Sirui B25R Dragon - przegubowa lampa LED dla kreatywnych

Autor: Krzysztof Mularczyk

15 Maj 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

To pierwsza na świecie lampa LED umożliwiająca wyginanie panelu w łuk. Ta innowacyjna konstrukcja znajdzie szerokie zastosowanie w fotografii produktowej lub portretowej, a także wśród kreatywnych twórców wideo.

Sirui B25R Dragon to lampa, jakiej jeszcze nie było. Przegubowa konstrukcja zbudowana z 9 modułów wygina się w łuk pod kątem niemal 90º, w obu kierunkach. Zakrzywione źródło światła może być więc skierowane zarówno do zewnątrz, jak i do wewnątrz.

W dodatku na obu końcach przegubowego panelu LED umieszczono specjalne szybkozłączki pozwalające spiąć ze sobą kilka lamp Sirui B25R Dragon. Wystarczy wsunąć szynę w gniazdo i... gotowe! Można w ten sposób połączyć ze sobą nieograniczoną liczbę lamp, tworząc tym samym otwarte lub zamknięte konstrukcje oświetleniowe.

Wygodny montaż w pionie gwarantuje żeński gwint 1/4" na obu końcach lampy. Dodatkowy gwint umieszczony na środkowym przegubie umożliwia instalację w pozycji horyzontalnej.

Magia kolorów i efekty specjalne

Dzięki wysokim wartościom współczynników TLCI (98) oraz CRI (96) lampa Sirui B25R Dragon pozwala uzyskać żywe i naturalne kolory. Innowacyjny panel pozwala zmieniać barwę, intensywność i saturację światła, w obrębie przestrzeni HSI lub palety RGB. Ponadto lampa LED Sirui B25R Dragon umożliwia regulację temperatury barwowej w szerokim zakresie od 2700 K do 8500 K.

Sirui B25R Dragon oferuje też 16 gotowych efektów specjalnych. To m.in. symulacja burzy z piorunami, ambulansu, telewizora, dyskoteki, świecy lub spawarki.

Zdalne sterowanie

Lampa LED Sirui B25R Dragon może być kontrolowana z poziomu smartfona za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej. Pozwoli ona uruchomić efekty specjalne, zarządzać kolorami, a także zmieniać poziom jasności lub temperaturę barwową.

Dwa sposoby zasilania

W zestawie z lampą Sirui B25R Dragon znajdziesz zasilacz, który umożliwi podłączenie urządzenia do tradycyjnego gniazdka. Lampę wyposażono również w gniazdo na akumulator NP-F970. Jego zastosowanie pozwoli uniezależnić się od kabli i zasilaczy.

Sirui B25R Dragon - cena i dostępność

Nowa lampa LED Sirui B25R Dragon - RGB, WB (2700 K - 8500 K) jest już sprzedaży. Kosztuje 999 zł.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
5
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4