Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Kingston DataTraveler Mini Fun USB i odświeżona linia CF Ultimate

0

Autor: Tomasz Gutkowski

27 Wrzesień 2006
Artykuł na: 9-16 minut
Photokina 2006. Kingston Technology zaprezentował na targach Photokina 2006 odświeżoną linię kart CompactFlash Ultimate o pojemności od 1 do 8 GB (nowość!). Nowe nośniki oferują prędkość od 100X do 133X. Druga nowość Kingstona to miniaturowe pamięci flash, do których dołączono... gry firmy Big Fish Games.

Nowa linia CompactFlash Ultimate składać się będzie z nośników o pojemności od 1 do 8 GB. Karta 1-gigowa oferuje prędkość 100X co znaczy, że gwarantowana prędkość zapisu wynosi 18 MB/s a odczytu 21 MB/s. Modele o pojemności 2, 4 oraz 8 GB zapewniają szybszą pracę, 133X, czyli 20 MB/s po stronie zapisu i 23 MB/s przy odczycie.

Do serii Ultimate dołączona będzie najnowsza wersja oprogramowania EasyRecovery Professional 6.1 firmy Ontrack, które umożliwia łatwe odzyskanie przypadkowo utraconych danych. Ceny nowych kart wynoszą od 46 Euro netto za 1 GB CF do 382 Euro netto za 8 GB CF.

Druga nowość Kingstona na targach Photokina to przenośne pamięci flash o wymiarach znaczka pocztowego. DataTraveler Mini Fun USB różnią się od konkurentów tym, że będą dostarczane wraz z grami Atlantis i Magic Vines, firmy Big Fish Games. Dostępne będą nośniki od 256 MB do 1 GB w cenach sugerowanych (netto) 9,30 do 18,60 Euro.

Więcej informacji o obu nowościach w poniższych komunikatach prasowych.

Kingston Technology dostarcza nowe karty z serii CompactFlash
Ultimate wraz z oprogramowaniem Ontrack EasyRecovery

Szybszy zapis danych i nowy nośnik o pojemności 8 GB

[Photokina, 26 września 2006]] {ITL|Kingston Technology, największy na świecie niezależny producent pamięci, poinformował dzisiaj o odświeżeniu swojej serii kart pamięci CompactFlash Ultimate oraz wyposażeniu jej w oprogramowanie EasyRecovery Professional 6.1 firmy Ontrack, umożliwiające samodzielne odzyskanie utraconych cyfrowych fotografii. Przeznaczone dla profesjonalistów i zaawansowanych fotoamatorów karty pamięci CompactFlash Ultimate dostępne są obecnie w pojemnościach od 1GB do 8GB i umożliwiają zapis danych z prędkością mnożnika od 100x do 133x.

Easyrecovery Professional 6.1 znanej firmy Ontrack jest najnowszą wersją popularnego programu umożliwiającego użytkownikom samodzielne odtworzenie cyfrowych obrazów utraconych w wyniku błędnego działania aparatu lub karty pamięci oraz przypadkowego skasowania ich przez samego użytkownika. Czytelny i prosty w obsłudze interfejs programu z pewnością przypadnie do gustu zarówno profesjonalnym fotografom, jak i fotoamatorom.

Maksymalna szybkość zapisu danych na nośniku w połączeniu z ogólną szybkością pracy wykorzystywanego aparatu cyfrowego decyduje o wydajności pracy fotografa. Karty pamięci Kingston CompactFlash o pojemności 2GB, 4GB i 8GB umożliwiają zapis danych z maksymalną szybkością 20 MB/s (odpowiednik mnożnika 133x) - oznacza to, że większość wykorzystujących je aparatów może dokonywać stałego zapisu cyfrowych fotografii bez przerywania pracy.

Zaprezentowana podczas Photokiny nowa karta o pojemności 8GB - uzupełniająca serię CompactFlash Ultimate - jest odpowiedzią firmy Kingston na oczekiwania profesjonalnych fotografów, wykorzystujących cyfrowy sprzęt fotograficzny z matrycami wielkości powyżej 10 megapikseli. W nowoczesnych systemach fotograficznych nowe karty Kingston CF Ultimate 8GB umożliwiają zapis danych z szybkością do 20 MB/s, zaś odczyt z szybkością do 23 MB/s.

Jim Selby, Product Marketing Manager EMEA w Kingston Technology powiedział: "Jednymi z podstawowych wymagań stawianych przez dynamiczniej rozwijający się sektor profesjonalnej fotografii cyfrowej są dostęp do coraz pojemniejszych i coraz szybszych nośników pamięci oraz rozbudowana ochrona fotografii i możliwość ich odzyskiwania nawet w przypadku uszkodzenia karty pamięci lub skasowania przez użytkownika. Jestem pewien, że odświeżona seria kart pamięci CompactFlash Ultimate, uzupełniona o szybki nośnik o pojemności aż 8GB spełni te oczekiwania".

Karty pamięci Kingston CompactFlash Ultimate, podobnie jak wszystkie produkty tej firmy, są w stu procentach przetestowane i objęte dożywotnią gwarancją producenta.

