Kingston (www.kingston.com/support/downloads/mdr/) i umożliwia odzyskanie plików ze zdjęciami, które uległy uszkodzeniu lub skasowaniu. Program działa na platformie MS Windows oraz Macintosh.

Nowe karty pamięci Kingston CompactFlash Ultimate dostępne są w pojemnościach 2 GB, 4 GB oraz 8 GB oraz umożliwiają bezproblemowy i szybki zapis dużych plików w formacie JPEG, TIFF czy RAW oraz plików multimedialnych. Podobnie jak większość produktów Kingstona, nowe karty objęte są dożywotnią gwarancją oraz pomocą techniczną producenta.

Kingston CompactFlash Ultimate - specyfikacja

Pojemności*: 2 GB, 4 GB, 8 GB
Wymiary: 36.4mm x 42.8mm x 3.3mm - CF Type 1
Szybkość pracy**: 45 MB/s - odczyt, 40 MB/s - zapis
Program do odzyskiwania danych: MediaRECOVER dla Windows/Macintosh
Temperatura pracy: 0 st. C - 60 st. C
Temperatura przechowywania: -20° C - 85° C
Energooszczędność: mechanizm automatycznego przechodzenia w tryb uśpienia

* Faktyczna pojemność zależy od formatowania.
** Faktyczna szybkość pracy zależy od konfiguracji systemu.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.kingston.com/europe

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)