Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Projektor Panasonic PT-P1SD - powrót do pokazów slajdów

0

Autor: Michał Sułkiewicz

10 Maj 2006
Artykuł na: 6-9 minut
Nowy projektor multimedialny Panasonic PT-P1SD powstał z myślą o fotografiach. Dzięki wbudowanemu złączu na karty SD, można urządzać pokazy zdjęć bez potrzeby podłączania komputera.

Wraz z dominacją fotografii cyfrowej coraz mniej osób korzysta z filmów pozytywowych - popularnych slajdów. Siłą rzeczy tradycyjne pokazy slajdów wyparły ich elektroniczne odpowiedniki pokazywane najczęściej na ekranach laptopów i domowych telewizorów. Wpadając w sentymentalną nutę, można powiedzieć, że znikł gdzieś klimat zaciemnionego pokoju i dużych zdjęć z ostatnich wakacji, które pojawiały się na ścianie.

Zazwyczaj nie piszemy na Fotopolis.pl o projektorach, jednak Panasonic swoim nowym produktem postanowił przywrócić dobre czasy pokazów slajdów - ale już w cyfrowym wydaniu. Nowy projektor PT-P1SD wyposażony jest w złącze kart SD. Oprogramowanie wbudowane w projektor pozwala na wyświetlanie pokazu zdjęć bezpośrednio z karty. Wystarczy tylko zasiąść na kanapie i oglądać.

Panasonic PT-P1SD

Więcej informacji dostarcza zacytowana poniżej informacja prasowa producenta:

Dziel się swoimi wspomnieniami dzięki nowemu projektorowi Panasonic
Wyróżniony prestiżową nagrodą TIPA, najmniejszy i najlżejszy projektor LCD z gniazdem na karty SD już w Polsce

Warszawa, 10 maja 2006 r. - Panasonic, czołowa marka koncernu Matsushita Electric Industrial, światowego lidera w dziedzinie rozwoju i produkcji urządzeń elektronicznych, poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego projektora LCD, który stworzony został przede wszystkim z myślą o wskrzeszeniu idei domowych pokazów slajdów dla rodziny i przyjaciół. PT-P1SD jest najmniejszym i najlżejszym na świecie projektorem LCD z gniazdem na karty SD , którego zastosowanie pozwoliło na zwiększenie prostoty i komfortu obsługi urządzenia. Od dziś, aby wyświetlić zdjęcia lub prezentację wystarczy tylko projektor i karta SD oraz 2 sekundy czasu od momentu włączenia urządzenia.
Projektor slajdów PT-P1SD został uznany za najlepszy cyfrowy projektor fotograficzny i otrzymał prestiżową nagrodę TIPA 2006 (Technical Image Press Association).

Nowy projektor PT-P1SD docenią przede wszystkim entuzjaści fotografii cyfrowej, którzy chcą swobodnie dzielić się swoimi fotograficznymi osiągnięciami z rodziną i przyjaciółmi, bez potrzeby wykonywania odbitek. Dzięki zintegrowanemu wejściu na karty SD nie trzeba podłączać komputera PC, a pokaz slajdów przeprowadzić można bezpośrednio z karty pamięci SD. W zależności od upodobań skorzystać można z trybu wyświetlania pojedynczych zdjęć lub ich serii, trzech prędkości oraz siedmiu efektów przejścia slajdu. Co więcej - jeśli zdjęcia wykonane zostały przy użyciu formatu DPOF, będą one automatycznie obracane do pionu lub poziomu.

Ten wyjątkowo lekki i kompaktowy projektor doskonale sprawdzi się także poza domem - w klubie, na wycieczce, a także na spotkaniach biznesowych, podczas których prezentację PowerPoint w postaci slajdów wyświetlić można z karty SD. Wszystko, co trzeba zrobić, aby uruchomić pokaz zawiera się w kilku prostych czynnościach: skierowaniu projektora w stronę ekranu, podłączeniu do prądu i umieszczeniu karty SD w gnieździe do tego przeznaczonym. Gotowy do pracy projektor umożliwia łatwy i szybki wybór żądanego tematu. Obrazy widoczne są w postaci miniaturek, które uruchomić można za pomocą pilota.

