Sirui B25R Dragon - przegubowa lampa LED dla kreatywnych

Autor: Krzysztof Mularczyk

15 Maj 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

To pierwsza na świecie lampa LED umożliwiająca wyginanie panelu w łuk. Ta innowacyjna konstrukcja znajdzie szerokie zastosowanie w fotografii produktowej lub portretowej, a także wśród kreatywnych twórców wideo.

Sirui B25R Dragon to lampa, jakiej jeszcze nie było. Przegubowa konstrukcja zbudowana z 9 modułów wygina się w łuk pod kątem niemal 90º, w obu kierunkach. Zakrzywione źródło światła może być więc skierowane zarówno do zewnątrz, jak i do wewnątrz.

W dodatku na obu końcach przegubowego panelu LED umieszczono specjalne szybkozłączki pozwalające spiąć ze sobą kilka lamp Sirui B25R Dragon. Wystarczy wsunąć szynę w gniazdo i... gotowe! Można w ten sposób połączyć ze sobą nieograniczoną liczbę lamp, tworząc tym samym otwarte lub zamknięte konstrukcje oświetleniowe.

Wygodny montaż w pionie gwarantuje żeński gwint 1/4" na obu końcach lampy. Dodatkowy gwint umieszczony na środkowym przegubie umożliwia instalację w pozycji horyzontalnej.

Magia kolorów i efekty specjalne

Dzięki wysokim wartościom współczynników TLCI (98) oraz CRI (96) lampa Sirui B25R Dragon pozwala uzyskać żywe i naturalne kolory. Innowacyjny panel pozwala zmieniać barwę, intensywność i saturację światła, w obrębie przestrzeni HSI lub palety RGB. Ponadto lampa LED Sirui B25R Dragon umożliwia regulację temperatury barwowej w szerokim zakresie od 2700 K do 8500 K.

Sirui B25R Dragon oferuje też 16 gotowych efektów specjalnych. To m.in. symulacja burzy z piorunami, ambulansu, telewizora, dyskoteki, świecy lub spawarki.

Zdalne sterowanie

Lampa LED Sirui B25R Dragon może być kontrolowana z poziomu smartfona za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej. Pozwoli ona uruchomić efekty specjalne, zarządzać kolorami, a także zmieniać poziom jasności lub temperaturę barwową.

Dwa sposoby zasilania

W zestawie z lampą Sirui B25R Dragon znajdziesz zasilacz, który umożliwi podłączenie urządzenia do tradycyjnego gniazdka. Lampę wyposażono również w gniazdo na akumulator NP-F970. Jego zastosowanie pozwoli uniezależnić się od kabli i zasilaczy.

Sirui B25R Dragon - cena i dostępność

Nowa lampa LED Sirui B25R Dragon - RGB, WB (2700 K - 8500 K) jest już sprzedaży. Kosztuje 999 zł.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell prezentuje kolejne praktyczne akcesorium dla fotografów. Newell LCD-PB-SD to ładowarka pełniąca również rolę czytnika kart SD, a...
0
Profoto Fresnel Small - noway fresnel, którego użyjesz z dowolną głowicą producenta
Profoto Fresnel Small - noway fresnel, którego użyjesz z dowolną głowicą producenta
Profoto prezentuje nową soczewkę fresnela. Modyfikator Fresnell Small wyposażony jest w soczewkę 200 mm i jest kompatybilny zarówno z lampami o płaskim froncie, jak i głowicami z...
2
Nowe akcesoria studyjnie Quadralite - snoot optyczny, c-stand i modyfikatory gobo
Nowe akcesoria studyjnie Quadralite - snoot optyczny, c-stand i modyfikatory gobo
Quadralite poszerza ofertę sprzętu studyjnego. W katalogu producenta debiutują m.in. akcesoria do lamp LED z serii SVL, statyw C-stand oraz modyfikatory gobo.
3