Hahnel wprowadza do sprzedaży akumulatorki Synergy gotowe do użycia

Znany producent akumulatorów firma Hahnel wypuszcza na rynek akumulatorki AA i AAA sprzedawane w stanie naładowanym. W porównaniu z typowymi ogniwami Ni-MH akumulatory Synergy charakteryzują się niską zdolnością samorozładowywania.
Jak podaje informacja prasowa firmy K-Consult polskiego dystrybutora marki Hahnel nowe akumulatorki Hahnel Synergy dzięki specjalnej budowie będą dostępne w sprzedaży gotowe do użycia. Dotychczas ze względu na zjawisko samorozładowania akumulatory Ni-MH wymagały po zakupie naładowania przed pierwszym użyciem.

akumulatory Ni-MH Hahnel Synergy

Technologia zastosowana w akumulatorach Synergy znacząco mniejsza samorozładowanie umożliwiając tym samym dystrybucję i sprzedaż w sklepach opakowań z gotowymi do użycia bateriami. Jednocześnie mimo 10-krotnie lepszego utrzymywania napięcia akumulatory nadal wytrzymują około 500 cykli ładowania. Otrzymujemy więc połączenie wygody tradycyjnych baterii i efektywności akumulatorów niklowo-wodorkowych. Przypomnijmy, że podobne rozwiązanie pokazała pod koniec zeszłego roku firma GP, która również zaoferowała w sprzedaży naładowane akumulatory.

Akumulatory Synergy dostępne będą w rozmiarach AA o pojemność 2100 mAh i AAA o pojemności 800 mAh. Ceny odpowiednio 49 zł i 34,99 zł. Więcej informacji w cytowanej poniżej informacji prasowej:

SYNERGY - Ni-MH akumulatorki AA

"Ready to Go" - Ni-MH AA 1.25V 2100mAh oraz Ni-MH AAA 1.25V 800 mAh - nowe akumulatorki zaprojektowane specjalnie dla aparatów cyfrowych.


Rewolucja wśród akumulatorków Ni-MH!

W przeciwieństwie do zwykłych akumulatorów przystosowanych do ładowania, nowe akumulatory Synergy Ni-MH firmy Hähnel Ind., są gotowe do pracy bez konieczności ładowania przed pierwszym użyciem.

Synergy to akumulatory, których cechy przewyższają cechy zwykłych akumulatorów Ni-MH:

- doskonałe utrzymanie napięcia - 10 razy lepsze, aniżeli konwencjonalne akumulatory Ni-MH;
- niska zdolności samorozładowania;
- ciągła gotowość do użycia, nawet gdy są przechowywane dłużej niż 1 rok od ostatniego ładowania*
- długa żywotność akumulatorów - ponad 500 cykli ładowania/rozładowania;
- możliwość ładowania w każdej ładowarce Ni-MH / Ni-MH - nie wymagają specjalnych ładowarek;
- brak efektu pamięci;
- lepszy stosunek ceny do efektywności w porównaniu do zwykłych baterii alkalicznych.

* należy przechowywać w temperaturze poniżej 200

Pojemność akumulatorków Dostępność na rynku Sugerowana cena detaliczna
Hahnel Ni-MH AA 2100 mAh w sprzedaży 49,00 PLN
Hahnel Ni-MH AAA 800 mAh I połowa marca 2007 34,99 PLN

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0