PT-P1SD waży tylko 1,3 kg a jego wymiary wynoszą 234x65x188mm, co w praktyce oznacza podstawę o 30% mniejszą niż kartka formatu A4. Urządzenie jest wystarczająco małe, aby zmieścić je w torbie lub teczce. Mobilność i swobodę użytkowania projektora docenią także ludzie biznesu, często przemieszczający się ze swoimi prezentacjami. Panasonic Image Creator pozwala na łatwą konwersję prezentacji PowerPoint do formatu JPG, który może być następnie umieszczony na karcie SD. Dzięki funkcji Szybki Start urządzenie gotowe jest do pokazu już po 2 sekundach od uruchomienia. Automatycznie korygowany jest kształt wyświetlanego obrazu. Projektor można wyłączyć z kontaktu bezpośrednio po zakończeniu pokazu, a praca układu chłodzenia projektora podtrzymywana jest aż do pełnego wychłodzenia lampy (Direct power off).

Na swobodę użytkowania projektora wpływa również możliwość podłączenia do niego różnych urządzeń, tj. odtwarzacza DVD, magnetowidu, kamery, komputera, konsoli do gier czy odbiornika telewizji satelitarnej. Funkcja automatycznego wyszukiwania wykrywa dane źródło sygnału i rozpoczyna projekcję.

Projektor PT-P1SD, o jasności 1500 ANSI lumenów i kontraście 400:1 doskonale sprawdzi się zarówno w ciemnych jak i w jasnych pomieszczeniach. Dzięki technologii Daylight View można teraz wyświetlać prezentację przy odsłoniętych zasłonach lub bez przygaszania światła - jasne i pastelowe kolory będą dobrze widoczne. Po uruchomieniu czujnika umieszczonego na górnym panelu projektora, opracowany przez firmę Panasonic oryginalny układ z technologią Daylight View będzie automatycznie dopasowywać nasycenie kolorów do panujących warunków oświetleniowych. Układ dostosuje też ustawienia balansu bieli do lamp fluorescencyjnych i żarowych.

Projektor PT-P1SD wyposażono w funkcje zapobiegające kradzieży - system haseł, funkcja umożliwiająca wykorzystanie projektora tylko z zarejestrowaną kartą SD oraz blokadę systemu Kensington.

Oficjalna opinia TIPA:
"Projektor PT-P1SD pozwala ustawić trzy różne odstępy czasu i umożliwia stosowanie siedmiu profesjonalnych efektów, m.in. ściemniania, zacierania i dzielenia obrazu na części. Zdjęcia zapisane na karcie SD można natychmiast przeglądać. Urządzenie automatycznie obraca zdjęcia pionowe do prawidłowego położenia. Dzięki małym rozmiarom i wadze zaledwie 1,3 kg projektor PT-P1SD można łatwo nosić ze sobą np. w teczce. W razie potrzeby program Panasonic Image Creator dokona konwersji prezentacji PowerPoint na obrazy w formacie JPEG i zapisze je na karcie SD. PT-P1SD jest wyposażony w kilka opcji zabezpieczeń przed kradzieżą, takich jak szyfrowanie kart SD czy dostęp zabezpieczony hasłem. Nagrodzony projektor ma szansę przywrócić popularny jeszcze niedawno zwyczaj spotykania się na wieczornych pokazach slajdów.

Inne ważne funkcje:
- zgodność z formatem HDTV
- automatyczna korekcja zniekształceń trapezowych
- odległość projekcji: 1,0 m - 9,9 m
- polskie menu.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell rozszerza ofertę o atrakcyjne cenowo zamienniki baterii do aparatów Canon EOS R5 i R6, Lumix S5 oraz kamery GoPro HERO9.
0
0
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Nowa lampa Godox CL10 pozwolić ma zbudowanie użytecznego oświetlenia domowego stanowiska do streamingów i nagrywania vlogów niedużym kosztem.
2
0
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
28
0
Powiązane artykuły