Nanlite wprowadza na rynek nowe, ulepszone wersje swoich najpopularniejszych serii - PavoTube i Forza

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Styczeń 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Seria ledowych lamp PavoTube oraz Forza zostały udoskonalone. Druga generacja modeli marki Nanlite oferuje jeszcze lepszą wydajność i ergonomię.

Nanlite PavoTube II - większa moc wyjściowa i łatwiejsza obsługa

Modele 15C/30C wykorzystują technologię mieszania RGBWW z bardzo dokładnym odwzorowaniem kolorów. Uzyskują szerszy zakres CCT 2700-7500K z regulacją G/M±150, który pozwala na bardziej wszechstronne opcje oświetlania w różnych porach dnia, ułatwiając robienie zdjęć i kręcenie filmów w zróżnicowanych środowiskach.

W porównaniu z poprzednimi wersjami - zwiększono moc wyjściową - ale pozostawiono niemal identyczne wymiary. PavoTube II 15C i PavoTube II 30C są odpowiednio o 10% i 20% jaśniejsze. Sterowanie PavoTube II 15C/30C zostało również zoptymalizowane dzięki znacznie bardziej intuicyjnej obsłudze z możliwością ładowania PD3.0, zasilania i aktualizacji firmware'u poprzez port USB Type-C.

Nanlite Forza - nowe wersje modeli 60, 200 i 500

Forza 60/60B II, podobnie jak jej poprzedniczka, oferuje oszałamiającą wydajność w ultrakompaktowych obudowach. Poziom natężenia oświetlenia wynosi 3.420lux/2.096lux@1m z samym światłem.

Forza 60B II posiada dwa tryby oświetlenia: konwencjonalny tryb maksymalnej mocy oraz bardziej nowatorski tryb stałej mocy dla małych diod LED. Stosunkowo stabilne natężenie światła jest możliwe po przełączeniu w tryb stałego wyjścia. Aby światła wyróżniały się na tle konkurencji poprawiono zarządzanie hałasem, obniżając poziom do 20 dbA.

Wszystkie innowacje i ulepszenia zastosowane w serii 60W zostały również zintegrowane w nowych Forza 300W i 500W.

W serii Forza II zastosowano nowy regulowany system chłodzenia z dostępnymi 4 trybami pracy: Smart, Pełna prędkość, Niska prędkość i Wyłączony. Poziom hałasu obniżono do 23dBA w trybie Smart. Zarządzanie hałasem jest również znacznie zoptymalizowane w stosunku do ostatniej generacji w trybie Full speed. Nie będzie problemów z zakłóceniami w przypadku wrażliwych na dźwięk środowisk fotograficznych, takich jak wywiady.

Możliwości odwzorowania barw przez Forza 300/300B II i 500/500B II zostały kompleksowo poprawione, dzięki czemu stanowią one niezawodne uzupełnienie zestawu narzędzi dla filmowców. Forza 300/500 II zapewnia CRI/TLCI na poziomie 96/97, a Forza 300B/500B II - średni CRI/TLCI 96/97.

Panel sterowania zaprojektowano na nowo oraz wbudowano zasilacz co zmniejsza całkowity rozmiar jednostki kontrolnej Forza 300/300B II o 37% i Forza 500/500B II o 16%. Płyty akumulatorów V-mount po obu stronach, zakrzywione jarzmo z jednostronnym mechanizmem blokującym oraz zintegrowany mechanizm szybkiego zwalniania zapewniają większą wygodę na planie.

Zarówno Pavotube jak i nowa Forza posiadają wszechstronne możliwości sterowania, w tym on-board, 2.4G, Bluetooth, DMX/RDM oraz poprzez aplikację Nanlink.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
3
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Światła, marka Quadralite ogłasza specjalną promocję, która rozświetli Twoje profesjonalne i osobiste projekty! Do 20 maja wszystkie lampy z...
5
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Dystrybutor akcesoriów fotograficznych Foto7 informuje o promocji na wybrany asortyment marek Manfrotto i JOBY. Kultowe statywy, plecaki i zestawy wideo zostały przecenione nawet o...
2