Kingston CompactFlash Ultimate - 2 GB i 4 GB 100x

0
Łukasz Kacperczyk
12 Grudzień 2005
Artykuł na: 4-5 minut
Kingston prezentuje nową linię kart pamięci CompactFlash. Seria Ultimate ma się charakteryzować dużą szybkością transferu danych (100x) i dużymi pojemnościami.
Już w maju tego roku firma Kingston Technology zaprezentowała pierwszą kartę pamięci z nowej serii Ultimate - były to nośnik w standardzie SD. Dopiero jednak we wrześniu ogłoszono model o pokaźnej pojemności - w tym wypadku 2 GB. Teraz ten potentat na rynku elektroniki informuje o rozszerzeniu oferty z linii Ultimate o bardziej "profesjonalne" karty CompactFlash w zdecydowanie zawodowych pojemnościach 2 GB i 4 GB.


Karty Kingston CompactFlash Ultimate mają zalecany zakres temperatur 0-60° C i wieczystą gwarancję producenta. Jednak w tej linii liczy się przede wszystkim szybkość. Prezentowane nośniki 2 GB i 4 GB zapisują dane z prędkością 15 MB/s (100x) i odczyt 18 MB/s.

Poniżej polska informacja prasowa producenta.

Nowa linia kart pamięci Kingston CompactFlash Ultimate

Bezprecedensowa szybkość zapisu danych umożliwi profesjonalistom optymalne wykorzystanie cyfrowego sprzętu fotograficznego

Kingston Technology Company, największy na świecie niezależny producent pamięci, wprowadził na rynek nową rodzinę kart pamięci CompactFlash Ultimate.

Bezprecedensowa szybkość zapisu danych określona mnożnikiem 100x czyni z kart Kingston CompactFlash Ultimate idealny nośnik danych dla profesjonalnych fotografów, posługujących się zaawansowanym cyfrowym sprzętem fotograficznym. Nowe karty Kingston CompactFlash Ultimate, dostępne w pojemnościach 2 GB i 4 GB, oferują najlepszy współczynnik pojemności do szybkości zapisu danych, co jest szczególnie istotnym czynnikiem branym pod uwagę przy wyborze nośników do zastosowań profesjonalnych.

"Nowa linia kart pamięci Kingston CompactFlash Ultimate została opracowana z myślą o profesjonalnych fotografach i prawdziwych entuzjastach mediów cyfrowych, dla których pierwszorzędne znaczenie ma szybkość pracy oraz pojemność wykorzystywanych nośników danych" - powiedział Paweł Śmigielski, Dyrektor Regionalny na Europę Środkową i Wschodnią w Kingston Technology. "Jesteśmy pewni, iż nowe karty CF Ultimate spełnią oczekiwania naszych Klientów, umożliwiając im zwiększenie wydajności pracy oraz czerpanie z niej większej przyjemności", dodał Śmigielski.

Na rynku znajduje się wiele urządzeń, np. napędy CD-ROM, których szybkość pracy określa się mnożnikiem "x" - umożliwia to użytkownikom łatwą orientację, z jaką szybkością dane urządzenie odczytuje lub zapisuje dane. Mnożnik szybkości na nowych kartach Kingstona oparty został na szybkości zapisu danych (określonej w MB/s). Im wyższa liczba mnożnika, z tym większą szybkością pracuje karta.

Szybkość zapisu danych na karcie pamięci w prosty sposób przekłada się na efektywną wydajność pracy sprzętu fotograficznego. Szybkość zapisu danych na kartach Kingston CompactFlash Ultimate, określona mnożnikiem 100x, pozwala cyfrowemu aparatowi fotograficznemu na zapisywanie plików ze zdjęciem z minimalnym opóźnieniem, co ma szczególne znaczenie w przypadku wykonywania zdjęć seryjnych.


Ceny kart pamięci Kingston CompactFlash Ultimate
Kingston CompactFlash Ultimate 2 GB - 177 EUR (sugerowana cena netto)
Kingston CompactFlash Ultimate 4 GB - 310 EUR (sugerowana cena netto)


Kingston CompactFlash Ultimate - podstawowe dane techniczne
- dostępne pojemności: 2 GB, 4 GB
- wymiary: 36,4 x 42,8 x 3,3 mm (format CF Typ I)
- temperatura pracy: 0-60 st. C
- szybkość pracy: zapis 15 MB/s (100x), odczyt 18 MB/s
- wieczysta gwarancja producenta
- mechanizm oszczędzania energii z automatycznym przechodzeniem w tryb uśpienia

Więcej informacji o nowych kartach pamięci Kingston CF Ultimate oraz o innych produktach Kingston Technology z rodziny Digital Media znaleźć można na stronie internetowej
http://www.kingston.com/digitalmedia/default.asp

Informacje o Kingston Technology Company, Inc.
Założona w 1987 roku firma Kingston Technology Company, Inc. jest największym na świecie niezależnym producentem pamięci komputerowych oraz rozwiązań dla mediów cyfrowych. Kingston posiada zakłady produkcyjne w Malezji, Chinach, na Tajwanie oraz w Fountain Valley w Kalifornii. W zakładach należących do Kingston Technology realizowane są wszystkie etapy produkcji - od odbioru płytek krzemowych, poprzez wytwarzanie i testowanie gotowych modułów pamięci, aż po logistykę. Kingston obsługuje sieć dystrybutorów, producentów sprzętu (OEM) i klientów detalicznych w ponad 3 tys. lokalizacji na całym świecie. Więcej informacji o firmie Kingston można uzyskać pod numerem telefonu 00 800 80128012 lub na firmowej stronie internetowej pod adresem http://www.kingston.com/europe

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)