Epson Stylus Photo R360 i R265 - szybkie i trwałe A4

Epson prezentuje dwie nowe drukarki A4. Modele Epson Stylus Photo R360 i R265 to urządzenia 6-kolorowe, wykorzystujące nowe atramenty Claria. Producent przekonuje, że postawił na szybkość działania, wszechstronność i trwałość wydruków.
Epson Stylus Photo R360

Epson chwali się, że oba nowe modele drukują niemal 80% szybciej od swoich bezpośrednich poprzedników. Poprawiono jednak nie tylko szybkość - zmienna wielkość kropli (5 rozmiarów - wcześniej tylko 3) i minimalna kropla 1,5 pl (przedtem 3 pl) mają zapewnić znacznie wyższą jakość druku. Obie drukarki wykorzystują ten sam zestaw atramentów nowej generacji Claria. Mimo że mamy do czynienia z atramentami barwnikowymi, według Epsona odpowiednie kombinacje atrament-nośnik dają nawet do 200 lat trwałości. To naprawdę znakomity wynik. Zarówno R360, jak i R265 mogą drukować bezpośrednio na przystosowanych do tego płytach CD i DVD. Model Stylus Photo R360 ma dodatkowo 3,5-calowy wyświetlacz LCD i rozbudowane funkcje edycyjne.

Drukarki Epson Stylus Photo R360 i R265 właśnie trafiają do sprzedaży w cenach 996 zł i 596 zł odpowiednio. Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej producenta.

Epson Stylus Photo R265

Epson wprowadza na rynek Stylus Photo R360 oraz Stylus Photo R265 - doskonałe drukarki wyposażone w osobistego eksperta fotograficznego

Epson Stylus Photo R360 i Epson Stylus Photo R265 to najnowsze drukarki fotograficzne formatu A4 wyposażone w nowy rodzaj atramentu - Claria Photographic Ink. Oferują również funkcję PhotoEnhance - osobistego eksperta fotograficznego ukrytego w drukarce - oraz technologię Advanced Variable Sized Droplet Technology, która zapewnia płynne przejścia tonalne, dużą szybkość druku oraz wysoką jakość drukowanych zdjęć. Obie drukarki idealnie nadają się dla wszystkich użytkowników domowych, którzy cenią wysoką jakość wydruków oraz ekonomię użytkowania.

Warszawa, 20 września 2006 r.
Epson wprowadził dwie najnowsze drukarki z serii Photo. Wykorzystują one zaawansowane, nowe tusze Claria. Modele Stylus Photo R360 oraz R265 są również wyposażone w technologię Epson PhotoEnhance - eksperta fotograficznego, który gwarantuje, że każde wydrukowane zdjęcie będzie jaskrawe i żywe. Oba modele zapewniają ekonomiczny druk dzięki oddzielnym pojemnikom z atramentem - wystarczy wymienić tylko zużyty kolor. Nie trzeba też długo czekać na wydruki: zdjęcie formatu 10 x 15 powstaje w ciągu zaledwie 13 sekund.

Edycja zdjęć w jednym opakowaniu
Epson Stylus Photo R360 pozwala drukować zdjęcia, edytować je, przycinać i usuwać efekt czerwonych oczu bez użycia komputera. Wystarczy włożyć do drukarki kartę pamięci i przejrzeć zdjęcia na kolorowym wyświetlaczu LCD o przekątnej 3,5 cala. Drukarka doskonale nadaje się dla osób, które lubią eksperymentować ze zdjęciami cyfrowymi. Model Stylus Photo R265 jest wyposażony w oprogramowanie Epson Easy Photo Print, który ułatwia edycję i drukowanie zdjęć z komputera. Jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy dopiero zaczynają przygodę z drukiem fotografii.

Claria - zdjęcia na lata
Atrament Epson Claria został opracowany specjalnie z myślą o druku zdjęć. W połączeniu z błyszczącym papierem fotograficznym firmy Epson tworzy znakomite jakościowo, lśniące wydruki o najwyższej trwałości. Zestaw sześciu kolorów obejmuje: turkusowy, purpurowy, żółty, czarny, jasnoturkusowy i jasnopurpurowy. Atrament oferuje 200-letnią* trwałość zdjęć przechowywanych w albumie, dzięki czemu rodzinnymi fotografiami może cieszyć się wiele generacji. Atrament Claria jest sprzedawany w pojedynczych pojemnikach w cenie 39,99 PLN za sztukę.