Sugerowane ceny netto kart pamięci Kingston CompactFlash Ultimate

Sugerowana cena netto w EUR
CF Ultimate 8GB 133x - 382,20
CF Ultimate 4GB 133x - 175,80
CF Ultimate 2GB 133x - 79,70
CF Ultimate 1GB 100x - 45,90

Podstawowe dane techniczne kart pamięci Kingston CompactFlash Ultimate
- pojemności: 1GB, 2GB, 4GB, 8GB
- wymiary: 36,4 x 42,8 x 3,3 mm (CF Type I)
- szybkość pracy: zapis do 20 MB/s, odczyt do 23 MB/s (dla kart 2GB, 4GB i 8GB) - 133x; zapis do 18 MB/s, odczyt do 21 MB/s (dla karty 1GB) - 100x
- temperatura pracy: 0 st. C - 60 st. C
- temperatura przechowywania: -20 st. C - 85 st. C
- wyposażenie dodatkowe: zapisane na karcie oprogramowanie Ontrack EasyRecovery Professional 6.1 współpracujące z systemami MS Windows 2000 i MS Windows XP
- energooszczędność: karty CF Ultimate wyposażone są w układ automatycznego przechodzenia w tryb autouśpienia, redukujący zużycie energii
- czas retencji danych: do 10 lat
- gwarancja: dożywotnia gwarancja producenta

Kingston Technology wprowadza nowe pamięci flash USB służące nie tylko do przenoszenia danych ale także do zabawy

Kingston DataTraveler Mini Fun USB - unikalny design i fantastyczne gry

[Photokina, 26 września 2006]] {ITL|Kingston Technology, największy na świecie niezależny producent pamięci, poinformował dzisiaj o wprowadzeniu na rynek nowej serii pamięci flash USB - Kingston(r) DataTraveler(r) Mini Fun - charakteryzujących się ciekawym i oryginalnym designem oraz niewielkimi wymiarami. Nowe pamięci DataTraveler Mini Fun o wymiarach 38,10 x 19,05 mm, a więc zbliżonych do przeciętnego znaczka pocztowego, dostępne są w różnych kolorach i pojemnościach od 256 MB do 1 GB.

"Ogromna popularność przenośnych pamięci USB sprawiła, że stały się one już niemal niezbędne w codziennej pracy z komputerem, zarówno dla poważnych managerów w wielkich korporacjach, jak i dla uczniów czy studentów" - powiedział Paweł Śmigielski, Dyrektor Regionalny na Europę Środkową i Wschodnią w Kingston Technology. "Nowe pamięci DataTraveler Mini Fun są tak małe, że użytkownicy z łatwością mogą je przypiąć do kluczyków lub telefonu komórkowego i w każdej chwili podłączyć do komputera w celu przeniesienia lub zachowania dokumentów, plików audio i wideo lub ulubionych zdjęć."

Dodatkową atrakcją są dostarczane wraz z pamięciami Kingston DataTraveler Mini Fun gry Atlantis i Magic Vines, opracowane przez firmę Big Fish Games. Atlantis jest grą w której gracz wciela się w postać XIX archeologa stojącego na czele wyprawy badawczej do starożytnego zaginionego miasta. Jego celem jest odkrycie wszystkich tajemnic znajdujących aż na 81 poziomach gry. Gra Magic Vines polega na ułożeniu puzzli, których poszczególne elementy gracz zdobywa podczas misji w odległych zakątkach naszego globu. Gry dostępne są w językach angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, koreańskim, japońskim i chińskim. Towarzyszy im krótka instrukcja obsługi ułatwiająca ich instalację i obsługę.

"Bardzo się cieszymy, że Kingston wybrał naszą firmę jako dostawcę gier umieszczanych na nowych pamięciach Kingston DataTraveler Mini Fun" - powiedział Greg Enell, wiceprezes i szef działu handlowego w firmie Big Fish Games. "Dzięki tym funkcjonalnym pamięciom użytkownicy będą mogli zabierać swoje ulubione gry ze sobą i cieszyć się nimi w każdym miejscu z dostępem do komputera spełniającego minimalne wymagania systemowe."

Wymagania systemowe gier Atlantis i Magic Vines nie są wygórowane - komputer z procesorem klasy Pentium(r) II 400 MHz lub szybszy, 128 MB pamięci RAM, karta graficzne z akceleracją 3D umożliwiająca wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 800x600 punktów, system operacyjny MS Windows 98 lub nowszy.

Sugerowane ceny netto pamięci Kingston(r) DataTraveler(r) Mini Fun

Sugerowana cena netto w EUR
DataTraveler Mini Fun 256 MB - pomarańczowy - 9,30
DataTraveler Mini Fun 512 MB - niebieski - 11,50
DataTraveler Mini Fun 1 GB - żółty - 18,60

Pamięci Kingston(r) DataTraveler(r) Mini Fun objęte są pięcioletnią gwarancją oraz pełnym wsparciem technicznym producenta.

Informacje o Kingston Technology Company, Inc.
Założona w 1987 roku firma Kingston Technology Company, Inc. jest największym na świecie niezależnym producentem pamięci komputerowych oraz rozwiązań dla mediów cyfrowych. Kingston posiada zakłady produkcyjne w Malezji, Chinach, na Tajwanie oraz w Fountain Valley w Kalifornii. Więcej informacji o firmie Kingston można uzyskać na firmowej stronie internetowej pod adresem http://www.kingston.com/europe

Informacje o firmie Big Fish Games, Inc.
Big Fish Games, Inc. jest producentem i dystrybutorem popularnych gier dla całej rodziny. Oferta firmy obejmuje ponad 300 tytułów dostępnych poprzez internet oraz partnerów, do których zaliczają się m.in. Viacom oraz NBC. Miesięcznie z produktów Big Fish Games korzysta ponad 25 mln użytkowników na całym świecie. Dzięki rozbudowanej sieci współpracujących developerów Big Fish Games jest w stanie dostarczać swoim klientom każdego dnia jedną nową grę dostępną do pobrania lub w trybie online. Więcej informacji o firmie Big Fish Games oraz o jej ofercie znaleźć można na stronie internetowej pod adresem www.bigfishgames.com

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Cisza na planie! Godox wprowadza na polski rynek bezgłośną lampę światła ciągłego LED UL150 o mocy 150 W.
3
0
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Powiązane artykuły