Kingston CompactFlash Ultimate - nowe karty o prędkości zapisu danych 266x

Kingston poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty kart pamięci CompactFlash Ultimate o prędkości zapisu danych na poziomie 266x. Tym samym firma dołącza do producentów, którzy w swojej ofercie mają najszybsze nośniki. Kart CF Ultimate dostępne będą w pojemnościach 2GB, 4GB oraz 8GB.
Kingston dołączył dziś do producentów oferujących jedne z najszybszych na rynku kart pamięci Compact Flash. Seria Ultimate została poszerzona o nośniki zapewniające prędkość zapisu na poziomie 266x, czyli około 40 MB/s. Poprzedni model kart tej serii osiągał prędkość 100x, tak więc przeszło dwukrotna różnica z pewnością zostanie mile przyjeta przez użytkowników. Choć takie szybkości zapisu to bardzo dobry wynik, to przyznajmy, że Sandisk karty Extreme IV o takiej samej prędkości produkuje już od przeszło roku, a Lexar chwali się kartą Professional UDMA o prędkości 300x. Dzisiejsza nowość produkowana będzie w pojemnościach 2GB, 4GB oraz 8GB, więc nabywcy powinni znaleźć nośnik odpowiedni dla siebie.

kart Kingston CompactFlash Ultimate 8GB

Do karty dołączony został program MediaRECOVER służący do odzyskiwania plików ze zdjęciami, które uległy uszkodzeniu lub skasowaniu. Program dostępny jest na stronie Kingstona zarówno na platformę MS Windows jak i Macintosh. Narzędzie to z pewnością powinien posiadać każdy fotograf, ale nikomu nie życzymy potrzeby korzystania z niego.

Inni producenci wraz z premierą szybkich nośników CF przedstawiali czytniki kart oparte na technologii FireWire, które pozwalają na pełne wykorzystanie szybkości karty podczas przenoszenia danych na komputer. Kingston nie podaje żadnych informacji o takim produkcie. Szkoda, gdyż byłby on doskonałym uzupełnieniem CF Ultimate 266x, a tak trzeba korzystać z czytników innych firm.

Nowe karty obięte są dożywotnią gwarancją, a sugerowane ceny netto nowych kart wynoszą w zależności od pojemności odpowiednio:
  • CompactFlash Ultimate 2GB 51,20 Euro
  • CompactFlash Ultimate 4GB 88,20 Euro
  • CompactFlash Ultimate 8GB 172,60 Euro
Poniżej przedstawiamy informację prasową polskiego przedstawiciela producenta.

Kingston Technology przyspiesza działanie kart CF Ultimate do 266x

Nowe, szybsze karty pamięci Kingston CompactFlash Ultimate dostępne wraz
z oprogramowaniem do odzyskiwania danych MediaRECOVER


Warszawa, sierpień 2007 - Kingston Technology Company, niezależny światowy lider na rynku produktów pamięciowych, wprowadził do swojej oferty nowe karty pamięci CompactFlash Ultimate charakteryzujące się szybkością zapisu danych na poziomie 266x. Są więc one dwukrotnie szybsze od dotychczas oferowanych przez firmę Kingston kart pamięci z linii Ultimate. Ponadto, nowe karty Kingston CF Ultimate dostarczane są wraz z programem MediaRECOVER służącym do odzyskiwania uszkodzonych lub skasowanych plików ze zdjęciami.

"Fotograficy używający cyfrowych lustrzanek wymagają od kart pamięci coraz większych szybkości zapisu, co umożliwi im uchwycenie każdej chwili bez przerywania pracy" - powiedział Paweł Śmigielski, Dyrektor Regionalny na Europę Środkową i Wschodnią w Kingston Technology. "Nowe karty pamięci Kingston CompactFlash Ultimate 266x wyraźne poprawiają szybkość pracy i wydajność nowoczesnych aparatów cyfrowych, zapewniając rewelacyjną szybkość zapisu połączoną z niebagatelną pojemnością."

"Program MediaRECOVER umożliwia fotografom skupienie się na tym co jest dla nich najważniejsze - robieniu doskonałych zdjęć" - powiedział Korey Bachelder, prezes firmy MediaRECOVER. "Nasze narzędzie do odzyskiwania danych jest łatwe w użyciu i zapewnia fotografom pewność, że ich zdjęcia są bezpieczne. Nasze partnerstwo z Kingstonem przynosi korzyść nie tylko nam, ale także naszym wspólnym klientom."

Program MediaRECOVER dostępny jest do pobrania ze strony internetowej firmy Kingston (www.kingston.com/support/downloads/mdr/) i umożliwia odzyskanie plików ze zdjęciami, które uległy uszkodzeniu lub skasowaniu. Program działa na platformie MS Windows oraz Macintosh.

Nowe karty pamięci Kingston CompactFlash Ultimate dostępne są w pojemnościach 2 GB, 4 GB oraz 8 GB oraz umożliwiają bezproblemowy i szybki zapis dużych plików w formacie JPEG, TIFF czy RAW oraz plików multimedialnych. Podobnie jak większość produktów Kingstona, nowe karty objęte są dożywotnią gwarancją oraz pomocą techniczną producenta.


Kingston CompactFlash Ultimate - specyfikacja

Pojemności*: 2 GB, 4 GB, 8 GB
Wymiary: 36.4mm x 42.8mm x 3.3mm - CF Type 1
Szybkość pracy**: 45 MB/s - odczyt, 40 MB/s - zapis
Program do odzyskiwania danych: MediaRECOVER dla Windows/Macintosh
Temperatura pracy: 0 st. C - 60 st. C
Temperatura przechowywania: -20° C - 85° C
Energooszczędność: mechanizm automatycznego przechodzenia w tryb uśpienia

* Faktyczna pojemność zależy od formatowania.
** Faktyczna szybkość pracy zależy od konfiguracji systemu.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.kingston.com/europe


 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0