SanDisk microSDHC 4 GB - mała wielka

Drugą dzisiejszą nowością SanDiska zahaczającą o fotografię jest karta pamięci microSDHC o pojemności 4 GB. Tym samym zwiększający maksymalną pojemność nośników Secure Digital standard HC (High Capacity) wchodzi na rynek telefonów komórkowych. Przez odpowiednie przejściówki karty microSD mogą być stosowane w aparatach cyfrowych.
Dzisiejsza premiera może zainteresować osoby korzystające z urządzeń przenośnych na karty microSD i aparatów zgodnych ze standardem SD. A trudno pogardzić pojemnością 4 GB - gwarantujący prędkość przesyłu zgodną z klasą 2 SDHC (minimum 2 MB/s) nośnik aż się prosi o zastosowanie przejściówki i użycie w cyfrówce. Na razie jednak możemy o tym jedynie myśleć, gdyż mamy do czynienia z premierą wirtualną. Nie ustalono jeszcze ani ceny, ani daty wprowadzenia karty SanDisk microSDHC 4 GB do sprzedaży. Z oficjalnego komunikatu wynika jedynie, że rynkowa premiera będzie miała miejsce jeszcze w tym roku.

karta SanDisk microSDHC 4 GB

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej polskiej informacji prasowej.

SANDISK OFERUJE NAJWIĘKSZĄ POJEMNOŚĆ NAJMNIEJSZEJ NA ŚWIECIE KARTY FLASH DO TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH - 4 GB microSDHC

Klienci używają telefonów jako odtwarzaczy muzyki, aparatów i kamer, więc duża pojemność pamięci staje się coraz ważniejsza

BARCELONA, HISZPANIA, 12 lutego 2007 -
Firma SanDisk Corporation (NASDAQ: SNDK) przedstawiła dziś 4-gigabajtową (GB)* kartę microSD High Capacity (SDHC) - najbardziej pojemną wersję najmniejszej na świecie karty pamięci flash. Karta 4 GB microSDHC może pomieścić ponad 1000 cyfrowych piosenek, ponad 2000 zdjęć wysokiej rozdzielczości albo 8 godzin wideo MPEG4**. Firma złożyła niniejsze oświadczenie na targach 3GSM World Congress 2007 w Barcelonie, gdzie wystawia swoje produkty w holu 7 na stoisku 7C62.

"Cyfrowa treść zwiększa popyt na pojemniejsze karty pamięci flash do telefonów komórkowych", powiedział Jeff Kost, wiceprezes i dyrektor generalny działu rozwiązań mobilnych w firmie SanDisk. "Dzięki nowej, 4-gigabajtowej karcie SanDisk microSDHC producenci aparatów i operatorzy sieci komórkowych będą mogli zaoferować bogate usługi multimedialne klientom, którzy coraz częściej traktują swój telefon jak aparat, odtwarzacz wideo, system do gier i odtwarzacz muzyki".

SanDisk obecnie dostarcza próbki inżynierskie nowych kart 4 GB microSDHC firmom OEM takim jak najwięksi producenci telefonów oraz operatorzy sieci komórkowych. Producenci telefonów komórkowych będą musieli zaktualizować oprogramowanie swoich urządzeń, aby gniazda pamięci mogły obsłużyć nową kartę.

SDHC to nowe określenie każdej karty SD (lub opartej na SD), która ma pojemność większą niż 2 GB i jest zgodna ze specyfikacją SD 2.00, którą muszą spełniać wszystkie karty i urządzenia obsługujące pojemności z zakresu od 4 do 32 GB. Specyfikacja ta została opracowana przez SD Association, branżową organizację normalizacyjną, która zdefiniowała również trzy klasy szybkości i wydajności. Nowe karty są zgodne ze specyfikacją SD Speed Class 2 Rating, która definiuje minimalną stałą szybkość transmisji danych dla kart SDHC***.

Karta ma być dostępna w handlu detalicznym w późniejszym okresie 2007 roku. Nie ustalono jeszcze cen OEM.


karta SanDisk microSDHC 4 GB

Oprócz zapowiedzianej 4-gigabajtowej karty microSDHC firma SanDisk oferuje różne pojemności kart microSD w zestawach Mobile Memory Kit. Każdy zestaw zawiera przejściówki miniSD i SD, aby klienci mogli wybrać kartę odpowiednią do swoich potrzeb bez zwracania uwagi na jej rozmiar. Dzięki przejściówkom SanDisk, karty microSD i microSDHC można stosować w szerokiej gamie urządzeń elektronicznych wyposażonych w gniazda miniSDHC i SDHC.

Kart microSDHC można używać nie tylko w telefonach komórkowych, ale również w niektórych cyfrowych odtwarzaczach muzyki, takich jak odtwarzacze MP3 firmy SanDisk z serii Sansa c200 i e200.

Więcej informacji o formacie SDHC można znaleźć w witrynie firmy SanDisk:
Co to jest SDHC: http://www.sandisk.com/sdhc/SDHC.pdf
Informacje o produktach SDHC: http://www.sandisk.com/sdhc/

SanDisk jest wynalazcą kart pamięci flash i największym na świecie dostawcą kart wykorzystujących opatentowane, zaawansowane technologie pamięci i kontrolerów flash. SanDisk ma siedzibę główną w Milpitas w Kalifornii i prowadzi działalność na całym świecie; ponad połowa sprzedaży przypada na kraje poza Stanami Zjednoczonymi.

*1 gigabajt (GB) = 1 miliard bajtów.

** Wartości przybliżone oparte na następujących założeniach: skompresowane zdjęcia JPEG z aparatu o rozdzielczości 4 megapikseli; 4-minutowe pliki MP3 zakodowane z gęstością 128 kb/s; 8 godzin wideo Super Fine MPEG 4 (320 x 240, 1 Mb/s). Rzeczywiste liczby mogą być inne.

*** 4-gigabajtowa karta SanDisk microSDHC należy do kategorii Class 2, która gwarantuje minimalną szybkość transmisji danych na poziomie 2 MB/s. Ta gwarantowana szybkość jest mierzona zgodnie z metodą warunkowego dostępu określoną w fizycznej specyfikacji SD.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4