Nowe karty SanDisk Mobile Premier microSD - szybsze

0
Michał Sułkiewicz
16 Marzec 2007
Artykuł na: 6-9 minut
Coraz większe rozdzielczości oferowane przez aparaty cyfrowe aparatów kompaktowych wymagają większych nośników pamięci i szybszych transferów. Dzisiejsze premiery SanDiska, to odpowiedź na tę drugą potrzebę. Karty microSD Mobile Premier oferują prędkość transmisji do 10MB/s.

Długo w redakcji Fotopolis.pl broniliśmy się przed pisaniem o rynku aparatów fotograficznych w telefonach komórkowych. Jednak wciąż rosnąca jakość "komórkowych cyfrówek" powoduje, że po woli zmieniamy zdanie.

Właśnie na rynek telefonów komórkowych są przede wszystkim skierowane zaprezentowane dzisiaj na targach CeBIT 2007 karty SanDisk Mobile Premier w standardzie microSD. Są one odpowiedzią na rosnące potrzeby użytkowników cyfrówek w komórkach. Jednak tym razem nie zwiększono pojemności kart, które wynoszą standardowe już 1 i 2 GB, ale prędkość transmisji. Jak podają informacje producenta maksymalna prędkość transmisji wynosi 10MB/s dla odczytu i 9MB/s dla zapisu.

SanDisk Mobile Premier microSD z adapterem

Więcej informacji przekazujemy w cytowanych poniżej materiałach producenta.

SANDISK PRZEDSTAWIA LINIĘ KART microSD MOBILE PREMIER DO SZYBKIEGO TRANSFERU MUZYKI, WIDEO I DANYCH

Ekskluzywne karty oferują zwiększoną szybkość odczytu i zapisu oraz technologię TrustedFlash przeznaczoną do pobierania płatnej treści

WARSZAWA, 16 marca 2007
- Firma SanDisk Corporation (NASDAQ:SNDK) przedstawiła dziś SanDisk Mobile Premier, nową linię wydajnych kart pamięci microSD przeznaczonych na rynek telefonów komórkowych. Karty zapewniają szybki transfer danych oraz rozszerzoną pamięć na wideo, muzykę, dzwonki, obrazy cyfrowe i inne pliki. Karty SanDisk Mobile Premier są też wyposażone w technologię TrustedFlash, dzięki której operatorzy sieci komórkowych mogą sprzedawać treść pobieraną bezpośrednio do telefonów, zapisywaną na kartach i odtwarzaną w innych urządzeniach TrustedFlash autoryzowanych przez operatora.

Oświadczenie to złożono na targach CeBIT, gdzie SanDisk wystawia swoje produkty na stoisku B28 w holu 23.

Karty SanDisk Mobile Premier microSD będą oferowane w pojemnościach 1 i 2 gigabajtów (GB)1 w sugerowanej cenie detalicznej odpowiednio: 44,99 oraz 69,99 dolara. Karty o wielkości paznokcia sprzedawane wraz z przejściówką do standardowego złącza SD mają być dostępne wiosną w ponad 200.000 sklepów na całym świecie.

"SanDisk Mobile Premier, nasza karta mobilna z najwyższej półki, wykorzystuje najnowsze i najlepsze funkcje telefonów, które mają wbudowane aparaty i kamery cyfrowe, odtwarzacze MP3 oraz inne elementy intensywnie korzystające z pamięci, w tym nowe mechanizmy zabezpieczające," - powiedział Jeff Kost, wiceprezes i dyrektor generalny działu konsumenckich rozwiązań mobilnych w firmie SanDisk. - "Firmy analityczne prognozują, że w tym roku niemal połowa sprzedanych telefonów będzie zawierać gniazda kart, a microSD staje się preferowanym formatem producentów".