Epson Stylus Photo R360

System VSDT - prędkość bez kompromisów
Nowe drukarki wyposażono w zmodernizowaną głowicę Micro Piezo pozwalającą drukować znacznie szybciej w porównaniu z poprzednimi modelami drukarek Epson. Ulepszono również system VST (system kontroli zmiennej wielkości kropli). Nowe drukarki będą mogły drukować kroplą o wielkości 1,5 pl (poprzednio 3 pl) oraz stosować do 5 różnych rozmiarów kropli w celu uzyskania szybszego i jeszcze lepszego druku (poprzednie modele drukarek używały tylko 3 rozmiarów wielkości kropli). Nowe rozwiązania w Stylus Photo R360 oraz R265 spowodowały że drukarki w porównaniu z poprzednikami (R220, R300) drukują średnio blisko 80% szybciej!

Nawet 3 razy szybciej
Wydruk zdjęcia 10 x 15 w trybie standardowej jakości zajmował R220 blisko 57 sekund, nowej drukarce R265 tylko 13 sekund!!! Standardowy druk czarno-białego tekstu zwiększono z 15 str/min do 30 str/min. Jak widać Epson zajął się problemem wolnego druku w swoich drukarkach i znowu wyprzedził konkurencje prezentując nowoczesne rozwiązania.

Nie tylko papier
Kreatywni użytkownicy docenią dodatkowe funkcje drukarek Stylus Photo R360 i R265, na przykład możliwość bezpośredniego druku na przystosowanych do tego płytach CD i DVD w celu zwiększenia atrakcyjności cyfrowych albumów. Można też eksperymentować z różnorodnymi formatami prezentacyjnymi, na przykład drukiem w kolorze, czerni i bieli oraz sepii, albo wstawianiem ozdobnych obramowań. Osoby o zamiłowaniach artystycznych mogą wybrać tryb plakatowy, który dodaje efekt ?kafelków? do drukowanych zdjęć. Elastyczne opcje drukowania i szeroka gama błyszczących papierów fotograficznych firmy Epson pozwalają drukować zdjęcia w wielu formatach, w tym 10 x 15 cm, 9 x 16 cm oraz A4.

Epson Stylus Photo R360 i Epson Stylus Photo R265 - kluczowe cechy i funkcje:
- Doskonała jakość zdjęć dzięki atramentowi Claria Photographic Ink,
- Oddzielne pojemniki z atramentem w cenie zaledwie 39,99 PLN za sztukę,
- Zdjęcia przechowywane w albumie cechują się 200-letnią* trwałością,
- Najwyższa jakość wydruków dzięki technologii Epson PhotoEnhance,
- Szybki druk zdjęć - 10 x 15 cm w ciągu 13 sekund (szkic), 31 sekund (jakość domyślna), druk tekstu z szybkością do 30 stron na minutę (A4 w czerni i bieli lub kolorze),
- Żywe, naturalne obrazy dzięki rozdzielczości druku 5760 x 1440 dpi,
- Bezpośredni druk na przystosowanych płytach CD i DVD,
- Bezpośredni druk z aparatów cyfrowych z funkcją PictBridge,
- Kreatywny druk dzięki oprogramowaniu Epson Easy PhotoPrint
- Zalecana cena detaliczna Stylus Photo R265 (z podatkiem VAT): 596 złotych (dostępna w sprzedaży od 20 września 2006 r.).


Epson Stylus Photo R360 - dodatkowe funkcje:
- Podgląd zdjęć na kolorowym wyświetlaczu LCD o przekątnej 3,5 cala,
- Bezpośrednie połączenie ze stacją CD/DVD-RW,
- Druk, edycja, usuwanie efektu czerwonych oczu, dodawanie ozdobnych obramowań i przycinanie zdjęć bezpośrednio z aparatu, bez użycia komputera;
- Zgodność z wszystkimi najpopularniejszymi formatami kart pamięci,
- Bezpośredni druk zdjęć z telefonu komórkowego za pomocą opcjonalnego adaptera Bluetooth,
- Dostępna w sprzedaży od 20 września 2006 r.,
- Zalecana cena detaliczna Stylus Photo R360 (z podatkiem VAT): 996 złotych.

Objaśnienia do tekstu:
* Przy spełnieniu poniższych warunków przechowywania:
a) zdjęcia są przechowywane w albumie,
b) temperatura: 23°C,
c) wilgotność: 50% RH,
d) użyty papier: Epson Premium Glosy Photo Paper lub Epson Premium Semi-gloss Photo Paper.
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4