Oto kluczowe zalety kart SanDisk Mobile Premier:

- Korzystając z czytnika kart lub kabla podłączonego do komputera PC, użytkownicy mogą przenosić utwory muzyczne, obrazy oraz pliki wideo między komputerem a kartą SanDisk Mobile Premier szybciej niż w przypadku standardowej karty. Szybkość odczytu i zapisu wynosi odpowiednio: 10 i 9 megabajtów (MB) na sekundę.

- Ponieważ pamięć wbudowana w większość telefonów komórkowych ma ograniczoną pojemność, karta SanDisk Mobile Premier pozwoli użytkownikom przechowywać więcej piosenek, zdjęć, filmów i innej treści. Na przykład na 2-gigabajtowej karcie Mobile Premier mieści się 500 utworów MP3, których łączny czas odtwarzania wynosi około 32 godzin.

Wszystkie karty SanDisk Mobile Premier są oparte na technologii TrustedFlash, dzięki której użytkownicy mogą odtwarzać płatną treść na dowolnym urządzeniu TrustedFlash w obrębie sieci. Operatory sieci komórkowych i inni dostawcy treści mogą użyć technologii TrustedFlash do produkcji kart ze wstępnie zapisaną treścią, a także do przechowywania treści kupowanej online, takiej jak muzyka i dzwonki.

Stowarzyszenie i-mode Alliance, które składa się z operatorów sieci komórkowych poza Japonią, zaleciło stosowanie tej technologii swoim członkom. Bouygues Telecom, francuski operator sieci, promuje produkty TrustedFlash w Europie, dołączając karty SanDisk Mobile Premier do nowych telefonów. Klienci członków i-mode Alliance używających technologii TrustedFlash mają dostęp do materiałów rozrywkowych i innej treści oferowanej przez wielu różnych dostawców.

Technologii TrustedFlash można używać w kartach pamięci flash, dyskach USB flash oraz kartach SIM do telefonów komórkowych. Zabezpiecza ona aplikacje cyfrowej rozrywki i elektronicznego handlu, a także dane korporacyjne i osobiste. Opracowana przez SanDisk technologia TrustedFlash rozszerza zabezpieczone środowisko na pamięć wymienną, dzięki czemu posiadacze praw autorskich, operatorzy sieci komórkowych, twórcy aplikacji i producenci urządzeń mogą zaoferować użytkownikom możliwość przenoszenia danych między urządzeniami TrustedFlash w danej sieci lub środowisku.

SanDisk jest wynalazcą kart pamięci flash i największym na świecie dostawcą kart wykorzystujących opatentowane, zaawansowane technologie pamięci i kontrolerów flash. SanDisk ma siedzibę główną w Milpitas w Kalifornii i prowadzi działalność na całym świecie; ponad połowa sprzedaży przypada na kraje poza Stanami Zjednoczonymi.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Karty SD nigdzie się nie wybierają. Standard SD Express będzie oferował przepustowość nawet 4 GB/s
Karty SD nigdzie się nie wybierają. Standard SD Express będzie oferował przepustowość nawet 4 GB/s
SD Association udostępniło najświeższą specyfikację dla nadchodzącego standardu kart SD Express. Problemy z zapychaniem bufora i szybkością transferu już niedługo...
0
0
CineStill Cs6 - rewolucyjna chemia do slajdów. Reguluje temperaturę barwową i zakres dynamiczny
CineStill Cs6 - rewolucyjna chemia do slajdów. Reguluje temperaturę barwową i zakres dynamiczny
Nowe zestawy chemii nie tylko pozwalają na zamknięcie procesu wołania slajdów w raptem 3 kąpielach, ale także pozwolą na kontrolę charakteru uzyskiwanego...
18
0
Newell Air Artha - miękkie światło LED do filmu i fotografii
Newell Air Artha - miękkie światło LED do filmu i fotografii
W ofercie firmy Newell pojawiła się ciekawa, wygodna lampa o regulowanej temperaturze barwowej, która wspomoże niewielkie produkcje wideo, ale okaże się przydatna...
5
0
Powiązane artykuły